Wykup Strychu pod pokój

wojak88wojak88 Użytkownik
edytowano stycznia 2016 w Wolne tematy
Witam,mieszkam w kamienicy na ostatniej kondygnacji budynku gdzie znajduje się również strych ogólny moja wspólnota liczy 9 mieszkań ( w tym 3 mieszkania nie wykupione). Chciałbym wykupić strych i zrobić sobie dodatkowy pokój. Zapytałem swojego zarządce o wykup i zostałem poinformowany że jest taka możliwość ale najpierw trzeba zrobić uchwałę i musi 100% ZA, jeżeli tak się stanie dopiero wtedy będę mógł skorzystać z usług rzeczoznawcy i z wyceną udać się do zarządcy. Moje pytanie brzmi czy naprawdę musi być 100% ZA a nie tak jak zawsze większość czyli powyżej 50%, i czy kwoty wykupu nie konsultuje ze wspólnotą tylko jest taka jaką ustali rzeczoznawca? Pozdrawiam:bigsmile:

Komentarze

  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zapytałem swojego zarządce
    A z zarządem rozmawiałeś?
    Musisz poczekać tutaj są tacy co ćwiczyli takie sprawy więc Ci doradzą dokładnie co i jak.
  • Opcje
    wojak88wojak88 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Rozmawiałem tylko z Zarządcą budynku, którego zatrudniamy, a w zarządzie są ludzie z budynku którzy wiedzą tyle samo ile ja. Zdziwiło mnie to bardzo że musi być 100% zgody, bo wiadomo jak jest nie ma chyba takiej osoby żeby żyła ze wszystkimi mieszkańcami w sielankowych relacjach.
  • Opcje
    wojak88wojak88 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dzięki za linka, no to wyczytałem że musi być 100% zgody przy zmianie udziałów, i do tego nie można nikogo zmusić. Uchwałą może przejść większością ale o zmianę udziałów u notariusza muszą podpisać wszyscy.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] wojak88:[/cite]Uchwałą może przejść większością ale o zmianę udziałów u notariusza muszą podpisać wszyscy.
    to tylko 7 właściciel musi wyrazić zgodę i stawić się u notariusza.

    Uważam, że z przyczyn ekonomicznych ta inwestycja jest nieopłacalna
    - wykup powierzchni od wspólnoty (pożytek dla właścicieli lokali)
    - koszt zmiany udziałów
    - koszty adaptacji
    ect
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.