plac zabaw finansowany z budżetu obywatelskiego

mszaniawamszaniawa Użytkownik
edytowano listopada 2015 w Wolne tematy
Witam Państwa! Mam pytanie. Niedawno zainteresowałam się kwestią budżetów obywatelskich. Wpadłam na pomysł, że brakuje u nas w mieście placu zabaw z prawdziwego zdarzenia (miasteczka w sumie, jesteśmy niedaleko Warszawy, mieszka tu 10 tys. osób). Wiem, że miasto może to sfinansować - ale kompletnie nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Czy pisze się jakiś wniosek? Przychodzi na zebranie miasta w odpowiednim terminie? Nie za bardzo wiem jak taki ewentualny wniosek miałby wyglądać, czy są w nim jakieś ograniczenia itd. Czy ktoś tutaj już coś takiego załatwiał i mógłby mi powiedzieć jak pokonać biurokrację?

Komentarze

  • Opcje
    LaluniaLalunia Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jeżeli pytanie dotyczy budżetu partycypacyjnego to informacje można znaleźć tutaj http://twojbudzet.um.warszawa.pl/
    Oczywiście sprawa Twojego projektu winna trafić do właściwiej jednostki w Twoim mieście, ale może skorzystasz z informacji dla M. St. Warszawy
  • Opcje
    mullermuller Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Witaj! Jest nieco papierkowej roboty, ale nie ma nic nie możliwego. Jeżeli jesteś zainteresowany, oferujemy pomoc w przygotowaniu wstępnego projektu i wniosku. Każde miasto ma obowiązek część swojego budżetu przeznaczyć na inicjatywy obywatelskie - warto z tego prawa korzystać! Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie internetowej: https://muller.com.pl/
  • Opcje
    lojesialojesia Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Hm, a wnioskodawcy z tego tytułu są obarczeni jakimiś kosztami? Czy jest to jakby “darmowe”?
  • Opcje
    mullermuller Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie, nie będą Państwo obarczeni żadnymi dodatkowymi kosztami. Inwestycja będzie pokryta z budżetu miasta, musi jednak spełnić pewne standardy i wymagania, by otrzymać finansowanie.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada 2015
    [cite] muller:[/cite]Nie, nie będą Państwo obarczeni żadnymi dodatkowymi kosztami.
    Inwestycja będzie pokryta z budżetu miasta, musi jednak spełnić pewne standardy i wymagania, by otrzymać finansowanie.
    ...oraz musi na nią (inwestycje) zagłosować dużo, bardzo dużo obywateli.:devil:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.