Zwrot kosztów za wymianę pionów

pitipiti Użytkownik
edytowano września 2015 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam,
problem z jakim się spotkałem jest dość nietypowy. Planuję remont w łazience w związku z powyższym by uniknąć kucia płytek zgłosiłem do spółdzielni prośbę o wymianę starego żeliwnego pionu wod-kan. Pan ze spółdzielni stwierdził że skoro robię sobie remont to żebym sobie sam wymienił na swój koszt bo spółdzielnie nie ma środków na taką naprawę.
Co mogę zrobić jeżeli spółdzielnia odmawia mi wymiany pionów, czy mając odmowę na piśmie mogę dochodzić zwrotu kosztów polepszenia części wspólnej?

Komentarze

  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano września 2015
    ...czy mając odmowę na piśmie mogę dochodzić zwrotu kosztów polepszenia części wspólnej?
    Oczywiście że możesz (efekt będzie wiadomy) - i nie zapominaj że aby "grzebać "w częściach wspólnych" musisz mieć zgodę wspólnoty (spółdzielni).
  • Opcje
    cdncdn Użytkownik
    edytowano listopada -1
    piti:
    Planuję remont w łazience w związku z powyższym by uniknąć kucia płytek zgłosiłem do spółdzielni prośbę o wymianę starego żeliwnego pionu wod-kan.
    A po co? Przeciekają?
  • Opcje
    wp44wp44 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie robiłbym tego na własną rękę, ponieważ i tak musiałbyś wymienić fragment pionu nad stropem (u sąsiada z góry) i pod stropem (u sąsiada z dołu). Ponadto nie możesz wymienić na dowolnym odcinku, tylko od połączenia do połączenia, w praktyce pomiędzy kielichami, stosując dodatkową mufę nasuwaną (a to zawsze problem). W przeciwnym razie, jeśli wymienisz rurę tylko u siebie, to i tak ci rozwalą zabudowę, kiedy przyjdzie do wymiany pionu. A nawet jeśli wymienisz tak, jak piszę, to i tak nie ma gwarancji, że wszystko będzie pasować i ostatecznie mogą rozwalić. Pytanie, czy sąsiadom to by się podobało.

    Ja proponowałbym jakąś lekką osłonę, np. z płyty g-k, którą będzie można w przyszłości względnie łatwo zdemontować, na wypadek, jak już spółdzielnia znajdzie środki na wymianę, albo kiedy będzie musiała znaleźć te środki.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano września 2015
    [cite] piti:[/cite]Witam,
    problem z jakim się spotkałem jest dość nietypowy.
    to typowe prawie dla każdej nieruchomości

    [cite] piti:[/cite]Planuję remont w łazience w związku z powyższym by uniknąć kucia płytek zgłosiłem do spółdzielni prośbę o wymianę starego żeliwnego pionu wod-kan. Pan ze spółdzielni stwierdził że skoro robię sobie remont to żebym sobie sam wymienił na swój koszt bo spółdzielnie nie ma środków na taką naprawę.
    Co mogę zrobić jeżeli spółdzielnia odmawia mi wymiany pionów, czy mając odmowę na piśmie mogę dochodzić zwrotu kosztów polepszenia części wspólnej?
    jak planujesz remont to zaplanuj zdejmowalną maskownice na rury , taką, która nie uszkodzi płytek, ale pozwoli w każdej chwili na dostęp w przypadku awarii .

    Otwór - dostęp do wodomierzy zrób o wymiarach 40 cm X 40cm , ułatwi to życie na przyszłość tym, co będą wymieniać wodomierze .

    Nie wolno ci trwale zabudować rur kanalizacyjnych, cyrkulacyjnych , wody zimnej użytkowej. Nikt ci nie będzie zwracał kosztów odtworzenia do stanu pierwotnego.
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    czy mając odmowę na piśmie mogę dochodzić zwrotu kosztów
    Możesz, nikt ci nie zabroni. Ale czy nie szkoda czasu na wchodzenie w z góry przegrany spór?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.