Jak napisać uchwałę na ogrzewanie gazowe?

niki2010niki2010 Użytkownik
Mam problem chciałbym uzyskać uchwałę na ogrzewanie gazowe,komin spalinowy oraz wentylacyjny puszczony na zewnątrz budynku po elewacji zgodnie z opinią kominiarska oraz modernizacje gazu na klatce bo brak wolnego miejsca do podłączenia licznika.Problem tkwi w tym że zarządca jest nie doświadczony i brak mu pojęcia jak się do tej uchwały zabrać dodam ze jest to wspólnota mieszkaniowa i powiedział że jak mu dam papier to go podpisze....jak takie coś napisać?

Komentarze

  • Opcje
    KowalKowal Użytkownik
    edytowano listopada -1
    niki2010 -
    Problem tkwi w tym że zarządca jest nie doświadczony i brak mu pojęcia
    Po pierwsze zmieńcie zarządcę - bo Was doprowadzi do ruiny.
    chciałbym uzyskać uchwałę
    Domyślam się ,że potrzebujesz pozwolenia WM?
    Czym prostsza tym lepsza:
    np. " WM wyraża zgodę
    na ogrzewanie gazowe,komin spalinowy oraz wentylacyjny puszczony na zewnątrz budynku po elewacji zgodnie z opinią kominiarska oraz modernizacje gazu na klatce
    " Jeżeli masz przychylność sąsiadów, to problemy zaczną się z urzędnikami.
  • Opcje
    niki2010niki2010 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Powiedział że napisze takie oświadczenie że wyraża zgodę na te wszystkie prace i ze podpisy sam sobie pozbierać ale uchwały mi nie wypisze
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dużo tych zmian ma klatce schodowej będzie?
    Jak tak, to chciałabym najpierw podpis Nikiego pod zobowiązaniem, że po tym remoncie w terminie do np. 3 tygodni pomaluje klatkę schodową (przywróci stan poprzedni) a jak nie, to wspólnota zrobi to na jego koszt.
  • Opcje
    niki2010niki2010 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    na klatce to tylko podłączenie gazu do istniejącej instalacji a reszta ins. gaz w mieszkaniu
  • Opcje
    cdncdn Użytkownik
    edytowano listopada -1
    modernizacje gazu na klatce
    "Modernizacja gazu", czy raczej przebudowa instalacji gazowej?

    Przebudowa instalacji gazowej wymaga pozwolenia na budowę. Żebyś zgodnie z prawdą mógł złożyć oświadczenie, że masz prawo dysponowania nieruchomością na cele budowlane, w uchwale musi być zawarte upoważnienie: "Upoważniamy Inwestora do dysponowania nieruchomością wspólną na cele budowlane w rozumieniu art. 3 pkt 11 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (t.j. Dz.U.2010.243.1623 z późn. zm.)."

    Warto też zawrzeć w uchwale zobowiązanie inwestora do:
    - zabezpieczenia miejsca robót (będą prace na wysokości, związane z montażem komina spalinowego i wentylacyjnego),
    - pokrycia wszelkich kosztów wykonania niezbędnej dokumentacji technicznej oraz robót budowlanych i montażowych,
    - pokrycia wszelkich szkód powstałych na skutek realizacji inwestycji,
    - utrzymania czystości w trakcie prac i pozostawienie nieruchomości wspólnej w stanie niepogorszonym,
    - przekazania wspólnocie kopii protokołów odbioru instalacji gazowej, spalinowej i wentylacyjnej oraz opinii kominiarskich.
  • Opcje
    niki2010niki2010 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    tylko ze on nie chce mi napisac tej uchwały

    Nowy doklejony: 24.05.15 13:33
    mozna jakis wzór od kogos prosic?
  • Opcje
    cdncdn Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Sam napisz uchwałę.
    Chcesz gotowca? Prawie wszystko podano ci na tacy, wystarczy zebrać to do kupy. Pisać przecież umiesz.
  • Opcje
    niki2010niki2010 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    niby tak ale nie wiem jak ma ona wygladac bo sie na tym nie znam
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tu masz wzory
    http://www.zarzadca.pl/wzory-uchwal-i-umow/uchwaly
    A ta o oknach połaciowych jest jak dla ciecie skrojona :)
  • Opcje
    KowalKowal Użytkownik
    edytowano maja 2015
    niki2010 - czegoś nie rozumiem? Ty nie masz gazu w swoim mieszkaniu?
    cdn - nie wprowadzaj ludzi w błąd. Wystarczy zgłoszenie.
  • Opcje
    niki2010niki2010 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    nie bo ja je dostałem od miasta do remontu i poprzedni lokatorzy którzy zostali eksmitowani nie mieli gazu ale w budynku jest gaz
  • Opcje
    KowalKowal Użytkownik
    edytowano listopada -1
    niki20110 - to ty najpierw idź do Gazowni, a właściwie do właściciela ,żeby Ci ten gaz podłączyli.
  • Opcje
    cdncdn Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Kowal:
    cdn - nie wprowadzaj ludzi w błąd. Wystarczy zgłoszenie.
    Kowal, po raz kolejny nie masz racji.
    W art. 29 ustawy Prawo budowlane wśród wyjątków, nie wymagających pozwolenia na budowę, nie ma wzmianki o budowie / przebudowie instalacji gazowej, zatem pozwolenie jest wymagane. Znam to też z praktyki: wydział architektury i budownictwa wymaga złożenia wniosku o pozwolenie na roboty budowlane.
  • Opcje
    KowalKowal Użytkownik
    edytowano listopada -1
    cdn - nie wiem jaki jest Twój cel takiego doradztwa, skłócenie ludzi?
    W moim Prawie Budowlanym jest art. 29.2.11 mówiący o przebudowie instalacji gazowej, w Twoim nie - Trudno. Gdyby nie fakt ,że ta przebudowa dość "mocno" ingeruje" w część wspólną nieruchomości to niki2010 mógłby wszystkich olać. I gdyby to bylo u mnie to ja bym (jako Zarząd) ten wniosek nikiego złożył do WUiAB. Bo to jest przebudowa sieci gazowej nieruchomości, a nie lokalu. I jakby jakiś urzędnik żądal ode mnie dodatkowego dokumentu nie wskazanego w PB to złożyłbym na niego skargę zgodnie z KPA. Radosna twórczość uchwałodawcza to wymysł licencjonowanych zarządców ze SM, którzy chcą mieć papierek na wszystko.
    Warto też zawrzeć w uchwale zobowiązanie inwestora do:
    - zabezpieczenia miejsca robót (będą prace na wysokości, związane z montażem komina spalinowego i wentylacyjnego),
    - pokrycia wszelkich kosztów wykonania niezbędnej dokumentacji technicznej oraz robót budowlanych i montażowych,
    - pokrycia wszelkich szkód powstałych na skutek realizacji inwestycji,
    - utrzymania czystości w trakcie prac i pozostawienie nieruchomości wspólnej w stanie niepogorszonym,
    - przekazania wspólnocie kopii protokołów odbioru instalacji gazowej, spalinowej i wentylacyjnej oraz opinii kominiarskich.
    Ja jako dyktator we WM mówię NIE, to jest jawna ingerencja sąsiadów we własność prywatną.
    Jako osoba funkcyjna, dbająca o interes pozostałych "poprosiłbym" o napisanie wniosku pisemnego z uwzględnieniem tych warunków i po prostu bym tego pilnował.
    I tak przy okazji uważam. że temat jest "dęty" nierealny w rzeczywistości. Ten nic nie umiejący zarządca, ten brak miejsca na korytarzu na licznik, brak przewodów w mieszkaniu to chyba z testu na zarządcę?:bigsmile:
  • Opcje
    niki2010niki2010 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    I właśnie o takie coś mi chodziło i bardzo panu dziękuję:):bigsmile:
  • Opcje
    cdncdn Użytkownik
    edytowano listopada -1
    cdn - nie wiem jaki jest Twój cel takiego doradztwa, skłócenie ludzi?
    W moim Prawie Budowlanym jest art. 29.2.11 mówiący o przebudowie instalacji gazowej, w Twoim nie - Trudno.
    W art. 29.2 pkt 11 ustawy Prawo budowlane jest mowa o sieci, a nie instalacji w budynku. Sieć należy do przedsiębiorstwa energetycznego (w tym przypadku: PGNiG). Nie ma tam mowy o instalacji gazowej w budynku. Brak wyłączenia = jest wymóg uzyskania pozwolenia na roboty budowlane.
    Kowal:
    to jest przebudowa sieci gazowej nieruchomości, a nie lokalu
    niki2010:
    na klatce to tylko podłączenie gazu do istniejącej instalacji a reszta ins. gaz w mieszkaniu
    Zatem jest to budowa instalacji w lokalu i połączenie jej ze wspólną częścią instalacji gazowej na klatce schodowej.

    Nowy doklejony: 25.05.15 17:23
    Co do zalinkowanej przez Zarządcę uchwały:
    §5
    Inwestor po wykonaniu prac określonych w § 1 przedstawi Zarządcy wspólnoty opinię kominiarską stwierdzająca prawidłowość podłączeń gazowych, wentylacji i spalinowych.
    Kominiarz nie ma uprawnień do wydawania opinii w sprawie "prawidłowości podłączeń gazowych".
    Prawo Budowlane /t.j Dz.U. 1994 nr 89 poz. 414 z późn. zm./
    W tym Dzienniku Ustaw opublikowano pierwotny tekst ustawy Prawo budowlane, a nie tekst jednolity. Przecież to była nowa ustawa, nie może więc być mowy o tekście jednolitym, który uwzględnia zmiany, wprowadzone przez szereg nowelizacji.

    Najnowszy tekst jednolity ustawy PB ogłoszono w 2013 r., potem były jeszcze zmiany.
    Zatem powinno być tak:
    "Prawo Budowlane /t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1409 z późn. zm./"

    Nowy doklejony: 25.05.15 17:33
    §3
    Prace budowlane i instalacyjne należy prowadzić zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa budowlanego oraz zasadami sztuki budowlanej.
    Sztuka to trochę inna bajka. Ustawa używa określenia "zasady wiedzy technicznej".
  • Opcje
    Zarzadca.plZarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Poprawki naniesione, ale pozostajemy przy końcowej opinii kominiarskiej na prawidłowość podłączenia urządzeń gazowych oferowanych w ramach usług kominiarskich.
  • Opcje
    KowalKowal Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To rzeczywiście był temat "dęty". Zarządca brawo sam sobie odpowiedziałeś na problem, że też na stare lata daję się wciągać w takie pułapki?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.