Koszty korespondencji i ksero

bladyblady Użytkownik
edytowano września 2015 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam
Mam pytanie prozaiczne ale kto ponosić powinien koszty administracyjne takie jak koszty ksero czy korespondencja?
Skoro mam administratora to czemu dodatkowo wspólnota płaci za czynności administracyjne jak wyżej?
Czy to nie powinien być koszt administratora przecież ksero dziś każdy admin ma chyba?

Komentarze

  • Opcje
    MarcoPoloMarcoPolo Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Przede wszystkim trzeba sprawdzić, co jest w umowie zawartej przez wspólnotę z administratorem, tzn czy jest tam punkt dotyczący tych spraw. W mojej wm koszty kserowania dokumentów roznoszonych każdemu właścicielowi (np zawiadomienia o zebraniach, naliczenia opłat itd) oraz dokumentów potrzebnych do współpracy zarząd-administrator pokrywa administrator (tzn firma z którą mamy umowę). Koszty przesyłek poleconych (w skali roku jest to kwota do 100zł) pokrywa wspólnota.

    Jeżeli jakiś właściciel chce ksero dokumentów tylko jemu potrzebnych, firma administracyjna robi mu to odpłatnie (po cenie niewygórowanej)
  • Opcje
    LaluniaLalunia Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jeżeli obowiązkiem administratora jest dostarczanie informacji do właścicieli lokali wtedy wydatki związane z xero i korespondencją winien ponosić administrator. Jeżeli pozostaje to w obowiązkach WM (zarządu) wtedy jest to wydatek wspólnoty. W sprawie xero-kopii na żądanie właściciela to wypowiedział się MarkoPolo
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] blady:[/cite]Witam
    Mam pytanie prozaiczne ale kto ponosić powinien koszty administracyjne takie jak koszty ksero czy korespondencja?
    Skoro mam administratora to czemu dodatkowo wspólnota płaci za czynności administracyjne jak wyżej?
    Czy to nie powinien być koszt administratora przecież ksero dziś każdy admin ma chyba?
    to zależy od zawartej umowy, im WM większa tym te koszty są na wspólnotę przelewane.
    Te pozycje są kosztowne więc pewnie wspólnota je ponosi .

    U mnie rozwiązanie podobne, jak u MarcoPolo
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.