Przegląd kominowy - refaktura na wspólnotę ?

wiks08wiks08 Użytkownik
Proszę o informację czy możliwa jest refaktura na Wspólnotę mieszkaniową kosztów przeglądu kominowego w lokalu mieszkalnym, w przypadku gdy zaplanowany przegląd kominowy w danym lokalu się nie odbył a zarządca od 3 mies zwleka z ustaleniem dodatkowego terminu.
Chciałabym we własnym zakresie dokonać przeglądu kominiarskiego (zlecieć firmie zajmującej się przeglądami), gdyż w ustalonym przez zarządce dniu przeglądu, kominiarz nie pojawił się w moim lokalu celem spr przewodów kominowych. Domniemam, że przewody nie są sprawne (nowy blok, do mojego mieszkania przechodzą zapachy z mieszkania obok, gotowanie, palenie papierosów(!)) i zależy mi na szybkiej ekspertyzie, jednak zarządca od 3 miesięcy zbywa mnie różnymi wymówkami. Czy w tej sytuacji mogę żądać od Wspólnoty zwrotu poniesionych kosztów ?
Z góry dziękuję za informację.

Komentarze

  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano listopada -1
    ...zaplanowany przegląd kominowy w danym lokalu się nie odbył
    ...kominiarz nie pojawił się w moim lokalu celem spr przewodów kominowych.
    Żaden przepis nie mówi o tym, że kominiarz aby sprawdzić przewody kominowe musi wchodzić do lokalu - może to zrobić od strony dachu.
    Chciałabym we własnym zakresie dokonać przeglądu kominiarskiego
    Czy w tej sytuacji mogę żądać od Wspólnoty zwrotu poniesionych kosztów ?
    Współnota to nie jest stowarzyszenie np 40 samodzielnych podmiotów wystawiających sobie wzajemnie faktury.
    Jeżeli chcesz zrobić przegląd w swoim lokalu we własnym zakresie to gdyby miał być z pieniędzy wspólnych (refakturowany) - wspólnota winna wyrazić na taki wydatek zgodę.
    Należałoby sprawdzić czy jest protokół z przeglądu i czy jest podpisany.
    Najczęściej na przeglądy wyznacza się dwa terminy i całość kosztów pokrywa wspólnota z funduszu eksploatacyjnego (konserwacji). Każde inne dodatkowe - na koszt właściciela.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] wiks08:[/cite] Czy w tej sytuacji mogę żądać od Wspólnoty zwrotu poniesionych kosztów ?
    wspólnota to nie instytucja charytatywna,
    [cite] wiks08:[/cite]
    w przypadku gdy zaplanowany przegląd kominowy w danym lokalu się nie odbył
    a jak była przyczyna ? kominiarz był , tylko Ciebie nie było?
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Żaden przepis nie mówi o tym, że kominiarz aby sprawdzić przewody kominowe musi wchodzić do lokalu - może to zrobić od strony dachu.
    A do mnie corocznie przychodzi kominiarz na koniec roku...z kalendarzem i życzeniami. I to jest cały przegląd.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] tajfun:[/cite]
    Żaden przepis nie mówi o tym, że kominiarz aby sprawdzić przewody kominowe musi wchodzić do lokalu - może to zrobić od strony dachu.
    A do mnie corocznie przychodzi kominiarz na koniec roku...z kalendarzem i życzeniami. I to jest cały przegląd.
    a wiatraczka ci nie przykłada .... i sprawdza czy się kręci?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.