biały certyfikat

oczkooczko Użytkownik
Proszę napiszcie mi co myslicie o świadczeniu doradztwa efektywności energetycznej przez instytut Gospodarki Nieruchomościami co ma na celu wykonanie analizy przedsięwzięć pozwalających na wykorzystanie białych certyfikatów dzięki czemu wspólnota uzyska srodki finansowe.? czy to nie kolejna ściema ZGM-u (administratora)?

Nowy doklejony: 10.03.16 10:25
acha nie wiem czy to ważne ,ale nasza wspólnota skorzystała z premii termomodernizacyjnej...

Komentarze

  • Opcje
    wp44wp44 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    oczko: Proszę napiszcie mi co myslicie o świadczeniu doradztwa efektywności energetycznej przez instytut Gospodarki Nieruchomościami
    A co mielibyśmy myśleć? To tak, jakby spytać, co myślicie o świadczeniu usług naprawy pojazdów przez mechanika samochodowego. Albo co myślicie o świadczeniu usług fryzjerskich przez panią fryzjerkę.

    Rozumiem, że mamy jasność co do tzw. białych certyfikatów?
    http://www.bialecertyfikaty.com.pl/bialecertyfikaty
  • Opcje
    blazejhblazejh Użytkownik
    edytowano listopada -1
    O świadczeniu doradztwa tego instytutu myśli mam jak najcieplejsze, ale administrator z ZGM-u wciska wam ściemę.

    Sprawa jest prosta, bo jesteście już po remoncie. Macie osiągniętą roczną oszczędność energii nie mniejszą niż 10 ton oleju ekwiwalentnego, czy nie macie?
    Podpowiedź: taką oszczędność uzyskują przedsiębiorstwa produkcyjne (duże i czasem średnie).

    Także jeden budynek wielorodzinny to trochę mało.

    Więc są dwa wyjścia.
    Albo administrator jest geniuszem i jednym audytem obejmie powiedzmy piećdziesiąt-sto zmodernizowanych budynków w zasobach ZGM-u. I tak wygra przetarg. Powodzenia:bigsmile::cool:

    Albo na bezczela wciska wam ciemnotę, żeby zwekslować z tematów na prawdę dla was istotnych.

    Obstawiam to drugie.
  • Opcje
    oczkooczko Użytkownik
    edytowano marca 2016
    blazejh bardzo dziękuję za merytoryczną odpowiedz.

    Nowy doklejony: 10.03.16 11:34
    acha to już rozumiem dlaczego zalezy im tak na czasie... bo jesteśmy mała wspólnotą (9 lokali) ale bydynek ma sporo wspolnot i oni chcą tak jak napisałeś wiele wspólnot objąc jednym audytem.

    Nowy doklejony: 10.03.16 11:36
    nie bardzo rozumiem cyt " żeby zwekslować z tematów na prawdę dla was istotnych."

    Nowy doklejony: 10.03.16 11:42
    ok już wiem co masz na myśli. jeszcze raz dzięki.
  • Opcje
    blazejhblazejh Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Sam/a pytasz czy to kolejna ściema tego faceta.
    Ten temat to ewidentna wrzutka na zebrania roczne, temat zastępczy.

    Z pewnością macie ciekawsze tematy na zabranie niż wysłuchiwanie bajek o mchu i paproci?
  • Opcje
    oczkooczko Użytkownik
    edytowano listopada -1
    no pewno ,że tak ale jestem ciekawa ile taka mała wspólnota w przybliżeniu może dostac kasy jeżeli ewentualnie miałoby do tego dojść . bo rozumien ,że zarządca ZGM weżmie 15 %) tak mamy w propozycji uchwały którą nam dał na zebraniu ZGM a my niby resztę, tylko ta reszta to będzie podzielona proporcjonajnie między wszystkie wspólnoty... czy to warto zawracać sobie głowę...Czy to aby nie chodzi aby nabic kasę dla ZGM-u? a dla nas resztki .... na zebraniu też informowali nas o % a jak zapytałam jakie kwoty wchodza w grę to nie wiedzili nawet w przybliżeniu.
  • Opcje
    blazejhblazejh Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ja jestem chyba człowiekiem małej wiary, bo nie widzę możliwości wygrania takiego przetargu.

    Pierwsza wątpliwość:
    Tych budynków musiałoby być, jak pisałem wiele i wszystkie musiałyby być zmodernizowane po 2011 roku. Z tego co wiem i widzę, to zasoby ZGM-u w większości się sypią albo w najlepszym razie są łatane remontami na bieżąco. A tu nagle rozmawiamy o masowej termomodernizacji w ramach jednego ZGM-u?

    Druga
    Czy sto budynków da się ogarnąć jednym audytem?

    Trzecia
    Nawet jeśli się da, to czy da się w takiej konstrukcji wygrać przetarg z wyśrubowanymi wymogami ministra?

    Czwarta
    Nawet w wypadku wygranej pozostaną grosze do podziału minus prowizja 15% dla ZGM-u/ czy raczej dla gminy.

    Piąta
    Czy gmina wyłoży na audyt i pozostałe koszty projektu? Chyba nie, bo na jakiej podstawie prawnej? Paprzcież nie z budżetu zakładu budżetowego, jakim jest ZGM. Dlaczego na razie nie ma mowy o partycypacji wspólnot w tych kosztach, a jest już dzielenie skóry na niedźwiedziu?
  • Opcje
    oczkooczko Użytkownik
    edytowano listopada -1
    bardzo ci dziękuję za uwagi i uważam ,że wcale nie jesteś człowiekiem małej wiary i tylko wielkiej rozwagi. Pozdrawiam
  • Opcje
    blazejhblazejh Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wystarczy tylko wygrać przetarg np. w konkurencji z takim kombinatem czterech koksowni z Zabrza:
    http://www.ichpw.pl/wp-content/uploads/2015/07/Białe-certyfikaty-jako-premia-za-efektywność-energetyczną-w-przedsiębiorstwie.pdf

    I jeszcze taki mały drobiazg: trzeba by jakoś wykazać że wnioskodawca certyfikatu jest sprzedawcą jednej z form energii odbiorcom końcowym przyłączonym do sieci na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, prowadzącym przy tym działalność koncesjonowaną, prowadzoną przez przedsiębiorstwa działające w obszarze zaopatrywania odbiorców w tenże rodzaj energii.

    Ani gmina, ani pojedyncza wspólnota, ani sto wspólnot, takim sprzedawcą raczej nie są...

    Proszę pozdrowić administrację waszego ZGM-u, ale lepiej dla waszej wspólnotki by było, gdyby doczytali o co chodzi z tymi certyfikatami.


    ps. Cel białych certyfikatów sam w sobie jest bardzo zbożny. Wyznaczony normami europejskimi, które przecież wcale nie zostały nam narzucone!?
  • Opcje
    oczkooczko Użytkownik
    edytowano listopada -1
    już podjeliśmy decyzję...żadnej uchwały nie podpisujemy a oni( ZGM) niech robią dalej co chcą ale bez nas. jeszcze raz dzieki .
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.