wykup terenu przez jednego mieszkańca

banbinobanbino Użytkownik
edytowano sierpnia 2015 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam,

Od niedawna posiadam mieszkanie w małej wspólnocie- bez zarządu.
Chciałabym wykupić teren bezpośrednio pod moimi oknami, nie ma tam żadnego przejścia czy drogi.
W ten mini ogródek włożyłam sporo pracy i nakładów finansowych.
Czy jako jednostka mogę wykupić działkę z ew. zniżką?
Zależy mi na tym aby to była wyłącznie moja własność.

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Pogadaj z właścicielem tej działki.
    Jeżeli to jest tylko kawałek istniejącej działki, to będzie kłopot, bo trzeba by ją podzielić. A to nie jest takie proste, czasami niemożliwe.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Można to rozwiązać inaczej, jeżeli ten teren to nieruchomość wspólna, to istnieje możliwość zawarcia umowy w zakresie wyłącznego korzystania i ujawnić swoje prawo w księdze wieczystej.

    Z wykupem będzie problem, możliwy raczej wyłącznie w teorii właśnie ze względu na konieczność podziału.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    LaluniaLalunia Użytkownik
    edytowano listopada -1
    @banbino
    jaki jest stan własności działki, o której piszesz? Kto jest właścicielem? Czy jest to ta sama działka, na której usytuowany jest budynek, w którym wyodrębniono lokale? Czy jest to inna nieruchomość gruntowa? To istotne.
  • Opcje
    banbinobanbino Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Działka należy do miasta, grunt jest wykupiony wyłącznie pod blokiem.,wiem że jako wspólnota była zgoda na wykupienie a i podzielona jest akurat tak jak idzie żywopłot(czyli to co mnie interesuje).
    Ale bardzo zależy mi aby należała wyłącznie do mnie- w sumie działka to za dużo powiedziane kawałek ziemi pod moimi oknami ok. 30 m2.
    Bez żadnej ścieżki , drogi itd.
    Chodzi mi o to, że tylko ja ponoszę nakłady- podlewanie, sianie trawy , kwiatów itd.
    Nikt z tego terenu nie korzysta oprócz sąsiadki, która wyprowadza kota i zostawia niespodzianki :/.
    I wolałabym formalnie być właścicielem, choćby z tego względu, że UM wysłał panów do koszenia trawy i przy okazji pozbyłam się nowych sadzonek.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] banbino:[/cite]Działka należy do miasta,
    to tam pytaj , tam zanoś swoje prośby
  • Opcje
    banbinobanbino Użytkownik
    edytowano sierpnia 2015
    Zanim wezmę dzień wolnego chciałam się rozeznać czy jest taka możliwość i ewentualnie czy jednostka może liczyć na taką zniżkę jak wspólnota.
    Zawsze lepiej wiedzieć na co można liczyć, a niestety na internecie nie potrafię znaleźć żadnych informacji.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano sierpnia 2015
    [cite] banbino:[/cite]Zanim wezmę dzień wolnego chciałam się rozeznać czy jest taka możliwość i ewentualnie czy jednostka może liczyć na taką zniżkę jak wspólnota.
    banbino czyli chcesz zjeść ciastko i mieć ciastko ... ale tak się podobno nie da
    Ja, uważam, że Twój pomysł jest skazany na porażkę. (nie podam podstaw prawnych)
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    chciałam się rozeznać czy jest taka możliwość i ewentualnie czy jednostka może liczyć na taką zniżkę jak wspólnota.
    Rozeznać się możesz telefonicznie, nie musisz brać dnia wolnego.
    Wspólnota ma jakieś zniżki? Coś dzierżawi od gminy? Bo chyba nic nie kupiła.
  • Opcje
    KowalKowal Użytkownik
    edytowano listopada -1
    banbino - żyjemy w XXI wieku, nie musisz załatwiać osobiście wszystkich spraw. Od tego jest internet. Wejdź na stronę UM i tam znajdziesz adres e-maila. Wpisz swoje zapytanie odnośnie zakupu bądź dzierżawy tego kawałka gruntu. Mile widziane są załączniki w postaci zdjęć terenu. Właściciel terenu Ci na pewno odpowie. Może będzie chciał się pozbyć kłopotu? Jeżeli jest to w mieście ( i to dużym) szanse są wg mnie znikome.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.