remonty

helenkamhelenkam Użytkownik
edytowano kwietnia 2016 w Zarządzanie Nieruchomościami
Plan gospodarczy i plan remontów na rok 2015 został przyjęty, niestety z pewnych względów nie doszło do wykonania prac remontowych . Na zebraniu w marcu 2016 r. ponownie w planie remontów umieszczono prace z uchwały 2015r i tym razem uchwała nie przeszła, co dalej?

Komentarze

  • Opcje
    finezja22@op.plfinezja22@op.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    No to nie ma zgody na remont ....nie ma przecież uchwały, a sprawozdanie za 2015 zatwierdzony , to obowiązuje zatwierdzony plan na 2016
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] helenkam:[/cite]Plan gospodarczy i plan remontów na rok 2015 został przyjęty, niestety z pewnych względów nie doszło do wykonania prac remontowych . Na zebraniu w marcu 2016 r. ponownie w planie remontów umieszczono prace z uchwały 2015r i tym razem uchwała nie przeszła, co dalej?
    cio dalej ... ano to
    Głosowanie w drodze indywidualnego zbierania głosów, jak i to nie da rezultatu, to należy zastosować
    Art. 24. W razie braku zgody wymaganej większości właścicieli lokali zarząd lub zarządca, któremu zarząd nieruchomością wspólną powierzono w sposób określony w art. 18 ust. 1, może żądać rozstrzygnięcia przez sąd, który orzeknie mając na względzie cel zamierzonej czynności oraz interesy wszystkich właścicieli. Sprawę sąd rozpoznaje w postępowaniu nieprocesowym.
    
    Taka lekcja edukacji Wam się przyda ...
  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano listopada -1
    >>tym razem uchwała nie przeszła, co dalej?<< Sorry za taki cytat ale przestało działać mi BBCode.
    Normalna sprawa we wspólnotach - jedne uchwały są uchwalane inne nie uzyskują akceptacji właścicieli. Widocznie zarząd nie potrafił ich przekonać do konieczności remontu.
    Odradzam jakieś sądu bo żaden sąd nie podejmie za właścicieli uchwały a nie wyobrażam sobie abyście jako zarząd przekonali sędziego skoro swoich sąsiadów nie potrafiliście.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano kwietnia 2016
    >>tym razem uchwała nie przeszła, co dalej?<<
    Sorry za taki cytat ale przestało działać mi BBCode.
    samo przestało .... u mnie działa, trzeba tylko mieć funkcję BBCode zaznaczoną :bigsmile:
  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano kwietnia 2016
    >>trzeba tylko mieć funkcję BBCode zaznaczoną<<
    Taaaaaak, no popatrz.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] gecon:[/cite]>>trzeba tylko mieć funkcję BBCode zaznaczoną<<
    Taaaaaak, no popatrz.
    ona znajduje się pod ramką, w której płodzisz swoje wpisy / wypociny
  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano kwietnia 2016
    Nieeee, niemożliwe - gdzie?
    U mnie jest nad ramką może to dlatego:confused::bigsmile::confused::bigsmile:
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano kwietnia 2016
    [cite] gecon:[/cite]>>tym razem uchwała nie przeszła, co dalej?<<
    Sorry za taki cytat ale przestało działać mi BBCode.
    Nieeee, niemożliwe - gdzie?
    U mnie jest nad ramką może to dlatego :confused::bigsmile:
    :confused::bigsmile:
    tylko się nie stresuj z tego powodu. bo
    hakerzy mają twój komp pod kontrolą ... tak się zaczyna, że wyłączają pewne funkcje
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano kwietnia 2016
    [cite] helenkam:[/cite]Plan gospodarczy i plan remontów na rok 2015 został przyjęty, niestety z pewnych względów nie doszło do wykonania prac remontowych .

    Skoro nie doszło do realizacji planu w całości to nie oznacza, że został on uchylony przez upływ czasu w kalendarzu.
    W tej sprawie nie było przecież decyzji odwołującej wcześniejsze postanowienia wspólnoty.
    Plan gospodarczy i plan remontów na dany rok jest uchwałą, a więc de facto obowiązuje on nadal, jeśli nie został w pełni wykonany.
    [cite] helenkam:[/cite] Na zebraniu w marcu 2016 r. ponownie w planie remontów umieszczono prace z uchwały 2015r i tym razem uchwała nie przeszła, co dalej?
    Nadgorliwiec to szkodliwiec... :smile: Wystarczyło nie umieszczać ponownie wcześniej podjętych przez wspólnotę postanowień i nie byłoby problemu. Po co dwa razy głosować to, co już raz zostało rozstrzygnięte?
  • Opcje
    helenkamhelenkam Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tak też myslałam, dziękuję
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano kwietnia 2016
    [cite] Haneczka:[/cite]
    [cite] helenkam:[/cite] Na zebraniu w marcu 2016 r. ponownie w planie remontów umieszczono prace z uchwały 2015r i tym razem uchwała nie przeszła, co dalej?
    Nadgorliwiec to szkodliwiec... :smile:
    Wystarczyło nie umieszczać ponownie wcześniej podjętych przez wspólnotę postanowień i nie byłoby problemu.

    Po co dwa razy głosować to, co już raz zostało rozstrzygnięte?
    niestety trzeba było ... bo uchwała Plan remontów NW jest "uchwała okresową" obowiązującą w danym roku obrachunkowym .... :tongue:
    z uchwałą są związane środki finansowe i zaliczki, a nie .... nadgorliwość .
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.