Zgoda na legalizację centralnego ogrzewania

PollyLuśkaPollyLuśka Użytkownik
edytowano grudnia 2015 w Zarządzanie Nieruchomościami
Dzień dobry.
Co powinna zawierać pisemna zgoda na legalizację centralnego ogrzewania. Dodam, iż wszystkie niezbędne dokumenty już dostarczono, a Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego prosi o zajęcia stanowiska w tej sprawie.
Jestem w Zarządzie Wspólnoty od niedawna, wdrażam się dopiero w jego funkcjonowanie, zależy mi aby wszystkie pisma były poprawnie napisane.

Pozdrawiam
Polly

Komentarze

  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Co powinna zawierać pisemna zgoda na legalizację centralnego ogrzewania.
    ...wszystkie niezbędne dokumenty już dostarczono
    Jestem w Zarządzie Wspólnoty od niedawna,
    - ???
    Hm. Nie ma takiego pojęcia prawnego jak "legalizacja centralnego ogrzewania".
    Zalegalizować można samowolę budowlaną a chyba wspólnota samowolnie (bez stosownych planów, pozwoleń, zezwoleń itp.) nie wykonała w budynku sieci C.O.?
    O co chodzi dokładnie?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] PollyLuśka:[/cite]Co powinna zawierać pisemna zgoda na "legalizację centralnego ogrzewania".
    czy to dotyczy tylko twojego lokalu ? Ta instalacja CO jest wykonana tylko dla twojego lokalu?
  • Opcje
    PollyLuśkaPollyLuśka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Już tłumaczę:
    Chodzi tutaj o centralne ogrzewalnie indywidualne. Osiedle nie jest podłączone do żadnej sieci która grzałaby wszystkie lokale. Wspólnota istnieje od niedawna. Jeszcze pod "rządami" spółdzielni, jeden z lokatorów właśnie bez wymaganych dokumentów założył sobie centralne ogrzewanie. Dostał nakaz odłączenia się od przewodu kominowego, i szereg wytycznych którym musiał się dostosować. Wszystko to zrobił... Czyli wszelkie plany, opinie kominiarza itp posiada. Zatem Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego przesłał pismo do Wspólnoty,że wg opinii kominiarza wentylacja i podłączenie jest prawidłowe. Końcowe zdanie w owym piśmie: " Biorąc pod uwagę, że koniecznym elementem do wydania decyzji umożliwiającej legalizację ww. instalacji centralnego ogrzewania jest zgoda zarządcy budynku- proszę o zajęcie jednoznacznego stanowiska w tej sprawie.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano grudnia 2015
    [cite] PollyLuśka:[/cite]Już tłumaczę:
    Chodzi tutaj o centralne ogrzewalnie indywidualne.

    Osiedle nie jest podłączone do żadnej sieci która grzałaby wszystkie lokale. Wspólnota istnieje od niedawna. Jeszcze pod "rządami" spółdzielni, jeden z lokatorów właśnie bez wymaganych dokumentów założył sobie centralne ogrzewanie.
    Dostał nakaz odłączenia się od przewodu kominowego, i szereg wytycznych którym musiał się dostosować.
    Wszystko to zrobił... Czyli wszelkie plany, opinie kominiarza itp posiada.
    Zatem Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego przesłał pismo do Wspólnoty,że wg opinii kominiarza wentylacja i podłączenie jest prawidłowe.

    Końcowe zdanie w owym piśmie: " Biorąc pod uwagę, że koniecznym elementem do wydania decyzji umożliwiającej legalizację ww. instalacji centralnego ogrzewania jest zgoda zarządcy budynku- proszę o zajęcie jednoznacznego stanowiska w tej sprawie.
    Jemu potrzebna jest zgoda właścicieli lokali, wyrażona w uchwale do dysponowania na cele budowlane nieruchomością wspólną. (wpięcie się w przewód dymowy)

    A nie prościej zadzwonić do urzednika i spytać , co mu jest potrzebne?
  • Opcje
    PollyLuśkaPollyLuśka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Mnie się wydaje, że chodzi tutaj o zgodę ewentualnie przeciwwskazania do tego podłączenia Wspólnoty Mieszkaniowej. Biorąc pod uwagę, że wszelkie wymagane dokumenty ma, to Wspólnota nie ma przeciwwskazań.... Jednakże jeśli chodzi o pismo, sądzę, że nie wygląda estetycznie jedno zdanie w takim piśmie... stąd pytanie...: Co takie pismo powinno zawierać? Czy muszę jakoś opisywać sytuację... czy jak...?
    Ale masz rację.... Jutro wykonam telefon. Może faktycznie rozmowa z urzędnikiem pomoże...

    Dziękuję.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] PollyLuśka:[/cite] Jutro wykonam telefon.
    Może faktycznie rozmowa z urzędnikiem pomoże...
    Dziękuję.
    jutro to może nie ale w poniedziałek a i owszem ... taki żart.
  • Opcje
    PollyLuśkaPollyLuśka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    :) no fakt...
    Chyba ogarnęłam te papiery.... rozmowa z urzędnikiem będzie tylko upewnieniem się, że jest OK.. :)
    Miłej nocy...
  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano listopada -1
    koniecznym elementem do wydania decyzji umożliwiającej legalizację ww. instalacji centralnego ogrzewania jest zgoda zarządcy budynku-
    Co takie pismo powinno zawierać?
    rozmowa z urzędnikiem będzie
    Nie widzę potrzeby rozmowy z urzędnikiem.
    Sprawa jest jasna - brakuje "zgody zarządcy budynku".
    Zarządcą budynku (w znaczeniu prawa budowlanego) nie jest ani zarząd, ani zarządca lecz tylko i wyłącznie właściciele danej wspólnoty.
    Należy dostarczyć uchwałę właścicieli (niektórzy urzędnicy wymagają 100% "za") - bo to właściciele są zarządcą budynku - z jednozdaniowym pismem przewodnim podpisanym przez zarząd, że w załączeniu WM dostarcza wymaganą zgodę.
  • Opcje
    PollyLuśkaPollyLuśka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Doszłam do tego, że o "zgodę" chodzi... tylko kłopot miałam z "fachowym" sformułowaniem owego pisma... Nie wiedziałam jak uzasadnić decyzję.. nie chciałam też aby było to jedno zdanie, tym bardziej, że pismo muszę odesłać do Nadzoru.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] PollyLuśka:[/cite]Doszłam do tego, że o "zgodę" chodzi... tylko kłopot miałam z "fachowym" sformułowaniem owego pisma... Nie wiedziałam jak uzasadnić decyzję.. nie chciałam też aby było to jedno zdanie, tym bardziej, że pismo muszę odesłać do Nadzoru.
    niczego nie musisz uzasadniać, wystarczy uchwała o zgodzie.
    Ja jednak uważam, że rozmowa z właściwym urzędnikiem rozwiąże problem .
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.