Sprawa sądowa a zebrania

profesorek13profesorek13 Użytkownik
edytowano czerwca 2015 w Zarządzanie Nieruchomościami
Czy ktoś może słyszał o wyroku w sprawie notorycznej odmowie w głosowaniu nad uchwałami?Mamy problem z mieszkańcami którzy odkąd istnieje blok (8lat) ani razu nie byli na zebraniu ani nie oddawali swojego głosu w sprawie uchwał.Wyczerpaliśmy już wszystkie możliwości-karty do głosowania,chodzenie po mieszkaniach,wsadzanie kart do głosowania w drzwi itp.tylko BARDZO PROSZĘ o poważne odpowiedzi czy ktoś słyszał o takiej rozprawie sądowej bo szukałam w internecie ale takiej sprawy nie znalazłam.

Komentarze

  • Opcje
    KowalKowal Użytkownik
    edytowano listopada -1
    BARDZO PROSZĘ o poważne odpowiedzi
    Nie ma takich.
    w sprawie notorycznej odmowie w głosowaniu nad uchwałami
    Nie ma takiego przymusu prawnego, jest tylko taka "możliwość".
    A ilu to właścicieli dotyczy?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] profesorek13:[/cite]Czy ktoś może słyszał o wyroku w sprawie notorycznej odmowie w głosowaniu nad uchwałami?
    nie ma obowiązku głosowania więc jest to utrapienie we wspólnotach , nie ma też wyroków
  • Opcje
    profesorek13profesorek13 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dziękuję,czyli nic się nie da zrobić tylko dalej walczyć z wiatrakami.Dotyczy to kilku mieszkańców z dość dużymi udziałami.Ale tak już ogólnie to mieszkańcy o swoich prawach to wiedzą ale o obowiązkach to już nie.
  • Opcje
    manman Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] profesorek13:[/cite]Czy ktoś może słyszał o wyroku w sprawie notorycznej odmowie w głosowaniu nad uchwałami?Mamy problem z mieszkańcami którzy odkąd istnieje blok (8lat) ani razu nie byli na zebraniu ani nie oddawali swojego głosu w sprawie uchwał.Wyczerpaliśmy już wszystkie możliwości-karty do głosowania,chodzenie po mieszkaniach,wsadzanie kart do głosowania w drzwi itp.tylko BARDZO PROSZĘ o poważne odpowiedzi czy ktoś słyszał o takiej rozprawie sądowej bo szukałam w internecie ale takiej sprawy nie znalazłam.
    Głosujcie wg zasady jeden właściciel jeden głos.
    Ja wiem że ta metoda jest możliwa w określonych sytuacjach ale ponieważ ci niegłosujący właściciele mają tak małe zainteresowanie sprawami wspólnoty to nawet nie zauważą że głosowanie odbyło się niezgodnie z prawem.
    Znam wspólnotę w której taki sposób głosowania stosowany jest od kilku lat i pomimo że nie mają do niego prawa to nikomu to nie przeszkadza.
  • Opcje
    KowalKowal Użytkownik
    edytowano czerwca 2015
    man - autor prosił o POWAŻNE WYPOWIEDZI, a nie namawianie do łamania prawa.
    U mnie na 40 właścicieli nigdy nie widziałem, i prawdopodobnie nie zobaczę na zebraniu - 12. Życie toczy się dalej. W przypadku konieczności podjęcia jakiejś uchwały przy braku większości, pozostaje sąd, to też instytucja dla ludzi.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano czerwca 2015
    [cite] Kowal:[/cite]man - autor prosił o POWAŻNE WYPOWIEDZI, a nie namawianie do łamania prawa.
    U mnie na 40 właścicieli nigdy nie widziałem, i prawdopodobnie nie zobaczę na zebraniu - 12. Życie toczy się dalej. W przypadku konieczności podjęcia jakiejś uchwały przy braku większości, pozostaje sąd, to też instytucja dla ludzi.
    Kowal autor prosił o POWAŻNE WYPOWIEDZI ...
    [cite] profesorek13:[/cite]Dotyczy to kilku mieszkańców z dość dużymi udziałami
    [cite] man:[/cite]Głosujcie wg zasady jeden właściciel jeden głos.
    aby tak glosować należy najpierw głosować udziałami ...
    Art. 23 UoWL
    2. Uchwały zapadają większością głosów właścicieli lokali, liczoną według wielkości udziałów, chyba że w umowie lub w uchwale podjętej w tym trybie postanowiono, że w określonej sprawie na każdego właściciela przypada jeden głos.

    [cite] profesorek13:[/cite]....czyli nic się nie da zrobić tylko dalej walczyć z wiatrakami.
    Dotyczy to kilku mieszkańców właścicieli lokali z dość dużymi udziałami.
    Ale tak już ogólnie to mieszkańcy właściciele lokali o swoich prawach to wiedzą, ale o obowiązkach to już nie.
    Nie, można zrobić pokazówkę i oddać sprawę do sądu art. 24 UoWL
    [b]Art. 24.[/b] UoWL
    [font=Georgia][i][b]W razie braku zgody wymaganej większości właścicieli lokali zarząd[/b] lub zarządca, któremu zarząd nieruchomością wspólną powierzono w sposób określony w art. 18 ust. 1, [b]może żądać rozstrzygnięcia przez sąd[/b], który orzeknie mając na względzie cel zamierzonej czynności oraz interesy wszystkich właścicieli. Sprawę sąd rozpoznaje w postępowaniu nieprocesowym.[/i][/font]
    
  • Opcje
    manman Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] KubaP:[/cite]
    [cite] man:[/cite]Głosujcie wg zasady jeden właściciel jeden głos.
    aby tak glosować należy najpierw głosować udziałami
    Tak tylko aby taki tryb przegłosować wystarczy 20% głosów za.
    Może u autora tematu przynajmniej 20% głosuje.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] man:[/cite]
    [cite] KubaP:[/cite]
    [cite] man:[/cite]Głosujcie wg zasady jeden właściciel jeden głos.
    aby tak glosować należy najpierw głosować udziałami
    Tak tylko aby taki tryb przegłosować wystarczy 20% głosów za.
    Może u autora tematu przynajmniej 20% głosuje.
    a skąd Ty man wytrzasnąłeś te 20 % czyli 1/5 udziałów .
    Nic nie wiem, że suma udziałów nie równa się jedności (100%)

    [b]Art. 23.[/b] UoWL
    1. Uchwały właścicieli lokali są podejmowane bądź na zebraniu, bądź w drodze indywidualnego zbierania głosów przez zarząd; uchwała może być wynikiem głos ów oddanych częściowo na zebraniu, częściowo w drodze indywidualnego ich zbierania.
    
    2. Uchwały zapadają większością głosów właścicieli lokali, liczoną według wielkości udziałów, chyba że w umowie lub w uchwale podjętej w tym trybie postanowiono, że w określonej sprawie na każdego właściciela przypada jeden głos.
    
    2a. [font=Georgia][b][i]Jeżeli suma udziałów w nieruchomości wspólnej nie jest równa 1 albo większość udziałów należy do jednego właściciela bądź gdy obydwa te warunki spełnione są łącznie, głosowanie według zasady, że na każdego właściciela przypada jeden głos, wprowadza się na każde żądanie właścicieli lokali posiadających łącznie co najmniej 1/5 udziałów w nieruchomości wspólnej. [/i][/b][/font]
    
    3. O treści uchwały, która została podjęta z udziałem głosów zebranych indywidualnie, każdy właściciel lokalu powinien zostać powiadomiony na piśmie.
    
  • Opcje
    manman Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] KubaP:[/cite]
    [cite] man:[/cite]
    [cite] KubaP:[/cite]
    [cite] man:[/cite]Głosujcie wg zasady jeden właściciel jeden głos.
    aby tak glosować należy najpierw głosować udziałami
    Tak tylko aby taki tryb przegłosować wystarczy 20% głosów za.
    Może u autora tematu przynajmniej 20% głosuje.
    a skąd Ty man wytrzasnąłeś te 20 % czyli 1/5 udziałów .
    Nic nie wiem, że suma udziałów nie równa się jedności (100%)

    Przeczytaj co napisałem jeszcze raz. Tym razem ze zrozumieniem.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    przeczytałem i nic się nie zmieniło ... podtrzymuje swoje stanowisko.
  • Opcje
    manman Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] KubaP:[/cite]przeczytałem i nic się nie zmieniło ... podtrzymuje swoje stanowisko.
    Napisz czego nie rozumiesz bo najwyraźniej nie rozumiesz tego co napisałem.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    ależ rozumiem i to bardzo dobrze
    Tak tylko aby taki tryb przegłosować wystarczy 20% głosów za.
    Może u autora tematu przynajmniej 20% głosuje.
  • Opcje
    manman Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] KubaP:[/cite]ależ rozumiem i to bardzo dobrze
    Tak tylko aby taki tryb przegłosować wystarczy 20% głosów za.
    Może u autora tematu przynajmniej 20% głosuje.

    Najwyraźniej nie przeczytałeś mojego poprzedniego wpisu.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP: ależ rozumiem i to bardzo dobrze
    Man: Najwyraźniej nie przeczytałeś mojego poprzedniego wpisu.
    Pyszne.... :wink:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.