Zakaz przechowywanie butli gazowej w regulaminie porządkowym

MosquitoMMosquitoM Użytkownik
edytowano stycznia 2016 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam

Mam pytanie, czy wspólnota może wpisać do regulaminu (uchwałą) zakaz przechowywania w komórce butli z gazem do 11 kg (takiej co podłącza się do kuchenki gazowej). Dodam, że opinia strażaków po przeprowadzeniu wizji lokalnej jest pozytywna i zezwala na przechowywanie w komórkach do dwóch butli 11 kg. Komórka jest moją własnością (mam drzwi), ale na tych samych prawach co np. balkon, czyli współwłasność do wyłącznego użytku.

Pozdrawiam

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wspólnota może sobie uchwalić w regulaminie każdą mądrą i głupią rzecz.
    A ty możesz się do tego dostosować lub nie - dorosły jesteś, masz wolną wolę.
    Zadaj sobie pytanie, co ci grozi, jak nie dostosujesz się do tego punktu regulaminu.
  • Opcje
    wp44wp44 Użytkownik
    edytowano stycznia 2016
    MosquitoM:
    opinia strażaków po przeprowadzeniu wizji lokalnej jest pozytywna i zezwala na przechowywanie w komórkach do dwóch butli 11 kg.
    Nie wiem, skąd wziąłeś tych strażaków, ale raczej to nie byli strażacy z PSP. Może jacyś z lokalnej OSP po grubszej imprezie w remizie, a może jacyś przebierańcy chodzili po kolędzie z kalendarzami strażackimi. Ja w okresie świąteczno-noworocznym co chwilę mam "kominiarzy", którzy bardzo chcą mi sprzedać swój "kalendarz kominiarski".

    1. Wewnątrz budynku mogą się znajdować tylko butle o zawartości gazu do 11 kg.
    2. W mieszkaniu mogą się znajdować jednocześnie maksymalnie dwie butle 11 kg podłączone do dwóch odrębnych odbiorników.
    3. Zabronione jest przechowywanie napełnionych butli w budynku, które nie są podłączone do instalacji/odbiorników (innymi słowy zabronione jest składowanie/magazynowanie gazu w budynku).
    4. Butli bezwzględnie nie wolno umieszczać w piwnicy, ani innych pomieszczeniach, które znajdują się poniżej poziomu terenu (lpg jest cięższy od powietrza).

    I cały szereg innych wymagań, których nie chce mi się przytaczać.

    Pozdrawiam.
    Komentarz edytowany wp44
  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Komórka jest moją własnością (mam drzwi), ale na tych samych prawach co np. balkon, czyli współwłasność do wyłącznego użytku.
    Jak to - balkon przynależny do Twojego mieszkania jest współwłasnością?
    To każdy może z niego korzystać, chyba że to tzw. krużganek ale wtedy nie byłby przynależny.
    Te komórki to stoją na podwórzu (jako tzw. szopy) czy to są normalne pomieszczenia piwniczne w budynku?
    Swoją drogą po co przechowywać zapasowe butle skoro dzisiaj nie ma problemu z przywiezieniem nawet na telefon (10 zł) w tym dostawa z wymianą butli i zabraniem starej?
    A co do uchwał to jak pisała koziorozka, właściciele mogą uchwalić sobie co chcą, nawet że lato jest w zimie co nie oznacza, że właściciel musi chodzić na mrozie w krótkich spodenkach i rękawach.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano stycznia 2016
    [cite] MosquitoM:[/cite]Mam pytanie,
    czy wspólnota może wpisać do regulaminu (uchwałą) zakaz przechowywania w komórce butli z gazem do 11 kg (takiej co podłącza się do kuchenki gazowej).
    Jak czytam, to w twojej wspólnocie jest większość przytomnych i roztropnych właścicieli , to się chwali .

    Nie każdy chce spać na bombie z opóźnionym zapłonem ...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.