Klimatyzacja w bloku a spółdzielnia .

maniekmaniek Użytkownik
edytowano września 2015 w Wolne tematy
Mieszkam na parterze w bloku nie mam balkonu a chcę założyć klimatyzacje typu split , wiem że w spółdzielni na 99% nie dadzą mi zezwolenia na powieszenie jednostki zewnętrznej JEST jakiś sposób na dostanie takowej zgody . Blok docieplony styropianem . Mam okno 3 częściowe i 2 rolety zewnętrzne jedna węższa roleta jest cały czas opuszczona na stałe - słońce lepsza widoczność tv - . Moje pytanie czy jest opcja możliwość zainstalowania na jakimś wymyślonym stelażu jednostki zewnętrznej klimatyzatora w świetle okna . Z tego co wiem w oknie pozwolą

Komentarze

  • Opcje
    LaluniaLalunia Użytkownik
    edytowano września 2015
    Temat spółdzielni mieszkaniowych nie jest taki sam jak wspólnot mieszkaniowych (a to forum dotyczy tematyki współnot mieszkkaniowych) niemniej jednak w temacie instalacji jednostki klimatyzacj na zewnątrz, na oknie może być zbieżny.
    Podstawą roztrzygnięcia jest to czy posiadasz odrębną własność lokalu czy też spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu (bądź lokatorskie). To jest istotna różnica.
    Jeżeli ustanowiona została odrębna własność lokalu znaczy to tyle, że okno jest urządzeniem służącym jedynie właścicielowi lokalu. Wtedy na tej zmyślnej konstrukcji będziesz mógł zamontować jednostkę klimatyzacyjną. Należy pamiętać, że już parapet zewnętrzny nie jest urzadzeniem należącym do lokalu, ale fragmentem elewacji, zatem konstrukcja nie może opierać się o parapet.
    Jeżeli nie ustanowiono odrębnej własności lokalu wtedy nie możesz bez zgody SM dokonać montażu nawet na oknie, gdyż posiadasz jedynie prawo do lokalu, który jednakże ostatecznie znajduje się w zasobach spółdzielni mieszkaniowej.
  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano listopada -1
    maniek: w spółdzielni na 99% nie dadzą mi zezwolenia na powieszenie jednostki zewnętrznej JEST jakiś sposób na dostanie takowej zgody
    Cóż ja ci mogą odpowiedzieć?
    Ogólnie to na wszystko jest jakiś sposób.
    Natomiast w Twoim konkretnym przypadku musisz się dopytywać we władzach spółdzielni (prezesa, rady, pani Krysi itd).
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano września 2015
    [cite] maniek:[/cite]Mieszkam na parterze w bloku nie mam balkonu a chcę założyć klimatyzacje typu split , wiem że w spółdzielni na 99% nie dadzą mi zezwolenia na powieszenie jednostki zewnętrznej
    skąd taka pewność ,
    zapoznałeś się z regulaminami obowiązującymi w Twojej SM ? czy może dostałeś już odpowiedź negatywną ? Byłeś z tym pytaniem w Radzie Nadzorczej SM.
    Forum nie rozwiąże Twojego problemu zwłaszcza zajmującego się sprawami wspólnot mieszkaniowych.
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    wp44wp44 Użytkownik
    edytowano września 2015
    Jeślli nie dostaniesz zgody na montaż, to widzę dla Ciebie dwa alternatywne wyjścia (prv poniżej). Pozdrawiam.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.