Odpowiedż dla gecona

KowalKowal Użytkownik
edytowano maja 2015 w O Forum
gecon - twój wątek zniknął, a chciałem Ci odpowiedzieć. Ale to chyba niezgodne z linią forum?
gecon - (...) Wolalbym abyśmy operowali jakimiś przykładami , które realnie mogą wystąpi.
Jak wskazuje praktyka, może pojawić się i taka sytuacja, że ta sama czynność będzie w pewnych okolicznościach traktowana jako czynność zwykłego zarządu, a w innych będzie uznawana już za czynność przekraczającą zakres zwykłego zarządu.
Trudno mi sobie wyobrazić taką sytuacje, ale może mam za mało wyobraźni? Chyba tak samo myśleli ustawodawcy i wcisnęli ' w szczególności".
Wg mnie wpisanie w art.22 ust.3 pkt 1,2 i 3 to czysta biurokracja i "gmatwania prawa". Przecież ustalenie zaliczki de facto pozwala na sfinansowanie wynagrodzenia i ustalenie planu gospodarczego. A tak może dojść do sytuacji uchwalenia PG a nie uchwalenia zaliczek? I co wtedy? Co w praktyce oznacza pkt.4 o zmianie przeznaczenia części wspólnej? Wynajęcie wolnej komórki komuś, spowoduje ,że komórka już nią nie będzie? Nie pozostanie, nawet jak ktoś wynajmujący będzie tam nocował. A przymocowanie tablicy reklamowej na budynku, zmieni przeznaczenie ściany?
To są dla mnie typowe "zwykle zarządzanie" w gestii Zarządu/zarządcy, ale jeżeli są WM , które chcą o wszystkim decydować uchwałami, i nie powoduje to ich paraliżu pracy to niech tak robią. Ale wg mnie jest to możliwe w niewielkich WM, np. do 20-lokali, przy aktywnej współpracy właścicieli. Na pewno są takie WM, o czym pisze np. piastowska. W swojej historii zarządzania miałem jeden (oczywiście oprócz tych z ustawy ) przypadek uchwały "o zarządzie nadzwyczajnym" kiedy potrzebowałem jej i pełnomocnictwa do założenia konta WM .Prawdopodobnie nigdy nie zajdzie u nas potrzeba uchwalenia jakiejś "nadzwyczajnej", nawet jak będziemy planowali poważniejszy remont, bo od tego jest uchwala o zaliczce, chyba ,że będziemy starali się o kredyt bankowy. Na tym forum spotkałem się również z takim stanowiskiem ,że zgłoszenie robót do PINB wymaga uchwały o pełnomocnictwie. Dla mnie to niepotrzebna biurokracja i komplikowanie życia. To po co Zarząd jest 'Ustawowym REPREZENTANTEM WŁAŚCICIELI"? Potrzebuje na to uchwały większości?
Czyli potrzebuje uchwały o treści:
"Upoważniamy Zarząd do wypełnienia art.21.1 uowl".
Na pierwszym zebraniu mojej WM "licencjonowany zarządca" przygotował Nam właścicielem pod glosowanie 17 UCHWAL. Przez te 9 lat tyle nie uchwaliliśmy. TO JEST RYTUAL ZARZĄDCÓW - PAPIERKOMANIA I BIUROKRACJA. W mętnej wodzie .....?
Czytaj szybko.:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.