wydatki bez uchwaly

wlascicielwlasciciel Użytkownik
edytowano listopada 2015 w Wolne tematy
Moi Drodzy, ide za ciosem i prosze o uwage na moje pytanie
do jakiej kwoty moze czlonek z zarzadu bez poinformowania dwoch czlonkow z tego zarzadu na TELEFON do admina zamowic 2 lawki na posesje, bo twierdzil ze te dwie "'stare"" 6 letnie juz sie wysluzyly.
Mozna tak sobie naszymi pieniazkami szastac na lewo iprawo?
Pozdrawiam Was

Komentarze

  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Art. 21
    Zarząd kieruje sprawami wspólnoty mieszkaniowej i reprezentuje ją na zewnątrz oraz w stosunkach między wspólnotą a poszczególnymi właścicielami lokali.
    Gdy zarząd jest kilkuosobowy, oświadczenia woli za wspólnotę mieszkaniową składają przynajmniej dwaj jego członkowie.
  • Opcje
    wlascicielwlasciciel Użytkownik
    edytowano listopada -1
    ten art.wlasnie wczoraj czytalem ale ja pytam granice wydatkow na tzw""telefon""czyli w tym opisanym przypadku
  • Opcje
    blazejhblazejh Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Przepisy takiego limitu nie określają. Kwestia ewentualnej umowy pomiędzy właścicielami.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada 2015
    [cite] wlasciciel:[/cite]ten art.wlasnie wczoraj czytalem ale ja pytam granice wydatkow na tzw""telefon""czyli w tym opisanym przypadku
    to jest rzecz umowna każdej wspólnoty , u mnie takie bieżące wydatki są na poziomie 5 tyś.(duża wspólnota)
  • Opcje
    cdncdn Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Utrzymanie nieruchomości wspólnej w stanie niepogorszonym, zgodnie z jej przeznaczeniem, to czynność zwykłego zarządu, więc nie jest potrzebna żadna uchwała. W tym sensie również remont cieknącego dachu nie wymaga uchwały. Zamiast zwoływać zebranie czy biegać z uchwałą po lokalach, trzeba dach po prostu załatać.

    Jeśli ławki nie nadają się do użytku, trzeba je rozebrać i zamontować nowe.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada 2015
    jeśli ławki nie nadają się do użytku, trzeba je rozebrać i zamontować nowe.
    ławki to nie taka pierwsza potrzeba jak dach
    więc można się wstrzymać do zebrania i umieścić je w planie remontów NW na rok następny
  • Opcje
    wlascicielwlasciciel Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] KubaP:[/cite]
    jeśli ławki nie nadają się do użytku, trzeba je rozebrać i zamontować nowe.
    ławki to nie taka pierwsza potrzeba jak dach
    więc można się wstrzymać do zebrania i umieścić je w planie remontów NW na rok następny
    Kuba. lawki nazwijmy ""te stare"" sa uzytkowane do dzis ,ale 2 nowe byly potrzebne dla poszerzenia kolesiostwa w piaskownicy wieczorami pic piwo,paapierosy ect.piaskownica ta stala sie spedem rodzicow dzieci ot i wszystko
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.