Źle zamontowany parapet zewnętrzny w bloku

soobi1soobi1 Użytkownik
edytowano listopada 2015 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam. Blok w którym mieszkam został poddany wymianie elewacji z ociepleniem całego budynku. Zamontowano stalowe parapety. Każdy z nich wystaje mniej więcej taką samą odległość od elewacji oprócz mojego. Różnica jest około 4cm. Powodem może być głębiej zamontowana do wnętrza rama okna pod której ościeżnice wsuwany jest parapet. Moje pytanie jednak brzmi czy jest taka opcja i możliwość a wręcz konieczność dociecia wyjątkowo tego parapetu aby wszystkie były tak samo wysuniete przez ekipę remontowa. Wydaje mi się ze jest to spokojnie do zrobienia a ekipa twierdzi ze nic z tym nie mogą zrobić. A administracja również ma to gdzieś. Poradźcie

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    soobi - myślisz, że ktoś z daleka poradzi ci lepiej, niż sąsiad lub członek zarządu?
    Za remont elewacji będzie płaciła wspólnota (konkretne przelewy zlecą członkowie zarządu). Zanim zapłaci, będzie ten remont odbierać, sprawdzać, czy został wykonany tak, jak to było w umowie.
    Tak więc znajdź u siebie te osoby (może jedną?), która się zajmuje tym remontem i z nimi pogadaj.
    Dlaczego ci przeszkadza ten nowy parapet? Boisz się, że będzie zaciekał? Sam sprawdź, nalej wody.
  • Opcje
    wp44wp44 Użytkownik
    edytowano listopada 2015
    soobi1: Wydaje mi się ze jest to spokojnie do zrobienia a ekipa twierdzi ze nic z tym nie mogą zrobić.
    Tak, to jest spokojnie do zrobienia. Twierdzenie ekipy jest błędne. Potrzebny jest tylko szerszy parapet. Problem jest zapewne taki, że dodatkowy element, docinany indywidualnie, będzie kosztował dodatkowe pieniądze i ktoś musi za to zapłacić.
    soobi1: rama okna pod której ościeżnice wsuwany jest parapet.
    Hm.. nie bardzo rozumiem. Rama okna, to jest właśnie ościeżnica. Ościeżnica raczej nie ma swojej ościeżnicy.
  • Opcje
    wp44wp44 Użytkownik
    edytowano listopada 2015
    Witam,

    wracając do tematu wątku:
    soobi1: Zamontowano stalowe parapety. Każdy z nich wystaje mniej więcej taką samą odległość od elewacji oprócz mojego. Różnica jest około 4cm. Powodem może być głębiej zamontowana do wnętrza rama okna
    Soobi1 - jak możesz się dowiedzieć u każdego producenta/sprzedawcy okien i akcesoriów do nich, parapety są produkowane i montowane w różnych szerokościach, właśnie z tego powodu, że głębokości osadzenia okien w otworach są zróżnicowane. Typowe szerokości (u przykładowego, znanego mi producenta, a inni mają podobnie): 9, 12, 15, 17.5, 20, 22.5, 25, 27.5, 30, 32.5, 35, 40 cm. Czyli bogaty wybór, bo co 2,5 cm. W ostateczności można zamówić dokładnie na wymaganą szerokość.

    Tak więc, technicznie, to nie jest żaden problem. Odpowiedź na pytanie:
    soobi1: Moje pytanie jednak brzmi czy jest taka opcja i możliwość a wręcz konieczność dociecia wyjątkowo tego parapetu aby wszystkie były tak samo wysuniete przez ekipę remontowa.
    jest twierdząca.
    Komentarz edytowany wp44
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.