Umowa na remont klatki schodowej

Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
Witam, mam pytanie? jestesmy włascicielami mieszkania od 3 tyg. Wczesniej był zaplanowany remont klatki,o którym nikt nam nie powiedział. Porzedni własciciele zabrali swój fundusz remontowy, i w związku z tym nasz zarzadca ozajmił nam ze musimy zapłacic 4500 zaległosci za ten remont ktory juz sie zaczoł. Co mozemy zrobic by uniknąc płacenia tej sumy?jestem w stanie miesiecznie płacic więcej 50-80 zł wiecej do czynszu i tylko tyle. Bardzo prosze niech mi ktos pomoze. Nie wiem nawet jak napisac podanie do wspolnoty. Pozdrawiam

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano lipca 2015
    [cite] Gość Zarzadca.pl:(magda)[/cite]Witam, mam pytanie? jestesmy włascicielami mieszkania od 3 tyg.
    Wczesniej był zaplanowany remont klatki,o którym nikt nam nie powiedział.
    a czy powinien ... Jak Państwo kupowaliście lokal bez wywiadu u Administratora?

    Niestety być właścicielem lokalu to nie tylko przywilej , ale i obowiązki -
    np. ponoszenia kosztów utrzymania części wspólnych ...
    [cite] Gość Zarzadca.pl:(magda)[/cite]Co mozemy zrobic by uniknąc płacenia tej sumy?
    Nie ma takiej możliwości, bo niby, kto za ciebie miałby zapłacić?
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Porzedni własciciele zabrali swój fundusz remontowy
    Niestety, jeżeli nie ustaliliście tej sprawy przed kupnem mieszkania, to teraz chyba nic nie da się zrobić.
  • Opcje
    EgzoEgzo Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Gość Zarzadca.pl:[/cite]jestesmy włascicielami mieszkania od 3 tyg. Wczesniej był zaplanowany remont klatki,o którym nikt nam nie powiedział. Porzedni własciciele zabrali swój fundusz remontowy, i w związku z tym nasz zarzadca ozajmił nam ze musimy zapłacic 4500 zaległosci za ten remont ktory juz sie zaczoł. Co mozemy zrobic by uniknąc płacenia tej sumy?jestem w stanie miesiecznie płacic więcej 50-80 zł wiecej do czynszu i tylko tyle.
    Moim zdaniem sprawa nie jest jednoznaczna, wszystko zależy od okoliczności. Potrzebne są dodatkowe informacje:
    a) czy to duża wspólnota? Ile jest lokali we wspólnocie?
    b) kiedy podjęto uchwałę o remoncie?
    c) kiedy nabyliście mieszkanie?
    d) czy zwrot funduszu remontowego nastąpił w drodze uchwały?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.