parkowanie pod blokiem SM

adamus007padamus007p Użytkownik
edytowano sierpnia 2015 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam Serdecznie,

Mialbym prosbe o pomoc w sprawie parkingow.

Jestem wlascicielem (wyodrebnionym) mieszkania z spoldzielni mieszkaniowej (ksiega wieczysta i % udzial w gruncie).
Pod blokiem znajduje sie parking, gdzie ludzie parkuja samochody.


Od jakiegos czasu syndyk sprawuje postepowanie upadlosciowe likwidacyjne.
Od syndyka dzierawi teren firma, ktora pobiera oplaty abonamentowe wypisujac jakies kwitki KP za parkowanie.

Z tego co patrzylem jestem wspolwlascicielem terenu przyjegajacego do bloku, gdzie znajduje sie parking, czy z racji tego musze placic za parkowanie?
Uwazam, ze pobieranie oplat jest nielegalne i jest ugadanie sie po miedzy syndykiem a firma ktora pobiera oplaty.
Dodam tez ze parkuja tam ludzie nie bedacy mieszkancami, parking jest zlokalizowany w centrum miasta.

Nie ma zadnego oznaczenia, ze to parking, droga wewnetrzna.
Jest tylko znak droga przeciwpozarowa i okok niej ludzie stawiaja samochody, czasem na niej.



Czy z godnie z prawem powiniem placic tej firmie za parkowanie pod swoim blokiem?
Jesli tak jakie przepisy to reguluja?

Czy musza byc spelnione jakies przepisy zeby byl zlokalizowany parking?
Ofilanie chyba go nie ma. Tlumaczeniem obslugi i wlasciciela firmy, ze to jest wjazd kontrolowany. Parking jest niestrzerzony.

Czy mogli by Panstwo pomoc mi pomoc w mojej sprawie?


Blok wybodowany w latach 70.


Pozdrawiam

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] adamus007p:[/cite]Jestem wlascicielem (wyodrebnionym) mieszkania z spoldzielni mieszkaniowej (ksiega wieczysta i % udzial w gruncie).
    Pod blokiem znajduje sie parking, gdzie ludzie parkuja samochody.
    Z tego co patrzylem jestem wspolwlascicielem terenu przyjegajacego do bloku, gdzie znajduje sie parking, czy z racji tego musze placic za parkowanie?

    Od jakiegoś czasu syndyk sprawuje postępowanie upadłościowe likwidacyjne.
    Od syndyka dzierawi teren firma, która pobiera opląty abonamentowe wypisując jakies kwitki KP za parkowanie.
    wg prawa właściwości lokali to nie legalnie , ale...

    Zarządcą terenu jest SM i do póki wspólnota nie przejmie zarządu tak będzie .
    Napisz do Syndyka ze jako "udziałowiec" żądasz dywidendy w dochodach z twojej współwłasności .
  • Opcje
    adamus007padamus007p Użytkownik
    edytowano listopada -1
    syndyk z firma ma deal, firma zarabia, syndyk ma kase na wierzycieli.

    normalnie sa przepisy prawa ale jak SM jest w upadlosci chyba prawo upadlosciowe jest wazniejsze...

    jak ktos madrzejszy moze podpowiedziec, bede wdzieczny
  • Opcje
    LaluniaLalunia Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W moim przekonaniu takie działanie jest nieprawidłowe.
    Syndyk włada jedynie majątkiem upadłej spółdzielni i w takim zakresie może korzystać z parkingu.
    Zawładnięcie całym parkingiem, bez zachowania prawa do korzystania przez współwłaścicieli (udział w związku z ustanowieniem odrębnej własności lokalu), wykracza dalece poza uprawnienia syndyka.

    Należałoby zwrócić się do syndyka o złożenie wyjaśnień w sprawie.
    Być może umknęło mu (w kancelarii syndyka pracują ludzie, którzy jeszcze się uczą), że nie jest uprawiony do władania całym parkingiem. Wystąpienie na piśmie z wyznaczeniem terminu na zajęcie stanowiska (14-30 dni) może pomóc rozwiązać problem.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.