uciążliwy członek wspólnoty

semensemen Użytkownik
edytowano czerwca 2016 w Zarządzanie Nieruchomościami
witam.
Mam problem, a właściwie mieszkańcy mojej klatki mają problem z członkiem wspólnoty. Jest on alkoholikiem, który był juz na leczeniu, załatwia sie czasami na klatce bądź w smietniku. Ma wyrok za znęcanie sie nad dziecmi i żoną. Ostatnio po tym jak mu zwróciłem uwagę że stawiając swój rower na klatce pobrudził całą sciane zaczął mi grozić, A dzisiaj sie odkazało, ze podczas mojego pobytu na wczasach "ktoś" zniszczył mój rower. Proszę o pomoc. Co możemy z nim zrobić i tym jego rowerem na klatce?

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ta sprawa jest dla policji a nie dla uczestników forum .
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Czy ta osoba jest właścicielem lokalu, czy najemcą?
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    manman Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] semen:[/cite](...)Ostatnio po tym jak mu zwróciłem uwagę że stawiając swój rower na klatce pobrudził całą sciane zaczął mi grozić, A dzisiaj sie odkazało, ze podczas mojego pobytu na wczasach "ktoś" zniszczył mój rower. Proszę o pomoc. Co możemy z nim zrobić i tym jego rowerem na klatce?
    Groźby karalne zgłoś w policji tak jak i zniszczenie Twojej własności.
    Za trzmanie roweru na klatce wspólnota może jedynie zarządać miesięcznej opłaty (np. 20zł/miesiąc).
    Stawka miesięczna musi być jakoś udokumentowana np. tyle wynoszą stawki za przechowywanie roweru przez zimę u profesjonalistów.
    Jeśli nie będzie placił zgłosić do sądu a po wyroku komornik.
    Ta droga została u nas sprawdzona i działa. Żadne inne sposoby jak policja, SM czy strażak oświatczający że rower blokuje drogę ewakuacyjną nie sprawdzają się.
    Nie próbujcie też wynosić tego roweru na własną rękę bo to wy skończycie w sądzie za kradzież.

    Zwróć tylko uwagę że nikt inny nie będzie mógł trzymać roweru na klatce bez opłaty.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano czerwca 2016
    właściwie mieszkańcy mojej klatki mają problem z członkiem wspólnoty. 
    [b]Jest on alkoholikiem[/b], który był juz na leczeniu, załatwia sie czasami na klatce bądź w smietniku. 
    [b]Ma wyrok za znęcanie sie nad dziecmi i żoną.[/b] 
    Ostatnio po tym jak mu zwróciłem uwagę że stawiając swój rower na klatce pobrudził całą sciane zaczął mi grozić, 
    A dzisiaj sie odkazało, ze podczas mojego[b] pobytu na wczasach "ktoś" zniszczył mój rower[/b].
    
    [cite] man:[/cite]
    Za trzmanie roweru na klatce wspólnota może jedynie zażądać miesięcznej opłaty (np. 20zł/miesiąc).
    Jeśli nie będzie placił zgłosić do sądu a po wyroku komornik.
    MAN w co ty pakujesz semen? tak cię to bawi?... gdybania ciąg dalszy ...
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Co możemy z nim zrobić i tym jego rowerem na klatce?
    W czym ten rower przeszkadza?
    Jak przeszkadza, to przestaw tak, żeby właściciel trochę się go naszukał. Może pomoże.
  • Opcje
    ijanijan Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A może zarządać opłaty za przejście przez wspólny korytarz do swego lokalu lub piwnicy nie mówiąc o wyjściu do pracy tak po 10 zł/ mc.Te wasze niektóre odpowiedzi wygladają tak jak byście z WM wycisnąć ostatnie soki a wspólnota wspólnocie nie sa równe.
  • Opcje
    manman Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] KubaP:[/cite]MAN w co ty pakujesz semen? tak cię to bawi?... gdybania ciąg dalszy ...
    Czytaj ze zrozumieniem a nie zacietrzewieniem.

    Napisałem że ta droga jest sprawdzona i jedyna możliwa jeśli rower jest zawalidrogą na klatce schodowej.
    Metoda wcale nie jest trudna a sąd w trybie nakazowym wydaje wyroki bez udziału stron.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] man:[/cite]
    [cite] KubaP:[/cite]MAN w co ty pakujesz semen? tak cię to bawi?... gdybania ciąg dalszy ...
    Napisałem że ta droga jest sprawdzona i jedyna możliwa jeśli rower jest zawalidrogą na klatce schodowej.
    Metoda wcale nie jest trudna a sąd w trybie nakazowym wydaje wyroki bez udziału stron.
    słuchaj MAN , ja nie znam przypadku, aby "golas" materialny i w dodatku trunkowy, coś wspólnocie zapłacił , naprawił szkody , ect.
    właściwie mieszkańcy mojej klatki mają problem z członkiem wspólnoty. 
    [b]Jest on alkoholikiem[/b], który był juz na leczeniu, załatwia sie czasami na klatce bądź w smietniku. 
    
    [b]Ma wyrok za znęcanie sie nad dziecmi i żoną. [/b]
    
    Ostatnio po tym jak mu zwróciłem uwagę że [b]stawiając swój rower na klatce pobrudził całą sciane [/b]zaczął mi grozić, 
    A dzisiaj sie odkazało, ze podczas mojego pobytu na wczasach "ktoś" zniszczył mój rower.
    
  • Opcje
    manman Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] KubaP:[/cite]słuchaj MAN , ja nie znam przypadku, aby "golas" materialny i w dodatku trunkowy, coś wspólnocie zapłacił , naprawił szkody , ect.
    Ale rower ma i komornik będzie mial co zajać.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] man:[/cite]Ale rower ma i komornik będzie mial co zajać.
    :bigsmile: ten złom... za 1,60 zł
  • Opcje
    ijanijan Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Kuba P ty jednak uwazasz że sąd może mnie ukarać i wydać wyrok bez udziału stron tak masz racje ale jest jedno ale że takie wyroki wydaje sąd w Lublinie i na taki wyrok musisz byc poinformowany i masz prawo odwołać sie od niego a co sie tyczy komornika to znajdź mi takiego komornika który bedzie chciał rower zainkasować i jeszcze później miec problem ze zbyciem jego .
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano czerwca 2016
    [cite] ijan:[/cite]Kuba P ty jednak uwazasz że sąd może mnie ukarać i wydać wyrok bez udziału stron tak masz racje ale jest jedno ale że takie wyroki wydaje sąd w Lublinie i na taki wyrok musisz byc poinformowany i masz prawo odwołać sie od niego

    a co sie tyczy komornika to znajdź mi takiego komornika który bedzie chciał rower zainkasować i jeszcze później miec problem ze zbyciem jego .
    ijan czytaj ze zrozumieniem wpisy ... autorem tych rewelacji na które odpowiedziałeś jest .... MAN , a nie ja . Ja mam odmienne zdanie niż MAN.
    [quote][cite] KubaP:[/cite][quote][cite] man:[/cite][b]Ale rower ma[/b] i komornik będzie mial co zajać.[/quote] :bigsmile:  ten złom... za 1,60 zł[/quote]
    

    [quote][cite] [b][color=#f00]man[/color][/b]:[/cite]Czytaj ze zrozumieniem a nie zacietrzewieniem.
    
    Napisałem że ta droga jest sprawdzona i [b]jedyna możliwa jeśli rower jest zawalidrogą na klatce schodowej[/b].
    Metoda wcale nie jest trudna a [b]sąd w trybie nakazowym wydaje wyroki bez udziału stron[/b].[/quote]
    
    [quote][cite] [b][color=#f00]man[/color][/b]:[/cite][b]Jeśli nie będzie placił zgłosić do sądu a po wyroku komornik.[/b]
    Ta droga została u nas sprawdzona i działa. [/quote]
    
  • Opcje
    manman Użytkownik
    edytowano czerwca 2016
    [cite] ijan:[/cite](...)uwazasz że sąd może mnie ukarać i wydać wyrok bez udziału stron tak masz racje ale jest jedno ale że takie wyroki wydaje sąd w Lublinie i na taki wyrok musisz byc poinformowany i masz prawo odwołać sie od niego a co sie tyczy komornika to znajdź mi takiego komornika który bedzie chciał rower zainkasować i jeszcze później miec problem ze zbyciem jego .
    O posiedzeniu sądu działającego w trybie nakazowym strony nie są informowane. Dowiadują się jedynie jaki sąd wydał wyrok.
    Oczywiście strona niezadowolona z wyroku ma prawo się odwołać i wtedy odbywa się normalny proces z udziałem obu stron.

    O komornika to Ty się nie martw. Komornik wyceni własności dłużnika ogłosi aukcję. Często do aukcji nie dochodzi bo dłużnik wykłada kasę aby aby własności nie stracić za bezcen.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.