pełnomocnik współwłaścicieli hali garażowej powołany czy zgodnie z prawem?

glosaglosa Użytkownik
Garażowicze powołali uchwałą w 2010 r. swojego pełnomocnika - może podpisywać umowy, reprezentowac ich we wszelkich czynnościach z zakresu zwykłego zarządu. .
Mam jedno ważne pytanie bo z mojego pkt. widzenia uchwała o powołaniu pełnomocnika jest nieważna, ponieważ głosów oddanych za było 55,61%. Jest to uchwała dotycząca powołania pełnomocnika naszego wspólnego lokalu - hali garażowej. Z mojej wiedzy wynika, że aby pełnomocnik został faktycznie powołany do reprezentacji, powinni się pod nią podpisać "za" wszyscy właściciele miejsc i garaży w hali. Czyli 100% głosów "za". Czy się mylę? W uchwale nie ma powołania się na jakikolwiek artykuł w tej kwestii. Ja bazuję na tym, co kodeks cywilny mówi odnośnie rozporządzania rzeczą wspólną. Będę wdzięczna za pomoc.

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Do czego ci ta pomoc?
    Co chcesz zmienić w działaniu pełnomocnika?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] glosa:[/cite]Garażowicze powołali uchwałą w 2010 r. swojego pełnomocnika - może podpisywać umowy, reprezentowac ich we wszelkich czynnościach z zakresu zwykłego zarządu. .
    Mam jedno ważne pytanie bo z mojego pkt. widzenia uchwała o powołaniu pełnomocnika jest nieważna, ponieważ głosów oddanych ZA było 55,61%.

    Jest to uchwała dotycząca powołania pełnomocnika naszego wspólnego lokalu - hali garażowej.

    Z mojej wiedzy wynika, że aby pełnomocnik został faktycznie powołany do reprezentacji, powinni się pod nią podpisać "za" wszyscy właściciele miejsc i garaży w hali. Czyli 100% głosów "za". Czy się mylę?

    W uchwale nie ma powołania się na jakikolwiek artykuł w tej kwestii. Ja bazuję na tym, co kodeks cywilny mówi odnośnie rozporządzania rzeczą wspólną.
    Przy współwłasności w częściach równych musi być 100% współwłaścicieli lokali ZA , lub trochę + wyrok sądowy za pozostałych.
    Po co Wam ten pełnomocnik?
    Nie możecie skorzystać z usług Zarządu WM ?
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] glosa:[/cite]Garażowicze powołali uchwałą w 2010 r. swojego pełnomocnika - może podpisywać umowy, reprezentowac ich we wszelkich czynnościach z zakresu zwykłego zarządu. .
    Mam jedno ważne pytanie bo z mojego pkt. widzenia uchwała o powołaniu pełnomocnika jest nieważna, ponieważ głosów oddanych za było 55,61%. Jest to uchwała dotycząca powołania pełnomocnika naszego wspólnego lokalu - hali garażowej. Z mojej wiedzy wynika, że aby pełnomocnik został faktycznie powołany do reprezentacji, powinni się pod nią podpisać "za" wszyscy właściciele miejsc i garaży w hali. Czyli 100% głosów "za". Czy się mylę? W uchwale nie ma powołania się na jakikolwiek artykuł w tej kwestii. Ja bazuję na tym, co kodeks cywilny mówi odnośnie rozporządzania rzeczą wspólną. Będę wdzięczna za pomoc.


    Moim zdaniem wybór pełnomocnika w zakresie związanym z zarządzaniem rzeczą wspólną to czynność przekraczająca zakres zwykłego zarządu, ponieważ prowadzi do zmiany sposobu zarządzania - z właścicielskiego (zarząd bezpośredni sprawowany przez członków małej wspólnoty) na zarząd dokonywany przez pełnomocnika (np. zawieranie umów w imieniu małej wspólnoty).

    Zakładam, że ten pełnomocnik nie jest członkiem wspólnoty mieszkaniowej.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.