Czy "'gospodarz" ma prawo do zaglądania do mojej piwnicy i suszarni

mikaelmikael Użytkownik
edytowano czerwca 2015 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam,
mam dwa pytania:
1. W mojej piwnicy jest zawór wody. Osoba, która jest gospodarzem w bloku, również ma do niej klucze i twierdzi, że musi je mieć.
Czy to prawda? Przecież piwnica jest moją prywatną własnością.
2. Pytanie podobne dotyczące suszarni. Na ostatnim piętrze mamy suszarnie (jeden box na dwa piętra), do których gospodarz również ma klucze i twierdzi, że musi mieć, ponieważ tam są grzejniki (dość pokrętne wytłumaczenie jak dla mnie).
Czy w tym przypadku ma rację?

Komentarze

  • Opcje
    KowalKowal Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy to prawda? Przecież piwnica jest moją prywatną własnością.
    Czy to prawda ,że musi mieć klucze? Chyba tak.
    Z jaki dowód masz na tą swoją hipotezę, że piwnica to Twoja własność?
    Czy w tym przypadku ma rację?
    Ma.
  • Opcje
    mikaelmikael Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Taki mam dowód, że piwnica jest moja, że mam akt notarialny.
  • Opcje
    KowalKowal Użytkownik
    edytowano listopada -1
    mam akt notarialny.
    również ma do niej klucze
    A od Twojego mieszkania też ma?
    Jeżeli jednak to prawda co piszesz, to zarząd ma prawo "żądać" od Ciebie umożliwienia wstępu do instalacji części wspólnej na mocy art. 13 uowl. Ale to dla mnie idiotyzm, za 100 zl przeniósłbym ten zawór na zewnątrz i po kłopocie.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] mikael:[/cite]mam dwa pytania:
    1. W mojej piwnicy jest zawór wody. Osoba, która jest gospodarzem w bloku, również ma do niej klucze i twierdzi, że musi je mieć.
    Czy to prawda? Przecież piwnica jest moją prywatną własnością.
    na tę chwilę powinien je mieć, bo jak zdarzy się awaria i trzeba będzie zamknąć wodę to co?
    Należy przenieść ten zawór na części wspólne i wtedy już nie będą mu potrzebne klucze to twojej piwnicy.

    [cite] mikael:[/cite] 2. Pytanie podobne dotyczące suszarni. Na ostatnim piętrze mamy suszarnie (jeden box na dwa piętra), do których gospodarz również ma klucze i twierdzi, że musi mieć, ponieważ tam są grzejniki (dość pokrętne wytłumaczenie jak dla mnie).
    Czy w tym przypadku ma rację?
    suszarnia to część wspólna, więc dlaczego by nie powinien mieć kluczy do pomieszczeń, które są pod jego opieką.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] mikael:[/cite]Witam,
    mam dwa pytania:
    1. W mojej piwnicy jest zawór wody. Osoba, która jest gospodarzem w bloku, również ma do niej klucze i twierdzi, że musi je mieć.
    Czy to prawda? Przecież piwnica jest moją prywatną własnością.
    2. Pytanie podobne dotyczące suszarni. Na ostatnim piętrze mamy suszarnie (jeden box na dwa piętra), do których gospodarz również ma klucze i twierdzi, że musi mieć, ponieważ tam są grzejniki (dość pokrętne wytłumaczenie jak dla mnie).
    Czy w tym przypadku ma rację?


    ad. 1 - tak jak już napisano powyżej właściciel piwnicy ją udostępnia, natomiast nikt bez jego zgody nie może mieć kluczy do tego pomieszczenia, takie są konsekwencje prawa własności,

    ad. 2 w Polsce posiadanie jest chronione, właściciel (w tym przypadku przedstawiciel w osobie gospodarza) nie może posiadać kluczy wbrew woli posiadaczy, którzy w dodatku są jeszcze współwłaścicielami.

    Jeżeli zamek zostanie wymieniony gospodarz nie może się włamać, wspólnocie pozostanie droga sądowa, choć z drugiej strony czy nie szkoda czasu na takie sprawy w przypadku tego strychu.


    Co do piwnicy, to sprawa jest oczywista - właściciel decyduje, kto ma klucze, gospodarz "gospodarzy" nieruchomością wspólną.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano czerwca 2015
    [cite] Zarządca:[/cite]ad. 1 - tak jak już napisano powyżej właściciel piwnicy ją udostępnia, natomiast nikt bez jego zgody nie może mieć kluczy do tego pomieszczenia, takie są konsekwencje prawa własności,

    Co do piwnicy, to sprawa jest oczywista - właściciel decyduje, kto ma klucze, gospodarz "gospodarzy" nieruchomością wspólną.
    no, nie do końca się zgodzę .
    "Widziały gały co kupowały" - można by skwitować .

    Kupił piwnice z zaworem pod-pionowym to powinien wiedzieć, że do tej piwnicy obsługa nieruchomości ( gospodarz, Administrator , Zarząd ,) w przypadku awarii powinni mieć nieograniczony dostęp. Nie wiemy, czy w związku z tym zaworem, nie ma wpisu w AN o każdorazowym nieudostępnieniu pomieszczenia, gdy zajdzie tak potrzeba.

    Jedynym rozsądnym rozwiązanie to przeniesienie tego zaworu pod-pionowego na cześć wspólne.

    - Ciekaw jestem, kto pokryje szkody brakiem dostępu do zaworu pod-pionowego gdy właściciel piwnicy wyjedzie na Majorkę.
  • Opcje
    mikaelmikael Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zacznę w takim razie od pisma z prośbą o przeniesienie tego zaworu. Zobaczymy co odpowiedzą.
    Zamek swoją drogą chyba i tak wymienię. W mojej obecności mogą sobie tam wchodzić, ale nie życzę sobie, żeby Anioł zaglądał do mojej piwnicy kiedy ma na to ochotę i przeglądał co tam trzymam, a to niestety taki typ, jak z Alternatywy 4, tylko nieśmieszny.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Mikael: Zacznę w takim razie od pisma z prośbą o przeniesienie tego zaworu.
    Mikael, z ciekawości zorientuj się czyją własnością jest ów zawór. Nie przypuszczam, aby było on własnością wspólnoty tylko np. Wodociągów i Kanalizacji...
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano czerwca 2015
    [cite] elan124:[/cite]
    Mikael: Zacznę w takim razie od pisma z prośbą o przeniesienie tego zaworu.
    Mikael, z ciekawości zorientuj się czyją własnością jest ów zawór.
    Nie przypuszczam, aby było on własnością wspólnoty tylko np. Wodociągów i Kanalizacji...
    zawór pod-pionowy własnością Zakł. Wod-Kan ??????
    Mikael nic nie napisał, że w jego piwnicy znajduje się przyłącze wod-kan z licznikiem głównym...
  • Opcje
    mikaelmikael Użytkownik
    edytowano czerwca 2015
    Chyba główny. Tak jest na rzucie. Czy ma to jakieś znaczenie?

    http://images69.fotosik.pl/979/27bfa60537867339.jpg
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano czerwca 2015
    [cite] KubaP:[/cite]
    [cite] Zarządca:[/cite]ad. 1 - tak jak już napisano powyżej właściciel piwnicy ją udostępnia, natomiast nikt bez jego zgody nie może mieć kluczy do tego pomieszczenia, takie są konsekwencje prawa własności,

    Co do piwnicy, to sprawa jest oczywista - właściciel decyduje, kto ma klucze, gospodarz "gospodarzy" nieruchomością wspólną.
    no, nie do końca się zgodzę .
    "Widziały gały co kupowały" - można by skwitować .

    Kupił piwnice z zaworem pod-pionowym to powinien wiedzieć, że do tej piwnicy obsługa nieruchomości ( gospodarz, Administrator , Zarząd ,) w przypadku awarii powinni mieć nieograniczony dostęp. Nie wiemy, czy w związku z tym zaworem, nie ma wpisu w AN o każdorazowym nieudostępnieniu pomieszczenia, gdy zajdzie tak potrzeba.

    Jedynym rozsądnym rozwiązanie to przeniesienie tego zaworu pod-pionowego na cześć wspólne.

    - Ciekaw jestem, kto pokryje szkody brakiem dostępu do zaworu pod-pionowego gdy właściciel piwnicy wyjedzie na Majorkę.


    Czy do pionu wod. - kan umiejscowionego w lokalu gospodarz też musi mieć taki nieograniczony dostęp?
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano czerwca 2015
    [cite] Zarządca:[/cite]A do mieszkania \ z pionem wodno-kanalizacyjnym, to również gospodarz musi mieć do niego nieograniczony dostęp?
    korekta wpisu:
    Czy do pionu wod. - kan umiejscowionego w lokalu gospodarz też musi mieć taki nieograniczony dostęp?
    pytanie nie godne osoby posiadającej Login: Zarządca ...

    W moim lokalu to ja biorę odpowiedzialność za szkody, które wyrządzę innym .

    Posiadanie dostępu do zaworów obsługujących instalacje, która jest zaliczona do części wspólnej powinien być nieograniczony dla osób zarządzających / administrujących tym budynkiem .

    Jeżeli tak nie jest, to trzeba doprowadzi do takiej sytuacji, aby móc odciąć wodę do lokali z części wspólnych,
    a na to pozwalają tzw. zawory pod-pionowe umieszczane zazwyczaj w częściach wspólnych. do który ma dostęp każdy właściciel czy użytkownik lokalu.

    Karygodnym też jest "sprzedawanie" pomieszczeń, gdzie posadowione są przyłącza do budynku, tak jak to ma miejsce u mikael . Chęć zysku jest silniejsza niż prawo ....a jak się już kupi to trzeba popłakać na forach, że się jest "poszkodowanym"; że jest wykonany zamach na "prawo własności" .

    Taka jest cła polska rzeczywistość wspólnot mieszkaniowych.
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano czerwca 2015
    Elan124: Mikael, z ciekawości zorientuj się czyją własnością jest ów zawór. Nie przypuszczam, aby było on własnością wspólnoty tylko np. Wodociągów i Kanalizacji...
    zawór pod-pionowy własnością Zakł. Wod-Kan ?????? Mikael nic nie napisał, że w jego piwnicy znajduje się przyłącze wod-kan z licznikiem głównym...
    Ani nie napisał, że w jego piwnicy znajduje się zawór podpionowy... :tongue:
    Komentarz edytowany elan124
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano czerwca 2015
    [cite] elan124:[/cite]
    Ani nie napisał, że w jego piwnicy znajduje się zawór pod-pionowy... :tongue:
    ani Ty ani Ja nie mieliśmy racji ...
    u mikael znajduje się przyłącze wod-kan
    https://forum.zarzadca.pl/dyskusja/6479/czy-gospodarz-ma-prawo-do-zagladania-do-mojej-piwnicy-i-suszarni/#Item_11
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP: ani Ty ani Ja nie mieliśmy racji... u mikael znajduje się przyłącze wod-kan
    A gdzie ta... kanalizacja ? Może u Mikaela znajduje się główny zawór wody... !? :tongue:
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] elan124:[/cite] Może u Mikaela znajduje się główny zawór wody... !? :tongue:
    :updown: TAK. w pomieszczeniu nr 108 (zaznaczone na czerwono)
    https://forum.zarzadca.pl/dyskusja/6479/czy-gospodarz-ma-prawo-do-zagladania-do-mojej-piwnicy-i-suszarni/#Item_11
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP: ani Ty ani Ja nie mieliśmy racji... u mikael znajduje się przyłącze wod-kan
    No, to jeszcze raz:
    Elan124: Może u Mikaela znajduje się główny zawór wody... !?
    KubaP: TAK. w pomieszczeniu nr 108
    Po wielu trudach dobrnąłeś poprzez przyłącze wod-kan i zawór podpionowy aż do zaworu głównego... ? :tongue:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.