PROBLEM Z ZARZĄDCĄ

onaona Użytkownik
Witam,
Przed głosowaniem złożyłam uchwałę, która miała zostać poddana pod głosowanie. Dostałam mailowe potwierdzenie od zarządcy, że ją dołączy.
Nie mogłam iść na zebranie wieć chciałam zagłosować po zebraniu na listach, które dotrzymałam od zarządcy jak się okazuje uchwała była wpisana na liście ale wykreślili ją długopisem... co w takim wypadku zrobić na co się powołać - chodzi mi o podstawę prawną bo jest bezprawie totalne na naszej wspólnocie...

Komentarze

  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano listopada -1
    od zarządcy, że ją dołączy.
    To w Twojej wspólnocie nie ma zarządu?
    ale wykreślili ją długopisem..
    Kto to są ci "oni" co wykreślili?
    bo jest bezprawie totalne na naszej wspólnocie...
    Dopóki większości właścicielom takie bezprawie odpowiada - nic nie poradzisz - pojedynczy właściciel nie ma żadnych praw ani mocy żeby wyegzekwować przestrzeganie prawa własności we wspólnocie.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] ona:[/cite] Przed głosowaniem złożyłam uchwałę, która miała zostać poddana pod głosowanie.
    a czego ta uchwała dotyczyła, jaki miała charakter? , czy nie potrzebna była dodatkowa informacja, odpowiedzi na pytania właścicieli lokali , musiała być jakaś przyczyna, że został zdjęta z programu zebrania
    [cite] ona:[/cite] Nie mogłam iść na zebranie wieć chciałam zagłosować po zebraniu na listach, które dotrzymałam od zarządcy jak się okazuje uchwała była wpisana na liście ale wykreślili ją długopisem... co w takim wypadku zrobić na co się powołać - chodzi mi o podstawę prawną bo jest bezprawie totalne na naszej wspólnocie...
    a pytałaś Zarządcę dlaczego została zdjęta z programu zebrania ? można ją glosować w drodze indywidualnego zbierania głosów
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] ona:[/cite]Witam,
    Przed głosowaniem złożyłam uchwałę, która miała zostać poddana pod głosowanie. Dostałam mailowe potwierdzenie od zarządcy, że ją dołączy.
    Nie mogłam iść na zebranie wieć chciałam zagłosować po zebraniu na listach, które dotrzymałam od zarządcy jak się okazuje uchwała była wpisana na liście ale wykreślili ją długopisem... co w takim wypadku zrobić na co się powołać - chodzi mi o podstawę prawną bo jest bezprawie totalne na naszej wspólnocie...

    O tym czy uchwała zostanie poddana pod głosowanie decydują uczestnicy zebrania, trzeba było na zebranie pójść i przekonać pozostałych, ja tu bezprawia nie dostrzegam.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ona: bo jest bezprawie totalne na naszej wspólnocie
    Bez przesady, ale lepiej na zebrania przychodzić...
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] ona:[/cite]
    Przed głosowaniem złożyłam uchwałę, która miała zostać poddana pod głosowanie.
    A może... coś więcej na ten temat?
    Co oznacza owo "złożyłam uchwałę"?
    Czy to jest tak, że każdy właściciel może (jeśli tylko chce) przyjść i złożyć uchwałę do zarządu/zarządcy/administratora, która musi być zawsze poddana pod głosowanie? :cool:
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Zarządca:[/cite]
    [cite] ona:[/cite]Witam,
    Przed głosowaniem złożyłam uchwałę, która miała zostać poddana pod głosowanie. Dostałam mailowe potwierdzenie od zarządcy, że ją dołączy.
    Nie mogłam iść na zebranie wieć chciałam zagłosować po zebraniu na listach, które dotrzymałam od zarządcy jak się okazuje uchwała była wpisana na liście ale wykreślili ją długopisem... co w takim wypadku zrobić na co się powołać - chodzi mi o podstawę prawną bo jest bezprawie totalne na naszej wspólnocie...

    O tym czy uchwała zostanie poddana pod głosowanie decydują uczestnicy zebrania, trzeba było na zebranie pójść i przekonać pozostałych, ja tu bezprawia nie dostrzegam.
    A to ciekawe. A gdzie to jest napisane? Czyżby zebranie było organem wspólnoty? Jeśli projektodawca zbiera 10% udziałów ( 20 właścicieli) , a na zebranie przychodzi 2 i on, to co? O tym czy projekt będzie głosowany decyduje tych dwóch 2: 1 na NIE.
  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Haneczka: Czy to jest tak, że każdy właściciel może...
    Czyżbyś sugerowała, że nie każdy właściciel może ....zgłosić projekt uchwały?
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano marca 2016
    [cite] gecon:[/cite]
    Haneczka: Czy to jest tak, że każdy właściciel może...
    Czyżbyś sugerowała, że nie każdy właściciel może ....zgłosić projekt uchwały?
    Art. 27
    Każdy właściciel lokalu ma prawo i obowiązek współdziałania w zarządzie nieruchomością wspólną. Nie uchybia to jednak przepisom art. 21 ust. 1 i art. 22 ust. 1.
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] gecon:[/cite]
    Haneczka: Czy to jest tak, że każdy właściciel może...
    Czyżbyś sugerowała, że nie każdy właściciel może ....zgłosić projekt uchwały?
    Ciepło, ciepło, ciepło.... Gorąco! :tooth:

    Nowy doklejony: 29.03.16 22:40
    [cite] tajfun:[/cite]
    [cite] gecon:[/cite]
    Haneczka: Czy to jest tak, że każdy właściciel może...
    Czyżbyś sugerowała, że nie każdy właściciel może ....zgłosić projekt uchwały?
    Art. 27
    Każdy właściciel lokalu ma prawo i obowiązek współdziałania w zarządzie nieruchomością wspólną. Nie uchybia to jednak przepisom art. 21 ust. 1 i art. 22 ust. 1.

    No i... ?
    Co z tego przepisu wynika? :cool:
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wynika. UoWL nie reguluje trybu zgłaszania projektów uchwał, tylko tryb głosowania. Zwyczajowo, utożsamia się tryb zgłaszania projektów z trybem zwoływania zebrania ( 10% udziałów). Lecz to nie jest to samo. Uczestnicy zebrania mogą wyłącznie głosować za lub odrzuceniem uchwały . Nie mogą decydować o " dopuszczeniu" uchwały do głosowania.
    Jedynym zapisem w UoWL który to rozstrzyga jest właśnie art27. Współdziałanie w zarządzaniu to prawo do składania projektów uchwał i obowiązek udziału w głosowaniu . Ja, tak to rozumiem.
    I jeszcze jedno. art 27 wyklucza moim zdaniem podjęcie uchwały o trybie składania projektów uchwał takiej która ogranicza prawo każdego właściciela.
    Niestety taka jest ustawa.
  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano marca 2016
    Zwyczajowo, utożsamia się tryb zgłaszania projektów z trybem zwoływania zebrania ( 10% udziałów)
    - b_dura zwyczajowa!.

    Projekt uchwały może zgłosić każdy właściciel nawet jeden, dobrze jak z odpowiednim wyprzedzeniem aby zarząd mógł go umieścić w porządku zebrania ale może też zgłosić bezpośrednio na zebraniu.
    Generalnie to nie zarząd decyduje, jakie uchwały mają być przyjęte, lecz właściciele lokali.
    Nie poddawanie zgłoszonego projektu uchwały pod głosowanie, bez ważnej i uzasadnionej przyczyny jest oczywistym złamaniem art. 27 UoWL. Zrozumiałe jest, że żaden zarząd nie podda pod głosowanie projektu uchwały głupiej, ośmieszającej czy godzącej w dobre imię właścicieli (wspólnoty) - i nikt mu za to nic nie zrobi.
    Teoretycznie to właściciel w takiej sytuacji ma możliwość wyegzekwowania w sądzie swojej racji.
    "...Jak podkreślił Sąd Najwyższy, przepisy ustawy o własności lokali regulujące zarząd nieruchomością wspólną nie przewidują możliwości zobowiązania przez sąd wspólnoty mieszkaniowej do podjęcia uchwały o określonej treści (wyrok z 7 lutego 2002 r., sygn. akt I CKN 489/00). Sąd wypowiada się jedynie w kwestii, czy dana uchwała jest skuteczna i istniejąca. Właściciele nie mają więc możliwości wyegzekwowania na drodze sądowej, aby wspólnota podjęła konkretną uchwałę o określonej treści. Istnieje jednak możliwość wystąpienia do sądu o upoważnienie do dokonania danej czynności, jeśli wspólnota w zakreślonym przez sąd terminie celowo nie podejmuje uchwały o wyrażeniu lub odmowie wyrażenia zgody na tę czynność..."
    - http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/781662,projekt-uchwaly-moze-zglosic-nawet-jeden-wlasciciel-lokalu.html
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2016
    Uważam, że to zależy od tematu uchwały w sprawia :

    jeżeli jest to interes właściciela lokalu - chce sobie powiększyć otwory okienne ; to projekt takiej uchwały składa sam

    jeżeli są to tematy związane z wieloma właścicielami np.: modernizacja istniejącej instalacji zbiorczej RTV do włączenia sygnału SAT ,
    to pod taką uchwałą powinno się podpisać co najmniej 10 % właścicieli lokali liczonych udziałami. "Prestiż" takiej uchwały rośnie , nie jest fanaberia,
    gdy są inne ważne sprawy do załatwienia.

    Zwyczajowo nie jest to bz^durą i ogół właścicieli lokali powinien się tym tematem instalacji RTV. pochylić
  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano marca 2016
    Zwyczajowo, utożsamia się tryb zgłaszania projektów z trybem zwoływania zebrania ( 10% udziałów).
    To jest b_dura zwyczajowa - niczym nieuzasadniona poza czyimś widzimisię.
    Żaden 10% - każdy właściciel ma prawo zgłosić projekt uchwały a nie jakieś zwyczajowe minimum 10% właścicieli bo to jest właśnie b_dura.
    nie jest to bz^durą i ogół właścicieli lokali powinien się...
    Nie mówimy o ogóle właścicieli którzy mają się nad nią pochylić (głosować) ale o zgłaszaniu projektu.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2016
    [cite] gecon:[/cite]Nie mówimy o ogóle właścicieli którzy mają się nad nią pochylić (głosować) ale o zgłaszaniu projektu.
    pochylić to nie znaczy głosować

    dla mnie ma to znaczenie, bo....
    jakby jakiś geconik przyszedł z uchwała o modernizację RTV, to bym pierwszy agitował, żeby odrzucić jego uchwałę bez wysłuchania ,
    ale jakby przyszedł i pokazał, że pod uchwałą podpisali się inni właściciele lokali, to zacząłbym myśleć, jak stworzyć plan remontów choć finansów brak, aby ując ten temat do realizacji na dany rok ....
  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Megalomaństwo - bo jak wiesz póki co - ty o niczym w życiu nie decydujesz, nawet o najprostszych sprawach a co dopiero o projektach uchwał.:confused:
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2016
    Megalomaństwo ? przyrost treści nad wiedzą geconie. Myślisz, że ty masz wiedzę absolutną ? :smile:
  • Opcje
    wp44wp44 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP: przyrost
    Na pewno o to chodziło?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] wp44:[/cite]
    KubaP: przyrost
    Na pewno o to chodziło?
    jemu rośnie w miarę pisania i przebywania na forum
  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP: ...przyrost treści nad wiedzą...
    To coś jakby zachód słońca na wschodzie - też bez sensu.
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Na wschodzie ( np: we Wschodniej Europie) też są zachody Słońca.:bigsmile:
  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano marca 2016
    Na wschodzie ( np: we Wschodniej Europie) też są zachody Słońca
    Cztanie ze zrozumieniem się kłania zanim zaczniesz "filozofować".
    "wschód" (w stosunku do stron świata) to nie Wschodnia Europa chyba nie?
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] gecon:[/cite]
    Na wschodzie ( np: we Wschodniej Europie) też są zachody Słońca
    Cztanie ze zrozumieniem się kłania zanim zaczniesz "filozofować".
    "wschód" (w stosunku do stron świata) to nie Wschodnia Europa chyba nie?
    Wyluzuj Gecon i ...nie wchodź w polemikę z Kubą P jak masz racje ( w tej sprawie masz) bo ten "pojedynek " miedzy wami staje nudny...i znowu wykasuje was admin.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.