Pkwiu - plombowanie wodomierza w mieszkaniu

lokalemlokalem Użytkownik
edytowano października 2015 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam,
Poszukuje pkwiu dla "plombowania wodomierza w mieszkaniu" na wniosek lokatora np. w związku z remontem lazienki. Usługa ta jest odpłatna. Wystawiłam fakturę ze stawką 8% bo tak tez się doczytalam w internecie tylko teraz mam problem z dobraniem pkwiu dla tejże usługi.
Macie jakies pomysły ??

Komentarze

  • Opcje
    wp44wp44 Użytkownik
    edytowano października 2015
    proponuję 43.29.19.0, względnie 36.00.20.0, albo to, co napisali tutaj.
  • Opcje
    LaluniaLalunia Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Od roku 2013 podatnik nie jest obowiązany do podawania numeru PKWiU na fakturach przy czynnościach z obniżoną stawką VAT, oraz przy czynnościach zwolnionych.

    Zgodnie z Rozporządzeniem Ministerstwa Finansów z dnia 3.12.2013 w sprawie wystawiania faktur, podatnik który dokumentuje:
    – dostawę towarów lub świadczenie usług zwolnionych od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 ustawy lub przepisów wydanych na podstawie art. 82 ust. 3 ustawy, bądź
    – dostawę towarów lub świadczenie usług zwolnionych od podatku na podstawie art. 113 ust. 1,

    ma obowiązek wskazania na fakturach:
    – przepisu ustawy lub aktu wydanego na podstawie ustawy, zgodnie z którą podatnik stosuje zwolnienie od podatku,
    – przepisu dyrektywy 2006/112/WE, który zwalnia od podatku taką dostawę towarów lub takie świadczenie usług,
    – lub innej podstawy prawnej wskazującej na to, że przy dostawie towarów lub świadczenie usług korzysta ze zwolnienia.
  • Opcje
    lokalemlokalem Użytkownik
    edytowano listopada -1
    dziękuje za podpowiedz. Faktycznie doczytałam o tym PKWIU i tak jak wspomniała powyżej "lalunia" nie ma teraz obowiązku podawania go na fakturze przy obnizonej stawce. Jakoś mi to umknęło ;-) Dzieki raz jeszcze.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.