niebezpieczna hustawka do kogo sie zglosic i jak naprawic

herbivorskaherbivorska Użytkownik
edytowano stycznia 2016 w Wolne tematy
dzien dobry jestem mama 4letniego dziecka chodze z nim na plac zabaw, i tam jest hustawka taka ktora sie chwieje w sensie ze jest niebezpieczna chyba, i mam strach z dzieckiem tam chodzic bo ona chce caly czas na ta hustawke chce. nie wiem do kogo zglosic takie cos zeby naprawili, tam jest wiecej takich rzeczy do zabawy co nie do konca dobrze dzialaja. boje sie tylko ze ten plac zamkna i nie bedzie gdzie chodzic zeby dziecko mialo sie jak bawic

Komentarze

  • Opcje
    tradertrader Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Przede wszystkim musisz ustalić kto jest zarządcą placu zabaw,
    - na terenie prywatnej nieruchomości adresatem zgłoszenia jest zarządca nieruchomości
    - na terenie publicznym adresatem zgłoszenia jest gmina
  • Opcje
    mszaniawamszaniawa Użytkownik
    edytowano listopada -1
    hm ale jak to jest zardzewiale cale pewnie sie i tak do niczego nie nadaje, lepiej zamknac i postawic jakies nowe ladne niz jak by sie mialo komus cos stac
  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano listopada -1
    mama 4letniego dziecka chodze z nim na plac zabaw
    nie wiem do kogo zglosic takie cos zeby naprawili
    Trochę to dziwne, że korzystasz z czegoś a nie wiesz czyją jest własnością.
    Jeżeli to jest plac zabaw Twojej wspólnoty czyli również Ty jesteś jego współwłaścicielem to wespół z pozostałymi sąsiadami odpowiadasz za jego stan.
    Jeżeli to plac sąsiedniej wspólnoty i ich "zakablujesz" to powieszą tabliczkę, że obcym (nie będącym właścicielem w tej wspólnocie) wstęp wzbroniony.
    Jeżeli to publiczny plac zabaw to zastrzeżenia należy zgłosić w UM lub UG w zależności na jakim terenie się znajduje.
    W ostateczności zawsze możesz zgłosić do PINB - oni chętnie zajmują się placami zabaw bo to dość prosta czynność i można się wykazać. Najczęściej kończy się to całkowitą likwidacją placu zabaw bo jego właściciel nie chce się użerać.
  • Opcje
    mullermuller Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy plac zabaw jest poddawany obowiązkowym okresowym przeglądom? Właściciel (jeśli to plac publiczny to pewnie gmina) jest do nich zobowiązany, w pierwszej kolejności trzeba się udać do niego, ewentualnie do zarządcy jeżeli taki istnieje. Jeżeli mimo to przegląd nie zostanie wykonany, można poinformować Inspektorat Nadzoru Budowlanego, który zastosuje odpowiednie procedury, możliwe jest w takim przypadku zamknięcie placu i trzeba się z tym liczyć.
  • Opcje
    mszaniawamszaniawa Użytkownik
    edytowano listopada -1
    a tak z ciekawosci, ile taki plac teraz kosztuje?
  • Opcje
    wp44wp44 Użytkownik
    edytowano stycznia 2016
    Bardzo dobre pytanie. A ile teraz kosztuje samochód? A ile teraz kosztuje mieszkanie?
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    "Dzieci mają prawo bawić się na placach zabaw, w ogródkach jordanowskich, gwarantuje im to Konwencja o Prawach Dziecka przypomina Rzecznik Praw Dziecka w swoim skierowanym do gminnych organów wykonawczych wystąpieniu z dnia 31 lipca 2013 roku. (...) A co robić, gdy urzędnicy lub prywatny właściciel nie dba o huśtawkę czy karuzelę? Można to zgłosić w powiatowym nadzorze budowlanym, który wyegzekwuje wykonanie obowiązków, albo zwrócić się o interwencję do Policji lub Straży Miejskiej."

    Więcej na ten temat w artykule: "Kto odpowiada za plac zabaw? " na stronie czasopisma Zarządca Portal Informacyjny:

    http://www.zarzadca.pl/komentarze/2055-kto-odpowiada-za-plac-zabaw
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    mullermuller Użytkownik
    edytowano listopada -1
    mszaniawa - wszystko zależy od tego co się na nim znajduje :) Można kupić pojedyncze urządzenia, ale konkretniejsze rzeczy zaczynają się od kilkunastu tysięcy złotych wzwyż (klienci zwykle zamykają się w kilkudziesięciu). Wejdź na naszą stronę internetową (https://muller.com.pl/), tam jest katalog produktów wraz z cennikiem, może łatwiej Ci będzie się zorientować.
  • Opcje
    mszaniawamszaniawa Użytkownik
    edytowano listopada -1
    no okej, powiedzmy że chce sobie zamówić zjezdzalnie, hustawke, karuzele, piaskownice i bujak, jaka bedzie cena oprocz tej za same urzadzenia?
  • Opcje
    mullermuller Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Do cen należy doliczyć montaż, ale w ramach promocji za zakup powyżej 5 urządzeń montaż jest w cenie :) Do tych kosztów warto doliczyć też koszty okresowych przeglądów i ewentualnych napraw.
  • Opcje
    mszaniawamszaniawa Użytkownik
    edytowano listopada -1
    okej, w sumie nawet lepiej niz myslalam. pytam bo wlasnie mi stawiaja takie cudo na osiedlu i sie zastanawialem ile takie cos moze kosztowac :)
  • Opcje
    wm29awm29a Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W świetle nowelizacji przepisów dotyczących przeglądów budowlanych, takowym przeglądom podlegają również place zabaw.
    Awarię należy zgłosić właścicielowi placu zabaw / jego zarządcy / kierownikowi osiedla ( w przypadku SM).
  • Opcje
    ada1982ada1982 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Oczywiście trzeba zgłosić i to jak najszybciej, nie ma co zwlekać z takimi sprawami. Zgłosić sprawę zarządcy obiektu i niech coś z tym robią.
  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zgłosić sprawę zarządcy obiektu i niech coś z tym robią.
    Póki co nie ustalono jeszcze na czyim terenie jest ten plac zabaw ani kto jest jego właścicielem ewentualnie w czyim zarządzie jest ten obiekt.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2016
    Zgłosić sprawę zarządcy obiektu i niech coś z tym robią.
    jak coś mają z tym zrobić, to najlepiej wyciąć w pień ...i po problemie teraz i na przyszłość.:wink:
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    WM29a: Awarię należy zgłosić właścicielowi placu zabaw (jego zarządcy), kierownikowi osiedla ( w przypadku SM).
    Rzadko kiedy place zabaw posiadają tablice informacyjne, dlatego w takich przypadlach należy informować policję 997 lub pogotowie ratunkowe 999.
    Naczelny Sąd Administracyjny, w wyroku z dnia 12 kwietnia 2013 roku (II OSK 2472/11), stwierdził m. in., iż kwalifikacja placu zabaw uzależniona jest od rodzaju i liczby urządzeń oraz sposobu jego zagospodarowania. Zdaniem Sądu:
    1) niewielkie urządzenia jak: huśtawka, zjeżdżalnia, piaskownica (choćby nawet ogrodzone) są pojedynczymi obiektami małej architektury, tworzącymi plac zabaw, ale jest on niewielki i nie stanowi na tyle urządzonej całości, aby można go było zakwalifikować do budowli, co oznacza, iż jego wykonanie nie wymaga pozwolenia na budowę ani zgłoszenia, a w przypadku wykonania w miejscu publicznym – wymaga zgłoszenia,
    2) urządzony plac zabaw, również ogrodzony, z piaskownicami, huśtawkami, drabinkami, ze ścieżkami, ławkami, np. w postaci ogródka jordanowskiego, jest budowlą, wymagającą pozwolenia na budowę,
    3) teren wspólnoty mieszkaniowej na którym zlokalizowano plac zabaw, nie będzie miejscem publicznym dopiero wówczas, gdy będzie ogrodzony i dostępny wyłącznie dla ograniczonej grupy użytkowników np. członków wspólnoty mieszkaniowej – w razie, gdy w ogrodzeniu znajdować się będzie otwarta furtka – będzie to już teren publiczny, ponieważ jest dostępny osobom innym niż członkowie wspólnoty,
    4) do placu zabaw stosuje się przepisy § 40 ust. 3 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznym, jakim powinny odpowiadać budynki, niezależnie od tego, czy plac zlokalizowany jest w zespole budynków wielorodzinnych, czy też przy pojedynczym budynku.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.