Wymiana wodomierzy, a zwrot za wodę

Tomasz1983Tomasz1983 Użytkownik
edytowano września 2015 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam serdecznie!!!

Jestem mieszkańcem bloku, który wchodzi w skład wspólnoty mieszkaniowej. W tym tygodniu otrzymałem pismo, że w ciągu 2 tygodni MUSZĘ dokonać wymiany wodomierzy na nowe, bo inaczej woda zostanie rozliczona w sposób zryczałtowany. Pomijam fakt, że wymagania co do wodomierzy były dość wysokie, a ich koszt dwukrotnie większy niż standardowych wodomierzy. Stare wodomierze dosłownie "zalazły" brudem z rur i nie bardzo było widać, co dokładnie wskazują. Co 4 miesiące podawałem jednak przybliżone odczyty. Po zdjęciu starych wodomierzy okazało się jednak, że porównując ostatni podany odczyt z aktualnymi wskazaniami wodomierza różnica to w sumie 60 metrów na plus dla mnie. Czy zatem mogę się ubiegać o zwrot za wodę np. w formie niższego czynszu??? Czy zarządca może odmówić mi zwrotu???
Bardzo serdecznie proszę o pomoc i dziękuję :)

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy zatem mogę się ubiegać o zwrot za wodę
    Oczywiście. Za wodę płacisz zaliczki, które 1-2 razy do roku są rozliczane. Płacisz tylko za wodę, którą zużyłeś.
  • Opcje
    Tomasz1983Tomasz1983 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    ...dziękuję bardzo :)
    Jutro zatem dam znać, co udało mi się wskórać :)
  • Opcje
    cdncdn Użytkownik
    edytowano października 2015
    koziorozka:
    Za wodę płacisz zaliczki, które 1-2 razy do roku są rozliczane. Płacisz tylko za wodę, którą zużyłeś.
    Każdy by tak chciał, ale tak nie jest. Właściciel lokalu pokrywa również koszty różnic między wskazaniami wodomierza głównego a sumą wskazań wodomierzy lokalowych. A także koszty wody, zużytej w celach gospodarczych (sprzątanie, podlewanie trawników itp.).
    Tomasz1983:
    Po zdjęciu starych wodomierzy okazało się jednak, że porównując ostatni podany odczyt z aktualnymi wskazaniami wodomierza różnica to w sumie 60 metrów na plus dla mnie.
    Jak to stwierdzono? Ostatni podany odczyt dotyczył starych wodomierzy, aktualne są robione z nowych, które startowały od zera. O jakiej więc różnicy piszesz, między czym a czym?

    Jakiego okresu dotyczy ta różnica? 60 m3 to roczne zużycie jednego mieszkania, a u Ciebie to tylko "różnica".
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Tomasz1983:[/cite] Stare wodomierze dosłownie "zalazły" brudem z rur i nie bardzo było widać, co dokładnie wskazują.
    Co 4 miesiące podawałem jednak przybliżone odczyty.


    Po zdjęciu starych wodomierzy okazało się jednak, że porównując ostatni podany odczyt z aktualnymi wskazaniami wodomierza różnica to w sumie 60 metrów na plus dla mnie.

    Czy zatem mogę się ubiegać o zwrot za wodę np. w formie niższego czynszu??? Czy zarządca może odmówić mi zwrotu???
    i oto przykład, jak lenistwo zostało ukarane .... zamiast wymienić wodomierze, to podawało się urojone odczyty , a teraz wali na forum ...

    ciekaw jestem, czy jakby się okazało, że sytuacja jest odwrotna i to Tomasz1983 ma dopłacić, bo wirtualne odczyty były zaniżane,pytałby co zrobić, aby nie płacić , bo wodomierze były "niesprawne" ( brak możliwości odczytu) .
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jak to stwierdzono?
    Ja to zrozumiałam tak, że dopiero po zdjęciu można było te stare prawidłowo odczytać.
    Może Tomek się odezwie, jak wyjaśni sprawę z administratorem.

    Z kosztami za części wspólne, czy uchybem oczywiście masz rację. Skrót myślnikowy zastosowałam.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.