koszt podgrzania 1m3 cwu

blazejhblazejh Użytkownik
edytowano września 2015 w Zarządzanie Nieruchomościami
W okresie czerwiec - sierpień są trzy fv od dostawcy ciepła za
dostarczone ciepło.
Obieg CO w węźle został wyłączony na początku maja, więc można określić koszty
samego podgrzania ciepłej wody.

w w/w kwartale zużyto w lokalach łącznie 332,14 m3

z 3 faktur:
koszty stałe cw: 2670,39
koszty zmienne (de facto cw): 4660,17
koszty razem: 7.330,56
zużyte GJ: 82,40 GJ (28+27,40+27)

koszt podgrzania 1 m3 wyniósł więc 22,07 zł/m3, a w naliczeniach dotąd
funkcjonuje 19,00 zł/m3. Czyli wartość szacunkowa przyjęta we wrześniu 2014r.

Czy oprzeć naliczenia o wartość rzeczywistą/najbardziej
zbliżoną do rzeczywistej kosztu podgrzania?

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano września 2015
    [cite] blazejh:[/cite]W okresie czerwiec - sierpień są trzy fv od dostawcy ciepła za dostarczone ciepło za dostarczaną energię cieplną - GJ.- do nieruchomości.
    koszty stałe cw: 2670,39
    koszty zmienne (de facto cw): 4660,17
    koszty razem: 7.330,56
    zużyte GJ: 82,40 GJ (28+27,40+27)
    na koszty stałe skała się opłata za moc zamówioną dla celów C.W.u i celów C.O.,więc całej kwoty nie można policzyć do wyliczanki stawki za podgrzanie wody- CW.
    [cite] blazejh:[/cite]koszt podgrzania 1 m3 wyniósł więc 22,07 zł/m3, a w naliczeniach dotąd funkcjonuje 19,00 zł/m3.
    Czy oprzeć naliczenia o wartość rzeczywistą/najbardziej zbliżoną do rzeczywistej kosztu podgrzania?
    to podstawa prawidłowego planowania kosztów stawka wynikająca z kosztów X 1,1 czyli macie spore niedopłaty za podgrzanie wody ( za trzy m-ce to jest już ok. 996 zł)
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    blazejhblazejh Użytkownik
    edytowano listopada -1
    koszty stałe CO w tym kwartale wyniosły 6.408,93
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano września 2015
    [cite] blazejh:[/cite]koszty stałe CO w tym kwartale wyniosły 6.408,93
    ok.
    czyli i tak wychodzi niedopłata między zaliczka a rzeczywistymi kosztami .( na podgrzaniu wody), a nie lepiej w druga stronę ... zaplanować zwroty .... 19 zł / m3 CW zamienić na np. 24 zł/m3 ( z rozliczeń wychodzi 22 zł/m3, to jakieś 10% niż stawka zaliczkowa)
  • Opcje
    blazejhblazejh Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A wolno mi naliczać wg stawki wyższej od wyliczonej jako rzeczywista?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano września 2015
    [cite] blazejh:[/cite]A wolno mi naliczać wg stawki wyższej od wyliczonej jako rzeczywista?
    10% to nie grzech , a niby dlaczego nie , przecież to jest tylko zaliczka.... ile razy w roku zmieniasz zaliczki?, bo u mnie raz po zebraniu sprawozdawczym...


    To w twoim interesie (wspólnoty) jest , by na początek było kasy więcej niż rzeczywiście ma być.
    Skąd wziąłeś na płacenie rachunków w czerwcu, lipcu, sierpniu? przecież mniej zbierałeś?

    No i psychologicznie , każdy właściciel lokalu woli, jak mu się oddaje kasę, niż jak ma dopłacać , nie?
  • Opcje
    blazejhblazejh Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tak patrzę jak mój budynek wypada wobec średnich liczonych przez spółdzielnie.


    "Średnio dla podgrzania wody do temperatury ± 55 C potrzebne jest około 0,30 – 0,35 GJ/m3. Zdarza się jednak również 0,50 GJ/m3.

    Przy koszcie 1 GJ w granicach 65 zł – 75 zł całkowity koszt podgrzania wody musi wynieść odpowiednio: 21 ÷ 25 zł/m3."


    u mnie konkretnie

    dla podgrzania wody do temperatury ± 55 C potrzebne jest około 0,25 GJ/m3

    przy koszcie 1 GJ dokładnie 68,70 pln koszt podgrzania wynosi dokładnie 22,07 zł/m3
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano września 2015
    [cite] blazejh:[/cite]dla podgrzania wody do temperatury ± 55 C potrzebne jest około 0,25 GJ/m3

    przy koszcie 1 GJ dokładnie 68,70 pln koszt podgrzania wynosi dokładnie 22,07 zł/m3
    68,70 przecież to jest koszt kupienia przez WM GJ od dostawcy, a ile wynosi u ciebie ten koszt wewnętrzny ze stratami na przesyle ( cyrkulacją)?

    U mnie koszt zakupu GJ wynosi 47,80 zł ( dostawy) a wewnętrzny rozliczeniowy 85 zł za GJ.
  • Opcje
    blazejhblazejh Użytkownik
    edytowano listopada -1
    u mnie koszt zakupu GJ wynosi 56,56 zł a koszt całkowity 68,70 zł - o ile go dobrze policzyłem
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] blazejh:[/cite]u mnie koszt zakupu GJ wynosi 56,56 zł a koszt całkowity 68,70 zł - o ile go dobrze policzyłem
    czyli rozbiór EC na cele grzewcze jest w normie
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.