regulamin rozliczenia ciepła we wspolnocie

krakowianinkrakowianin Użytkownik
Witam: zarząd wspólnoty przedłożył sądowi następujące "dokumenty" mające stanowić dowód uchwalenia regulaminu rozliczenia ciepła
1) REGULAMIN ROZLICZENIA KOSZTÓW DOSTAWY CIEPŁA DLA BUDYNKU ORAZ DOKONYWANIA ROZLICZEŃ ZA CO - oddzielna kartka, niepodpisana, nieopieczętowana, bez daty
2) UCHWAŁA NR REGULAMINU ROZLICZANIA KOSZTÓW CENTRALNEGO OGRZEWANIA ZA POMOCĄ PODZIELNIKÓW KOSZTÓW (!) podjęta większością udziałów metodą indywidualnego zbierania głosów - oddzielna kartka, glosy zbierane przez 2 miesiące
szukam argumentów do uznania tych "dokumentów" za niezgodnych z prawem

Komentarze

  • Opcje
    cdncdn Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy głosowanie się odbyło?
    Czy wziąłeś w nim udział?
    Czy po indywidualnym zbieraniu głosów właściciele lokali zostali powiadomieni o treści uchwały i treści regulaminu?
    Czy zarzucasz sfałszowanie podpisów na karcie do głosowania?

    Nie ma przepisu, który by określał, jak ma wyglądać "kartka papieru" z treścią uchwały. Nie ma wymogu pieczętowania jej.
    Jeżeli głosowanie się odbyło i uchwała zyskała poparcie większości właścicieli (udziałami), to została prawidłowo przyjęta i obowiązuje.
  • Opcje
    krakowianinkrakowianin Użytkownik
    edytowano listopada -1
    indywidualne zbieranie głosów, nie zostałem poinformowany o zbieraniu, nie zostałem powiadomiony o treści uchwały z 2009 r. i treści regulaminu, o ich istnieniu dowiedziałem się na sali sądowej w 2015 r., jeżeli nie ma wymogu pieczętowania regulaminu - jak twierdzisz - to skąd wiadomo od kogo pochodzi? Przywołując art.245 kpc, domniemanie prawne nie będzie wynikało z niepodpisanego dokumentu, na podstawie którego nie można dokonywać jakichkolwiek ustaleń faktycznych.
  • Opcje
    cdncdn Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To były podpisy na karcie do głosowania, czy ich nie było?
    Jeżeli coś zarzucasz innym przed sadem cywilnym, to Ty musisz udowodnić swoje tezy. Obwiniany przez Ciebie zarząd nie musi nic robić.
    Jakie masz dowody na niezgodność uchwały z prawem?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano maja 2015
    [cite] krakowianin:[/cite]indywidualne zbieranie głosów, nie zostałem poinformowany o zbieraniu, nie zostałem powiadomiony o treści uchwały z 2009 r. i treści regulaminu, o ich istnieniu dowiedziałem się na sali sądowej w 2015 r.
    a czy pytałeś w 2009 roku jakie prawo wewnętrzne obowiązuje we wspólnocie ?
    Czy za lata 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 nie dokonywano rozliczeń kosztów energii cieplnej ?
    nie dostawałeś rozliczeń za te lata ?
  • Opcje
    Krzysztof_cwiklaKrzysztof_cwikla Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Krakowianin słuchaj piszesz o uchwale z 2009 i treści regulaminu, piszesz o sądzie nie rozumiem czyżby sprawa przed sądem toczyła się od 2009 roku czy teraz ktoś zaskarżył jakąś uchwałę, czy może przy okazji innej sprawy dowiedziałeś się o tej uchwale i treści regulaminu, możesz bardziej przybliżyć (opisać tą sprawę ).
    Na chwilę obecną wiemy że
    - jest prowadzona jakaś sprawa przez Sąd ale w jakim przedmiocie ta sprawa i od kiedy
    - że sąd zażyczył sobie dokumentów które będą dowodem w sprawie w związku z jakim postęowaniem te dowody i czy dowody te dotyczą meritum sprawy .
    - w żaden sposób nie można wnosić z Twojego postu o zaskarżeniu uchwały z roku 2009 termin zaskarżenia 6 tygodni i jest zawity
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.