Sposób na dłużników

olewitolewit Użytkownik
edytowano października 2009 w Zarządzanie Nieruchomościami
InfoMonitor reklamuje Program Ochrony Wspólnot Mieszkaniowych. Usługa polega na umieszczaniu danych członka wspólnoty zalegajacego z opłatami w ich bazie dannych, z której korzystają m.in. banki sprawdzając rzetelność osoby starającej sie np. o kredyt.
Szukam kontaktu ze wspólnotą, która już współpracuje z InfoMonitorem.

Komentarze

  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Moja opinia o Programie Ochrony Wspólnot Mieszkaniowych i innych rejestrach długów:
    Sprawdzałem warunki współpracy z Krajowym Rejestrem Długów. Największe koszty to opłata abonamentu. Skuteczność - zerowa w odniesieniu do osób fizycznych bez działalności gospodarczej. Kredyt czy zakup ratalny można załatwić przez szwagra, sąsiadkę czy kochankę / kochanka. Wtedy zapis w rejestrze dłużnikowi niestraszny, a wspólnota ponosi dodatkowe koszty bez szansy na odzyskanie wierzytelności.

    Inne opinie w tej sprawie oraz jak sobie poradzić z dłużnikami: http://wspolnoty.net.pl/viewtopic.php?t=3001
    .
  • Opcje
    wwwinylwwwinyl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Spójrz się na ceny usług. Nie tędy droga. Trzeba szybko windykować. Monit, pozew, wyrok, komornik...
  • Opcje
    olewitolewit Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dziękuję za odzew. Mam świadomość problemów i "niebezpieczeństw" współpracy z IM. 1. Konieczna jest uchwała wspólnoty na zawarcie umowy z IM, 2. Umowa zaproponowana przez IM jest tak pokrętna i skomplikowana, że w tej wersji sam bym jej nie podpisał - wymaga głebokiej przeróbki. Uważam jednak, że warto przećwiczyć i to narzędzie i spradzić jego skuteczność. Im większa wspólnota tym koszt bardziej strawny. Jak na razie nie trafiłem na wspólnotę, która współpracuje z IM.
    Pozdrawiam
  • Opcje
    wwwinylwwwinyl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tego typu umowy mają charakter akcesyjny. Albo przystępujesz na ich warunkach, albo nie. Raczej nie podlegają negocjacjom.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.