brak dokumentów potwierdzających wybor zarządu wspólnoty

latolato Użytkownik
edytowano października 2015 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam,

Od 3 lat jestem członkiem wspólnoty mieszkaniowej w której członek zarządu nie ma wykupionego mieszkania jest tylko jego lokatorem. Problem jest taki ze 70% udziałów ma gmina i gminna spółka zarządza wspolnotą. Ta spółka zarządzająca nie posiada żadnych, kompletnie żadnych dokumentów które poswiadczały by wybór obecnych członków zarządu naszej wspólnoty, stąd moje pytanie. Czy w takiej sytuacji zarząd wybrany niewiadomo przez kogo jest zarządem wspólnoty zgodnie z prawem? Proszę o pomoc bo jestem w ciągłej walce o normalność w mojej wspólnocie..bo na chwilę obecną to jedno wielkie bagno.

Komentarze

  • Opcje
    KonformistaKonformista Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Od 3 lat jestem członkiem wspólnoty mieszkaniowej w której członek zarządu nie ma wykupionego mieszkania jest tylko jego lokatorem.
    I co z tego, może tak być.
    Problem jest taki ze 70% udziałów ma gmina i gminna spółka zarządza wspolnotą.
    Nie zarządza ale administruje skoro jest Zarząd. Czytaleś chociaż raz uowl?
    Czy w takiej sytuacji zarząd wybrany niewiadomo przez kogo jest zarządem wspólnoty zgodnie z prawem?
    A ty skąd się dowiedziałeś ,że Cię wybrano do Zarządu? Z gazety?
    Domniemywam ,że chcecie zmian?
    Jeżeli jest was we WM 20 lokali, tzn, że gmina ma ich 14. Więc pozostali mają 6 co stanowi 30%.4-5 właścicieli żąda zebrania i składa wniosek o przyjęcie zasady 1 właściciel = 1 glos. I na zebraniu uchwalacie wybór Zarządu właścicielskiego, który następnego dnia wypowiada umowę o administrowanie z gminą. I albo ktoś z zarządu się tym zajmie, albo zatrudnicie kogoś wam odpowiadającego. Oczywiście zebranie udokumentujcie, najlepiej nagrywając je.Jeżeli oczekujesz więcej porad, slużę radą.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jeżeli 70% udziałów ma u was gmina, to pogadaj z sąsiadami-właścicielami i zażądajcie głosowania 1 właściciel = 1 głos
    https://forum.zarzadca.pl/wiki/glosowanie
    Łatwo przegłosujecie wszystko co chcecie.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano października 2015
    [cite] lato:[/cite]Od 3 lat jestem członkiem wspólnoty mieszkaniowej w której członek zarządu nie ma wykupionego mieszkania jest tylko jego lokatorem. Problem jest taki ze 70% udziałów ma gmina i gminna spółka zarządza wspolnotą.
    Ta spółka zarządzająca nie posiada żadnych, kompletnie żadnych dokumentów które poswiadczały by wybór obecnych członków zarządu naszej wspólnoty, stąd moje pytanie.

    Czy w takiej sytuacji zarząd wybrany niewiadomo przez kogo jest zarządem wspólnoty zgodnie z prawem?
    Proszę o pomoc bo jestem w ciągłej walce o normalność w mojej wspólnocie..bo na chwilę obecną to jedno wielkie bagno.
    i właśnie takie oto jest pytanie czy członka Zarządu trzeba powołać i odwołać czy nie ? i miec na to papier czy wystarczy go mianować lub na tzw gębę.
    Od 3 lat jestem członkiem wspólnoty mieszkaniowej w której członek zarządu nie ma wykupionego mieszkania jest tylko jego lokatorem.
    a to jakaś przeszkoda, że jest tylko lokatorem - najemcą?
    Art. 20. 1. Jeżeli lokali wyodrębnionych, wraz z lokalami niewyodrębnionymi, jest więcej niż siedem, właściciele lokali są obowiązani podjąć uchwałę o wyborze jednoosobowego lub kilkuosobowego zarządu. [b]Członkiem zarządu może być wyłącznie osoba fizyczna wybrana spośród właścicieli lokali lub [u]spoza ich grona[/u].[/b]
    
  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano października 2015
    70% udziałów ma gmina i gminna spółka zarządza wspolnotą.
    Ta spółka zarządzająca nie posiada żadnych, kompletnie żadnych dokumentów które poswiadczały by wybór obecnych członków zarządu naszej wspólnoty, stąd moje pytanie.
    Czy w takiej sytuacji zarząd wybrany niewiadomo przez kogo jest zarządem wspólnoty zgodnie z prawem?
    Jak sam widzisz, skoro spółka gminna zarządza wspólnotą to zapewne sprawuje zarząd powierzony a skoro nie ma dowodów na wybranie zarządu - to nie macie zarządu.
    Czy w takiej sytuacji zarząd wybrany niewiadomo przez kogo jest zarządem
    Jeżeli zarządu nie wybrali właściciele lecz krasnoludki jakieś to tak wybrany zarząd oczywiście nie jest zarządem.
    Coś wydaje mi się, że spółka gminna jednak sprawuje zarząd i "wybrano" sobie parawan w postaci "rady wspólnoty" dla zmyłki nazywany zarządem.
    Komentarz edytowany gecon
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] gecon[/cite]Piszesz że jesteś członkiem zarządu i co...? - nie wiesz kto jak i kiedy cię wybrał na to stanowisko???
    a gdzie lato oświadczył, że jest członkiem Zarządu WM .... bo nie mogę znaleźć tej wypowiedzi ?
    Od 3 lat [b]jestem członkiem wspólnoty mieszkaniowej[/b] w której członek zarządu nie ma wykupionego mieszkania jest tylko jego lokatorem.
    
  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano października 2015
    a gdzie lato oświadczył, że jest członkiem Zarządu WM
    No, sorry - ewidentne przeoczenie - zmylił mnie wpis niejakiego Konformisty:
    A ty skąd się dowiedziałeś ,że Cię wybrano do Zarządu?
    Usuwam w poprzednim wpisie tę nieprawdziwą informację.
  • Opcje
    latolato Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Bardzo Państwu dziękuję za komentarze i odpowiedź na moje pytanie.
    Nie bez powodu nurtowała mnie kwestia papierologii ... bo w naszej "cudownej" wspólnocie.... zarząd jest taki dobry że każdy mieszkaniec płaci 200zł funduszu remontowego miesięcznie, a nie robi się w bloku kompletnie nic! Malowanie klatek było podczas budowy bloku z 35 lat temu, okna na klatce...właściwie to chyba strach na nie patrzeć, żeby nie powypadały....itd. Normalnie żenada.. Rachunki za wodę absurdalne... po 1000m3 niedoboru, podgrzanie wody kolejne absurdy... normalnie nic tylko podesłać jakiego wąglika i może trochę znormalnieje to wszystko... Ręce opadają co się tu wyprawia. Nową altanę śmietnikową chcą budować na gazociągu. Przejścia pomiędzy klatkami zabudowali a okazało się że nie wolno bo ppoż nie pozwalają. A boski zarząd który został wybrany nie wiadomo jak i gdzie... patrzy i przytakuje co wyprawia gmina. Szczerze powiem że mam już dosyć takiej patologii....na każdym kroku... czasem to czuję się jakbym mieszkała na Białorusi a nie w Polsce.
    Jeszcze raz bardzo dziękuję za komentarze.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.