głosowanie uchwał a statut WM

BarbaraP-kBarbaraP-k Użytkownik
W naszej WM , w 2003 r., powstał, został uchwalony Statut . W jednym z art. jest zapis : ,, Uchwały zapadają większością właścicieli lokali według postanowienia , że na każdego właściciela przypada tylko jeden głos,, . tak dosłownie to brzmi. Wiem, że art. 23 uwl stanowi inaczej. Jednakże osoba, która ,,zarządza,, naszą WM twierdzi, że statu wm jest na tyle ważny i zapisy w nim ustanowione, że KAŻDE głosowanie uchwał ma być jak w statucie. Ja już zupełnie zgłupiałam. Wg mnie ustawa jest ważniejsza i jedynie żądania członków WM dot głosowań mogą odbywać się na zasadzie 1:1 . Proszę , podzielcie się ze mną wiedzą i doświadczeniem bo znów stoję w miejscu. :confused:

Komentarze

  • Opcje
    blazejhblazejh Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zapis w waszym statucie jest nieważny ponieważ jest próbą obejścia ustawy. Przepisy ustawy w zakresie 1:1 są bezwzględnie obowiązujące. Każde głosowanie trzeba procedować jak w ustawie, a statutem tego zmienić nie można. Takie statuty to zwykle zwykłe przerosty regulacji i wasz pewnie też taki jest.
  • Opcje
    BarbaraP-kBarbaraP-k Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dziękuję:smile:. Tak myslałam. Ten statut jest w całości wg mnie do kitu.Trzeba przygotować nowy. Zadaję paytania bo kto pyta nie błądzi :smile:. Jestem wdzięczna za każdy komentarz i wyjaśnienie. Pozdr:wink:
  • Opcje
    blazejhblazejh Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Kwestie ustrojowe są w ustawie, kwestie porządkowe w regulaminie porządku. W statutach zwykle jest pomieszanie jednego z drugim.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ten statut jest w całości wg mnie do kitu.Trzeba przygotować nowy.
    Po co wam nowy?
    We wspólnocie statut to taka sama uchwała, jak każda inna. U mnie żadnego statutu nie ma i braku takowego nie odczuwam.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] BarbaraP-k:[/cite]W naszej WM , w 2003 r., powstał, został uchwalony Statut . W jednym z art. jest zapis : ,, Uchwały zapadają większością właścicieli lokali według postanowienia , że na każdego właściciela przypada tylko jeden głos,, . tak dosłownie to brzmi. Wiem, że art. 23 uwl stanowi inaczej.

    Jednakże osoba, która ,,zarządza,, naszą WM twierdzi, że statu wm jest na tyle ważny i zapisy w nim ustanowione, że KAŻDE głosowanie uchwał ma być jak w statucie.

    Ja już zupełnie zgłupiałam. Wg mnie ustawa jest ważniejsza i jedynie żądania członków WM dot głosowań mogą odbywać się na zasadzie 1:1 . Proszę , podzielcie się ze mną wiedzą i doświadczeniem bo znów stoję w miejscu. :confused:
    ten zapis w Statucie jest nie ważny bo sprzeczny z ustawą o własności lokali ,
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    kubaP ;
    ten zapis w Statucie jest nie ważny bo sprzeczny z ustawą o własności lokali ,
    A ja myślę że zapis w Statucie nie jest ważny bo sprzeczny z ustawą o własności lokali.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano lipca 2015
    [cite] tajfun:[/cite]A ja myślę ..
    tajfun myśl sobie co chcesz ... takie mamy czasy,
    że mało kto dba o ogładę i poprawność językową, że o odpowiedzialności już nie wspomnę.
    Liczy się "wiedza fachowa" .:gafa:
  • Opcje
    wp44wp44 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ja myślę, że jeśli zapis w statucie jest sprzeczny z uowl, to jest nieważny.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.