Budowa wiaty tarasowej na ogrodku

kotlik13kotlik13 Użytkownik
Witam. Posiadam mieszkanie na parterze we wspolnocie mieszkaniowej. Przy mieszkaniu znajduje sie ogrodek (czesc nieruchomosci wspolna) do ktorego mam prawo wylacznego korzystania. Moje pytanie brzmi czy na takim ogrodku moge wybudowac taras, nad nim mala wiate bez zgody wspolnoty? Czy budowe tarasu albo wiaty nalezy gdzies zglosic. Z gory dziekuje za odpowiedz

Komentarze

  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano marca 2016
    [cite] kotlik13:[/cite]ogrodek (czesc nieruchomosci wspolna) do ktorego mam prawo wylacznego korzystania.
    Prawo wyłącznego korzystania to nie prawo własności.
    [cite] kotlik13:[/cite] Moje pytanie brzmi czy na takim ogrodku moge wybudowac taras, nad nim mala wiate bez zgody wspolnoty?
    Nie możesz.

    Cheers. :tooth:
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] kotlik13:[/cite]Witam. Posiadam mieszkanie na parterze we wspolnocie mieszkaniowej.
    Przy mieszkaniu znajduje sie ogrodek (czesc nieruchomosci wspolna) do ktorego mam prawo wylacznego korzystania.

    Moje pytanie brzmi czy na takim ogrodku moge wybudowac taras, nad nim mala wiate bez zgody wspolnoty?
    Czy budowe tarasu albo wiaty nalezy gdzies zglosic.
    Prawo do wyłącznego korzystania to nie prawo własności , ty masz możliwość do korzystania z tego, co jest na tej przy lokalowej parceli , nie możesz jest przebudowywać bez zgody współwłaścicieli trwale.
    Możesz sobie tam postawić stolik , parasol , krzesełka ...i pić kawę.
  • Opcje
    wp44wp44 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zawsze możesz sobie postawić TO na TYM. Jeśli będzie problem, to możesz szybko zdemontować.

    Ja jednak nie zaczynałbym od kombinowania, jak tu zbudować bez zgody wspólnoty, lecz przeciwnie - zacząłbym od wystąpienia do wspólnoty o zgodę. Chyba, że już wystąpiłeś i Ci odmówili, albo jesteś pewny, że odmówią i dlatego pytasz.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wp44: albo jesteś pewny, że odmówią i dlatego pytasz
    Też tak myślę. Ja bym tu nic nie kombinował, bo można tylko przedobrzyć. Termin korzystania na wyłączność, też należy do decyzji... wspólnoty.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] wp44:[/cite]Zawsze możesz sobie postawić TO na TYM. Jeśli będzie problem, to możesz szybko zdemontować.
    zwłaszcza ten projekt ...:wink:
    Taras-Bangkirai1.jpg
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano marca 2016
    KubaP: zwłaszcza ten projekt...
    Typowy przykład zagospodarowania nieruchomości wspólnej do wyłącznego użytku... :bigsmile:
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2016
    [cite] elan124:[/cite]
    KubaP:
    [cite] wp44:[/cite]Zawsze możesz sobie postawić TO na TYM. Jeśli będzie problem, to możesz szybko zdemontować.
    zwłaszcza ten projekt...

    Taras-Bangkirai1.jpg
    Typowy przykład zagospodarowania nieruchomości wspólnej do wyłącznego użytku... :bigsmile:
    - Typowy ...????? to ja wymiękam ...:wink:
  • Opcje
    wp44wp44 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Projekt całkiem, całkiem..., ale w tym wypadku ja zdecydowanie wystąpiłbym o zgode wspólnoty. : )
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.