modernicacja pionów- instalacja c.w.

apoloniaapolonia Użytkownik
edytowano czerwca 2016 w Zarządzanie Nieruchomościami
Jestem właścicielką mieszkania w bloku, gdzie funkcjonuje wspólnota mieszkaniowa (powyżej 7 mieszkań ). Na początku tygodnia, dowiedziałam się, że w marcu b.r.(nie byłam na zebraniu-mieszkanie wynajmuję) uchwalono remont, polegający na przeprowadzenie nowych instalacji c.w. w pionach i likwidacji piecyków gazowych. Ciepła woda ma pochodzić pieca gazowego w kotłowni, który służy do ogrzewania mieszkań (nie z cieplika). Nie wiadomo jakie będą koszta ciepłej wody- wszystko zależy jaka będzie zima... (tak powiedział pani z administracji). Zarząd WM i administracja uzasadniają tą modernizację względami bezpieczeństwa. Ja nie chcę tej modernizacji (mam oryginalnego Junkersa, którego co roku serwisuję) ponieważ:
- nie wiadomo jakie będą koszta ciepłej wody, która i tak nadal będzie ogrzewana za pomocą gazu
- mam wyremontowaną łazienkę (kilka lat temu wymieniano piony i wtedy go wykonałam), a administracja powiedziała, że nie ma możliwości przywrócenia do stanu poprzedniego wnętrza. Nie mam środków na nowy remont, a mieszkanie wynajmuję i zależy mi na dobrym wyglądzie łazienki.
Śledziłam już to forum i spotkałam się z taką odpowiedzią, że w modernizacji budynku, właściciel nie musi udostępniać pionów, gdyż nie jest to remont a doposażenie mieszkań. Uchwała nie może być podjęta większością , a musi zgodzić się 100 procent właścicieli.Powoływano się też na wyrok sądu w Lubline I ACa 106/13. Byłam dziś w administracji i panie mi kategorycznie oświadczyły, że to remont, ja musze udostępnić piony bez gadania, a jeszcze bez zgody zabudowałam pion i położyłam kafelki. Wydrukowały mi też ustawę o własności lokali z 1994 r., gdzie w art. 13 pkt.2 jest napisane, iż " na żądanie zarządu właściciel lokalu jest obowiązany zezwalać na wstęp do lokalu, ilekroć jest to niezbędne do przeprowadzenia konserwacji, remontu lub usunięcia awarii w nieruchomości wspólnej, a także w celu wyposażenia budynku, jego cześci lub innych lokali w dodatkowe instalacje". Dodam jeszcze, że nie mogę zaskarźyć uchwały, gdyż jest po terminie (zebranie odbyło się 23.03.2016 r. i na 19 właścicieli za było 10)13 czerwca 2016 r. przyjęto natomiast uchwałę w sprawie korekty zaliczek na fundusz remontowy w związku z montażem instalacji c.w. - za było 9 osób (3 oddały indywidualny głos).Dzisiaj podsunięto mi do głosowania tą uchwałę- głosowałam przeciw. Bordzo proszę o rady w związku z tą sytuacja;
1. Jakie mam prawne możliwości manewru, aby uchronić swoje mienie przed zniszczeniem
2. Czy zarząd podjął prawidłowo te uchwały, czy można odwołać kolejna uchwałę- korektę, czy może to w jakikolwiek sposób zastopować te prace
3. Czy istnieją technologiczne możliwości przeprowadzenia pionu bez rozkuwania ścian ?
Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Komentarze

  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Sorry - na tak sformułowane pytania moja odpowiedź jest 3 x nie.
    Nie rozumiem tylko jednego - dlaczego wyrocznią dla Ciebie jako właścicielki mieszkania są panie z administracji?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano czerwca 2016
    [cite] apolonia:[/cite] Nie wiadomo jakie będą koszta ciepłej wody- wszystko zależy jaka będzie zima... (tak powiedział pani z administracji).
    nie tylko , bo tez zależy jakie koszty wygenerują właściciele lokali / użytkownicy, jakie będzie zużycie CW , cyrkulacja CW tez kosztuje...
    [cite] apolonia:[/cite]Zarząd WM i administracja uzasadniają tą modernizację względami bezpieczeństwa.
    jest to logiczne i wzrośnie wartość nieruchomości / lokali.
    [cite] apolonia:[/cite]Ja nie chcę tej modernizacji (mam oryginalnego Junkersa, którego co roku serwisuję) ponieważ:
    - nie wiadomo jakie będą koszta ciepłej wody, która i tak nadal będzie ogrzewana za pomocą gazu
    - mam wyremontowaną łazienkę (kilka lat temu wymieniano piony i wtedy go wykonałam), a administracja powiedziała, że nie ma możliwości przywrócenia do stanu poprzedniego wnętrza. Nie mam środków na nowy remont, a mieszkanie wynajmuję i zależy mi na dobrym wyglądzie łazienki
    . Te argumenty nie maja racji bytu . Na jakiej podstawie zamurowałaś trwale szachty , gdzie poprowadzone zostały rury. Tego robić nie wolno!!! a jak ktoś to olewa, to ponosi koszty w przypadku remontów, doposażenia lokali czy awarii.

    Jak sie planuje remont w lokalu to należy go zgłosić na piśmie w Administracji/ Zarządzie WM. Dobrze też jest wystąpić o warunki techniczne, jakie musza być spełnione aby nie narobić sobie i wspólnocie bigosu.
    [cite] apolonia:[/cite]Śledziłam już to forum i spotkałam się z taką odpowiedzią, że w modernizacji budynku, właściciel nie musi udostępniać pionów, gdyż nie jest to remont a doposażenie mieszkań. Uchwała nie może być podjęta większością , a musi zgodzić się 100 procent właścicieli.
    to cztałaś nie wałasciwe wpisy ... bo ustawie o własności lokali z 1994 r. jest zapis: ,
    Art. 13 pkt.2 [b]Na żądanie zarządu właściciel lokalu jest obowiązany zezwalać na wstęp do lokalu[/b], ilekroć jest to niezbędne do przeprowadzenia konserwacji, remontu lub usunięcia awarii w nieruchomości wspólnej, a także [b]w celu wyposażenia budynku, jego cześci lub innych lokali w dodatkowe instalacje"[/b]
    
    [cite] apolonia:[/cite]Powoływano się też na wyrok sądu w Lubline I ACa 106/13.
    co ciebie cudze wyroki dotyczą ? , przecież w twojej sprawie może zapaść odmienny wyrok
    [cite] apolonia:[/cite] na 19 właścicieli za było 10) 13 czerwca 2016 r. przyjęto natomiast uchwałę w sprawie korekty zaliczek na fundusz remontowy w związku z montażem instalacji c.w. - za było 9 osób (3 oddały indywidualny głos).
    to nie ma znaczenia bo we wspólnocie glosuje sie udziałami a uchwała musi mieć większość ZA.
    [cite] apolonia:[/cite]Dzisiaj podsunięto mi do głosowania tą uchwałę- głosowałam przeciw. Bordzo proszę o rady w związku z tą sytuacja;

    1. Jakie mam prawne możliwości manewru, aby uchronić swoje mienie przed zniszczeniem

    2. Czy zarząd podjął prawidłowo te uchwały, czy można odwołać kolejna uchwałę- korektę, czy może to w jakikolwiek sposób zastopować te prace

    3. Czy istnieją technologiczne możliwości przeprowadzenia pionu bez rozkuwania ścian ?
    Po pierwsze... nie podsunięto tylko przekazano Tobie treść uchwały do głosowania .

    ad 1 Ubezpiecz je
    Ad 2 jak głosowano zgodnie z ustawą o własności lokali i uchwała uzyskała większość ZA jej przyjęciem, liczona udziałami ,to TAK
    ad 3 NIE.
  • Opcje
    wp44wp44 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To nie jest remont, ponieważ mamy do czynienia ze zmianą sposobu przygotowania c.w.u. ze źródeł indywidualnych na centralne przygotowanie ciepłej wody, jak również całkowicie nową instalację c.w.u. i cyrkulacji. Nie da się tego podciągnąć pod remont.
  • Opcje
    manman Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] apolonia:[/cite](...)Ja nie chcę tej modernizacji (mam oryginalnego Junkersa, którego co roku serwisuję)(...)
    Nikt Cię nie może zmusić do likwidacji piecyka.
    Nie musisz się zgodzić na instalację CWU w Twoim lokalu ale chyba nie masz szans na zatrzymanie tej inwestycji w innych lokalach.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] wp44:[/cite]To nie jest remont,.
    oczywiscie ze nie jest to remont tylko doposazenie lokali w instalacje CW w celu podniesienie bezpieczeństwa użytnikòw lokali ,
    podniesienie wartošci lokali
  • Opcje
    wp44wp44 Użytkownik
    edytowano czerwca 2016
    KubaP: oczywiscie ze nie jest to remont tylko doposazenie lokali w instalacje CW
    Tak jak pisze Man - doposażać mogą się ci, którzy mają na to ochotę, natomiast nie ma takiego prawa, wg którego grupa właścicieli może doposażyć lokal tej pani, bo mają takie widzimisię. Gdyby było takie prawo, to równie dobrze ta pani mogłaby podjąć decyzję o doposażeniu lokalu sąsiada z dołu, np. w bicze szkockie, albo instalację sprężonego powietrza. Oczywiście na jego koszt. : )
    w celu podniesienie bezpieczeństwa użytnikòw lokali
    A to jest akurat sprawa względna. Pani zaznaczyła, że ma nowy podgrzewacz i systematycznie go serwisuje. W takiej sytuacji ja nie widzę zagrożenia bezpieczeństwa, tak więc nie ma tu czego podnosić. Zgodzę się jednak, że im więcej elementów w systemie, tym mniejsza niezawodność i tym większe ryzyko, że ktoś przestanie dbać o stan techniczny swoich urządzeń.
    podniesienie wartošci lokali
    To też jest rzecz względna. Jak dla mnie, to znacznie większą wartość ma lokal z indywidualnym źródłem ciepła, niż z zasilaniem z kotłowni wspólnej dla całej nieruchomości. Mój punkt widzenia wynika z tego, że niezmiennie uważam, że im mniej komuny w komunie, tym korzystniej.
    apolonia: (nie z cieplika)
    Cieplik, to było pojęcie, które wymyślił Jędrzej Śniadecki i oznaczało nieważki fluid ciepła. Jakiś czas temu (jeszcze kilkadziesiąt lat wstecz) terminem cieplik określano entalpię powietrza wilgotnego (mierzoną w kJ/kg). A Ty co masz na myśli pisząc "cieplik"? Czy to nie jest przypadkiem jakieś nowatorskie urządzenie, typu kwantowy generator Tesli?
    apolonia: Nie wiadomo jakie będą koszta ciepłej wody- wszystko zależy jaka będzie zima... (tak powiedział pani z administracji).
    Musisz wyjaśnić pani z administracji, że koszty c.w.u. praktycznie nie zależą od tego, jaka będzie zima, tylko od jej zużycia (pomijając aspekt strat ciepła z instalacji do otoczenia). Chyba, że pani z administracji chodzi o łączny koszt: ogrzewanie + c.w.u., ale i tak od zimy zależy tylko ten pierwszy składnik, tj. ogrzewanie.
    apolonia: Śledziłam już to forum i spotkałam się z taką odpowiedzią, że w modernizacji budynku, właściciel nie musi udostępniać pionów, gdyż nie jest to remont a doposażenie mieszkań.
    Masz obecnie najpewniej pion wody zimnej. Jeśli jest decyzja o wymianie, to raczej tego nie obronisz. Wymiana starego pionu wody zimnej na nowy pion wody zimnej, to jest remont. Tyle, że jeśli ma być centralna c.w.u., to sprawa nie kończy się na wymianie pionu wody zimnej, ale na dołożeniu jeszcze dwóch przewodów w otulinie izolacyjnej (całkiem sporych rozmiarów): wody ciepłej oraz cyrkulacji i to już nie jest remont. Nie wyobrażam sobie, żeby bez Twojej zgody ktoś mógł Ci wstawić do lokalu dwie dodatkowe rury. To tak, jakbyś Ty postanowiła, że na środku pokoju zamontujesz sobie miskę ustępową i z tego powodu musisz doposażyć lokal sąsiada z dołu w podejście odpływowe do kanalizacji, które wyląduje u niego na środku pokoju pod sufitem, z odprowadzeniem do pionu w łazience, bo taka jest konieczność. : ) Przykład może skrajny, ale poniekąd obrazujący kwestię doposażania lokali.
    apolonia: Czy istnieją technologiczne możliwości przeprowadzenia pionu bez rozkuwania ścian ?
    Musiałby być tzw. szacht instalacyjny, w dodatku o wymiarach pozwalających na wejście do niego instalatora. Mało prawdopodobne, że masz taką przestrzeń instalacyjną za ścianą.

    Pozdr.
  • Opcje
    manman Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] wp44:[/cite]
    apolonia: Czy istnieją technologiczne możliwości przeprowadzenia pionu bez rozkuwania ścian ?
    Musiałby być tzw. szacht instalacyjny, w dodatku o wymiarach pozwalających na wejście do niego instalatora. Mało prawdopodobne, że masz taką przestrzeń instalacyjną za ścianą.
    Jest jeszcze możliwość poprowadzenia rur po drugiej stronie ściany (np. przez klatkę schodową) jeśli konstrukcja domu na to pozwala.
    Znam przypadek kiedy jeden z właścicieli (prawnik z zawodu :bigsmile: )nie zgodził się na poprowadzenie rur przez jego łazienkę i wykonawca poprowadził je przez klatkę schodową.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] wp44:[/cite]
    KubaP: oczywiscie ze nie jest to remont tylko doposazenie lokali w instalacje CW
    Tak jak pisze Man - doposażać mogą się ci, którzy mają na to ochotę, natomiast nie ma takiego prawa, wg którego grupa właścicieli może doposażyć lokal tej pani, bo mają takie widzimisię.
    Widzisz WP44 to jest realne tylko w twoim świecie i MAN ...

    Jak jest uchwała właścicielei lokali w temacie doposażenia lokali w instalacje , to dotyczy wszystkich a nie tych co mają ochotę .. jeszcze mediów w postaci CW nie można przesyłać przez Wi -Fi ..:wink:

    Tak czy siak, instalacja tzw nieruchomości wspólnej w szachtach i tak przejdzie przez lokal "opornych" by zasilić inne lokale , zostanie wykonane przyłącze i ...zostanie zaślepione. Oporni nie musza z tego przyłącza korzystać , ale i tak będą łożyć na bieżące utrzymanie' np. legalizacje wodomierzy, z których z własnej woli nie będą "korzystać".
    [cite] wp44:[/cite] Gdyby było takie prawo, to równie dobrze ta pani mogłaby podjąć decyzję o doposażeniu lokalu sąsiada z dołu, np. w bicze szkockie, albo instalację sprężonego powietrza. Oczywiście na jego koszt. :bigsmile:
    Jak uzyska uchwałę większościową na doposażenie w bicze szkockie, to oczywiście może to zrobić.

    Idąc twoim tokiem myślenia WP44 , osoby które mają "wygódki" na podwórku nigdy by nie mogły zrobić WC w swoim lokalu , bo ktoś się tam wyłamie wg zasady "NIE bo NIE" np gościu z parteru...
  • Opcje
    wp44wp44 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP: Jak jest uchwała właścicielei lokali w temacie doposażenia lokali w instalacje , to dotyczy wszystkich a nie tych co mają ochotę...
    Absurd.
    jeszcze mediów w postaci CW nie można przesyłać przez Wi -Fi
    Rzeczywiście, nie można, ale co ten głupawy przykład ma do rzeczy? Tu jest całkowicie odmienne zagadnienie. W nowo budowanych nieruchomościach, od wielu zresztą lat, standard jest taki, że piony instalacyjne prowadzi się szachtem przez klatkę schodową, z których na poszczególnych kondygnacjach wyprowadzane są odgałęzienia do poszczególnych lokali. Tak więc, rację ma tutaj Man pisząc o instalacjach na klatce schodowej.
    instalacja tzw nieruchomości wspólnej w szachtach i tak przejdzie przez lokal "opornych" by zasilić inne lokale , zostanie wykonane przyłącze i ...zostanie zaślepione.
    Jeśli Pani da sobie to wcisnąć, to pójdzie. Jeśli nie pozwoli, to nie pójdzie. Jeśli pani ma ochotę powalczyć i bardzo nie chce nowych rurociągów, to sprawa jest do przejścia, powinna zaopatrzyć się tylko w dobrego prawnika.

    Jeśli grupa właścicieli ma ochotę na zmianę sposobu przygotowania c.w.u., to jest taka możliwość, właśnie przy pomocy pionów prowadzonych na klatce schodowej i nie potrzeba do tego internetu. Chodzi tylko o to, że taki sposób poprowadzenia będzie znacznie droższy, a właściciele szukają zapewne najtańszego sposobu. A propos - Apolonia, Ty jesteś jedyna, która nie chce nowej instalacji, czy są jeszcze inni?
    Jak uzyska uchwałę większościową na doposażenie w bicze szkockie, to oczywiście może to zrobić.
    Biedny KubaP. Odpocznij trochę. Może to upał.
  • Opcje
    apoloniaapolonia Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

    @wp44- na karcie do głosowania z 23 marca na 19 właśiccieli - za było dziesięciu oraz miasto, w uchwale za korektą planu za było 9 oraz miasto - panie z administracji napisały 57,31 % ZA.Też mam wrażenie, że prawnik dałby radę w tej sytuacji...

    Nowy doklejony: 26.06.16 22:41
    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

    @wp44- na karcie do głosowania z 23 marca na 19 właśiccieli - za było dziesięciu oraz miasto (głosowało 55,40 % udziałów), w uchwale za korektą planu za było 9 oraz miasto - 57,31 % udziałów ZA.Też mam wrażenie, że prawnik dałby radę w tej sytuacji. We wspomnianym wyroku sąd apelacyjny uznał, iż" wYKORZYSTANIE ŚRODKÓW Z FUNDUSZU REMONTOWEGO NA INWESTYCJE, NIEZALEŻNIE OD STOPNIA JEJ UŻYTECZNOŚCI, NIE TYOLKO NARUSZA WSKAZANY PRZEPIS (art.14 ustawy owl), lecz nadto godzi w interes wspólnoty, gdyż częścioto pozbawia jej środków zabezpieczonych na poczet kosztów prac niezbędnych do utrzymania nieruchomości wspólnej w należytym stanie".
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano czerwca 2016
    [cite] wp44:[/cite]
    KubaP: Jak jest uchwała właścicielei lokali w temacie doposażenia lokali w instalacje , to dotyczy wszystkich a nie tych co mają ochotę...
    Absurd.
    no, tak...takich absurdalnych wypowiedzi WP44 będziemy mieli jeszcze sporo
    [cite] wp44:[/cite]
    jeszcze mediów w postaci CW nie można przesyłać przez Wi -Fi
    Rzeczywiście, nie można,
    Tu jest całkowicie odmienne zagadnienie.
    W nowo budowanych nieruchomościach, od wielu zresztą lat, standard jest taki, że piony instalacyjne prowadzi się szachtem przez klatkę schodową, z których na poszczególnych kondygnacjach wyprowadzane są odgałęzienia do poszczególnych lokali. Tak więc, rację ma tutaj Man pisząc o instalacjach na klatce schodowej.
    a co to ma wspólnego z wpisem apolonia:?
    Z wpisu apolonia: wiadomo, że szacht z rurami idzie w lokalach, a nie na klatce schodowej i nie ma co wymyślać wirtualnego świata, w stylu co by było , jeśli . ect.

    a czy to jest nowy budynek, a może 100 letni ? gdzie o takich cudach jak dostawa ciepłej wody z węzła cieplnego nawet nie marzono, a co dopiero projektowano.
    Zresztą omijanie lokali tylko dlatego, że tam mieszka prawnik, to jakaś paranoja ...
    [cite] wp44:[/cite]
    instalacja tzw nieruchomości wspólnej w szachtach i tak przejdzie przez lokal "opornych" by zasilić inne lokale , zostanie wykonane przyłącze i ...zostanie zaślepione.
    Jeśli Pani da sobie to wcisnąć, to pójdzie.
    Jeśli nie pozwoli, to nie pójdzie.
    Jeśli pani ma ochotę powalczyć i bardzo nie chce nowych rurociągów, to sprawa jest do przejścia, powinna zaopatrzyć się tylko w dobrego prawnika.
    i dużo kasy ...
    a jeśli pani jest mądra , a jeśli głupia? to cio?

    Wspólnota też ma prawo dochodzić swych praw na drodze sądowej
    Art13.2. Na żądanie zarządu [b] właściciel lokalu jest obowiązany[/b] zezwalać na wstęp do lokalu, ilekroć jest to niezbędne do przeprowadzenia konserwacji, remontu albo usunięcia awarii w nieruchomości wspólnej, a także [b]w celu wyposażenia budynku, jego części lub innych lokali w dodatkowe instalacje[/b].
    

    [cite] wp44:[/cite]
    Jak uzyska uchwałę większościową na doposażenie w bicze szkockie, to oczywiście może to zrobić.
    Biedny KubaP. Odpocznij trochę. Może to upał.
    jednak zabolało WP$$? jaki przykład taka odpowiedź ... o nie odpowiedź była z realnego świata.
    Idąc twoim tokiem myślenia WP44 , osoby które mają "wygódki" na podwórku nigdy by nie mogły zrobić WC w swoim lokalu , bo ktoś się tam wyłamie wg zasady "NIE bo NIE" np gościu z parteru
    
    WP44 - ani me, ani be, ani kukuryku ...

    [cite] apolonia:[/cite] We wspomnianym wyroku sąd apelacyjny uznał, iż" wYKORZYSTANIE ŚRODKÓW Z FUNDUSZU REMONTOWEGO NA INWESTYCJE, NIEZALEŻNIE OD STOPNIA JEJ UŻYTECZNOŚCI, NIE TYOLKO NARUSZA WSKAZANY PRZEPIS (art.14 ustawy owl), lecz nadto godzi w interes wspólnoty, gdyż częścioto pozbawia jej środków zabezpieczonych na poczet kosztów prac niezbędnych do utrzymania nieruchomości wspólnej w należytym stanie".
    czy ty uważasz, że w twojej sytuacji Sąd wyda taki sam wyrok ? Oj, naiwna Ty, naiwna...
  • Opcje
    manman Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] KubaP:[/cite][/b] a jeśli pani jest mądra , a jeśli głupia? to cio?
    Niestety KubaP w Twoim przypadku nie ma żadnego "Jeśli"
    [cite] KubaP:[/cite]lub innych lokali w dodatkowe instalacje
    Tylko ta instalacja CWU nie jest dodatkowa bo funkcja ciepłej wody w tym budynku już jest i zapewniają ją piecyki i drugie źródło ciepłej wody w mieszkaniu nie jest potrzebne.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano czerwca 2016
    [cite] man:[/cite]
    [cite] KubaP:[/cite][/b] a jeśli pani jest mądra , a jeśli głupia? to cio?
    Niestety KubaP w Twoim przypadku nie ma żadnego "Jeśli"
    ależ jest ... "z kim się zadajesz takim się stajesz" , więc ja kończę bezradny.gif
    [cite] man:[/cite]
    [cite] KubaP:[/cite]lub innych lokali w dodatkowe instalacje
    Tylko ta instalacja CWU nie jest dodatkowa bo funkcja ciepłej wody w tym budynku już jest i zapewniają ją piecyki i drugie źródło ciepłej wody w mieszkaniu nie jest potrzebne.
    ależ jest... poprawa bezpieczeństwa użytkowników lokali ( dla mnie nic nie ma cenniejszego jak życie ludzkie) , wszyscy wiemy jakie są niebezpieczne junkersy montowane zwłaszcza w łazienkach i chyba to w tym przypadku ma miejsce.
    [quote][cite] apolonia:[/cite](mam oryginalnego Junkersa, którego co roku serwisuję)[/quote]
    

    Idąc twoim tokiem myślenia MAN , osoby które mają "wygódki" na podwórku, nigdy by nie mogły zrobić WC w swoim lokalu , bo ktoś się tam wyłamie wg zasady "NIE bo NIE" np.: gościu z parteru, bo już jedno źródło załatwiania swych potrzeb fizjologicznych jest i "nie potrzeba drugiego" ....
  • Opcje
    manman Użytkownik
    edytowano czerwca 2016
    [cite] KubaP:[/cite]
    [cite] man:[/cite]
    [cite] KubaP:[/cite]lub innych lokali w dodatkowe instalacje
    Tylko ta instalacja CWU nie jest dodatkowa bo funkcja ciepłej wody w tym budynku już jest i zapewniają ją piecyki i drugie źródło ciepłej wody w mieszkaniu nie jest potrzebne.
    ależ jest... poprawa bezpieczeństwa użytkowników lokali ( dla mnie nic nie ma cenniejszego jak życie ludzkie) , wszyscy wiemy jakie są niebezpieczne junkersy montowane zwłaszcza w łazienkach i chyba to w tym przypadku ma miejsce.
    Próbujesz nam tu wmówić że Junkers produkuje niebezpieczne dla życia urzytkowników produkty?
    Masz na to jakieś dowody w postaci przegranych przez Junkersa spraw sądowych albo może jest decyzja UE zabraniająca produkcji piecyków przepływowych?
    [cite] KubaP:[/cite]Idąc twoim tokiem myślenia MAN , osoby które mają "wygódki" na podwórku, nigdy by nie mogły zrobić WC w swoim lokalu , bo ktoś się tam wyłamie wg zasady "NIE bo NIE" np.: gościu z parteru, bo już jedno źródło załatwiania swych potrzeb fizjologicznych jest i "nie potrzeba drugiego" ....
    Czy Ty masz jakieś problemy ze zrozumieniem słowa pisanego?
    Czy te piecyki dające cw są poza budynkiem?
    Jeśli w budynku nie ma instalacji WC to oczywiście można taką dodać.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano czerwca 2016
    [cite] man:[/cite]
    Próbujesz nam tu wmówić że Junkers produkuje
    ...produkuje trupy .... co się od czasu do czasu słyszy w mediach, zwłaszcza na jesień .
    Po za tym, nie każdy najemca, umie takie urządzenie właściwie obsługiwać.

    Nie wmawiaj mi (Nam) MAN, że junkers jest bezpieczniejszy od CW pozyskiwanej z "centralnej magistrali" wytwarzanej w lokalnej kotłowni , która i tak co miesiąc ( maj - wrzesień) musi być konserwowana, bo obecnie jest wykorzystywana TYLKO do wytwarzanie energii cieplnej na potrzeby ogrzewania lokali.
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    manman Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] KubaP:[/cite]
    [cite] man:[/cite]
    Próbujesz nam tu wmówić że Junkers produkuje
    ...produkuje trupy .... co się od czasu do czasu słyszy w mediach, zwłaszcza na jesień .
    Po za tym, nie każdy najemca, umie takie urządzenie właściwie obsługiwać.

    Nie wmawiaj mi (Nam) WP44 ?????, że junkers jest bezpieczniejszy od CW pozyskiwanej z "centralnej magistrali" wytwarzanej w lokalnej kotłowni , która i tak co miesiąc ( maj - wrzesień) musi być konserwowana, bo obecnie jest wykorzystywana TYLKO do wytwarzanie energii cieplnej na potrzeby ogrzewania lokali.
    Jeśli ta kotłownia gazowa jest w piwnicy budynku autorki tematu to nie ma żadnego poprawienia bezpieczeństwa po likwidacji piecyków.
    Jeśli jeszcze dodatkowo pozostają kuchnie gazowe to już zupełnie to instalowanie CWU jest bez sensu pod względem bezpieczeństwa a już na pewno finansowo się to nie opłaca bo CCW jest droższa od CW z piecyków.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano czerwca 2016
    [cite] man:[/cite]Jeśli ta kotłownia gazowa jest w piwnicy budynku autorki tematu to nie ma żadnego poprawienia bezpieczeństwa po likwidacji piecyków.
    Jeśli jeszcze dodatkowo pozostają kuchnie gazowe to już zupełnie to instalowanie CWU jest bez sensu pod względem bezpieczeństwa a już na pewno finansowo się to nie opłaca bo CCW jest droższa od CW z piecyków.
    a jeżeli nie jest ? to dalej będziemy gdybać ....

    dla samych użytkowników - najemców lokali MA wielkie znaczenie .... może nie zasną w wannie, na amen.
  • Opcje
    wp44wp44 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    apolonia: 19 właśiccieli - za było dziesięciu oraz miasto (głosowało 55,40 % udziałów), w uchwale za korektą planu za było 9 oraz miasto - 57,31 % udziałów ZA.Też mam wrażenie, że prawnik dałby radę w tej sytuacji.
    Zapewnie dałby radę, tylko widzisz, Apolonia, jest jeszcze jeden mały szkopuł, czyli 6-tygodniowy termin do zaskarżenia uchwały, który przegapiłaś. Trzeba na to zwrócić uwagę. Było tu wiele wpisów, w których pisano, że nawet jeśli uchwała jest wadliwa, to niezaskarżona w odpowiednim czasie, staje się obowiązująca. Tak to chyba leciało. : ) No, ale ja się na tym nie znam, więc musisz dopytać. Przytaczam jedynie z pamięci to, co tutaj parę razy przeczytałem.

    Pozdr.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.