Adaptacja poddasza przez dewelopera

ApostrofApostrof Użytkownik
edytowano stycznia 2016 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam was. Mam pytanie, otóż kupiłem mieszkanie na 5 pietrze w 5 pietrowym bloku - czyli na ostatnim pietrze. Zdecydowałem sie na te mieszkanie ponieważ chciałem mieć spokój, zeby nikt mi nie walił nad głową. Budynek ten ma dach dwu spadowy przez co tworzy sie na demną poddasze. Po tym jak wykonczylem mieszkanie i w nim zamieszkałem dowiedziałem sie ze deweloper zaadaptował owe poddasze sąsiadowi. W tej chwili jedno z pomieszczeń sąsiada zachodzi na moje mieszkanie i tak o to prysło moje marzenie o spokojnym mieszkaniu.

Dlatego chciałbym sie was poradzić czy deweloper mógł sprzedać sąsiadowi poddasze bez poinformowania mnie o tym?

Komentarze

  • Opcje
    blazejhblazejh Użytkownik
    edytowano stycznia 2016
    Deweloper potrafi zrobić myk z korektą udziałów już po wyodrębnieniu pierwszego lokalu. Czyli wyodrębnić i sprzedać dodatkowy lokal bez wiedzy innych właścicieli.

    Na tej zasadzie w piwnicy mogą, kosztem pomieszczeń wspólnych, powstać dodatkowe komórki lokatorskie. Bo znajomemu zabrakło.

    Nie jest to legalne (bez uchwały właścicieli) ale często praktykowane.
  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano listopada -1
    czy deweloper mógł sprzedać sąsiadowi poddasze bez poinformowania mnie o tym?
    Jak widać zrobił to czyli mógł.
    Nie widzę możliwości udowodnienia mu bezprawności działania.
    Deweloper - jak pokazują liczne przykłady z życia - jest "panem i władcą" na włościach, dopóki właściciele nie zorganizują się i nie wezmą spraw wspólnoty w swoje ręce.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.