Uchwała o wypowiedzenie umowy o admistrowanie

PerezPerez Użytkownik
Wypowiadamy umowę zarządzcy umowęoadmistrowanie i sami sporządziliśmy uchwałe ale teraz adnistrator twierdzi z uchwał jest podobna do uchwały konkuręcij i strasz nas ze osoby trzecie miały wgłąd i nam pomagały czyli konkuręcja. Pytanie moje czy adres zamieszkania i udziały lokatorów jest jedno znaczne z udostępnieniem danych osobowych

Komentarze

  • Opcje
    drmdrm Użytkownik
    edytowano lipca 2016
    Perez, powiedz temu zarządcy, że właśnie z powodu takiego głupiego gadania jak przytoczyłeś wymieniacie zarządce na bardziej kompetentnego. Dane właścicieli (nie lokatorów) i ich udziały są publicznie dostępne w księgach wieczystych online.
  • Opcje
    PerezPerez Użytkownik
    edytowano listopada -1
    :bigsmile:
  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano listopada -1
    sami sporządziliśmy uchwałe ale teraz adnistrator twierdzi
    Administratora jeżeli jednocześnie nie jest właścicielem lokalu, nie obchodzą uchwały właścicieli bo one dotyczą tylko i wyłącznie właścicieli. Dla zatrudnionego administratora jedynym prawnym dokumentem będącym podstawą zwolnienia jest wypowiedzenie umowy a nie uchwała właścicieli nawet jak kiedyś uchwałą takiego administratora "powołali".
  • Opcje
    PerezPerez Użytkownik
    edytowano listopada -1
    tak sami ją sporządzil jeśli chodzi o uchwałe
  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Administrator uchwałę sporządzał???!!!
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Perez:[/cite]Wypowiadamy umowę zarządzcy umowęoadmistrowanie i sami sporządziliśmy uchwałe ale teraz adnistrator twierdzi z uchwał jest podobna do uchwały konkuręcij i strasz nas ze osoby trzecie miały wgłąd i nam pomagały czyli konkuręcja. Pytanie moje czy adres zamieszkania i udziały lokatorów jest jedno znaczne z udostępnieniem danych osobowych
    Perez, jak Cię czytam to mam wrażenie, że zasięgając porady na tym demonicznym forum, oglądałeś mecz, sącząc co nieco na odwagę. Mam wrażenie, że związek przyczynowo-skutkowy Ci się rozjechał w pytaniu.
    Poza tym, wygląda na to, że konkurencja jednak Wam pomagała. Jestem jednak przekonana, że bezinteresownie. :cool:
  • Opcje
    PerezPerez Użytkownik
    edytowano lipca 2016
    Uchwałę sporządził zarząd
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano lipca 2016
    [cite] Perez:[/cite]Uchwałę sporządził zarząd
    to nie ma znaczenia dla administratora kto, co i jaką uchwałę przygotował .
    Ważne jest to czy Administrator otrzymał wypowiedzenie podpisane przez Zarząd WM ( jeżeli jest wieloosobowy to przynajmniej dwóch członków powinno je podpisać )
    Uchwała właścicieli lokali jest wiążąca dla Zarządu WM .
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] Perez:[/cite]Wypowiadamy umowę zarządzcy umowęoadmistrowanie i sami sporządziliśmy uchwałe ale teraz adnistrator twierdzi z uchwał jest podobna do uchwały konkuręcij i strasz nas ze osoby trzecie miały wgłąd i nam pomagały czyli konkuręcja. Pytanie moje czy adres zamieszkania i udziały lokatorów jest jedno znaczne z udostępnieniem danych osobowych


    Tak, to są dane osobowe, jednak udostępniają je również i sądy wieczystoksięgowe, więc nie wiem na czym polega problem administratora, który jak rozumiem broni tych danych przed pożądliwością innych administratorów własną piersią i ze wszystkich sił swoich.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano lipca 2016
    jednak udostępniają je również i sądy wieczystoksięgowe
    Ale sądy nie upubliczniają żadnych danych osobowych.
    Także przez internet bo aby przejrzeć księgę wieczystą budynku trzeba znać jej numer elektroniczny nie mówiąc już o księdze lokalowej danego lokalu. Takich numerów nie powinna mieć nawet wspólnota (a tym bardziej zatrudniony administrator) lecz tylko i wyłącznie poszczególni właściciele (także jako współwłaściciele NW) oraz zarząd (do księgi budynku).
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] gecon:[/cite]
    jednak udostępniają je również i sądy wieczystoksięgowe
    Ale sądy nie upubliczniają żadnych danych osobowych.
    Także przez internet bo aby przejrzeć księgę wieczystą budynku trzeba znać jej numer elektroniczny nie mówiąc już o księdze lokalowej danego lokalu.
    Takich numerów nie powinna mieć nawet wspólnota (a tym bardziej zatrudniony administrator) lecz tylko i wyłącznie poszczególni właściciele (także jako współwłaściciele NW) oraz zarząd (do księgi budynku).
    mieć bułkę i zjeść bułkę ... tak się nie da administrować ...
  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano listopada -1
    tak się nie da administrować ...
    Zawsze można przecież zmienić zawód jeżeli ktoś nie nadaje się na administratora.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Pozostaje tylko... cieć :confused:
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] Perez:[/cite]Wypowiadamy umowę zarządzcy umowęoadmistrowanie i sami sporządziliśmy uchwałe ale teraz adnistrator twierdzi z uchwał jest podobna do uchwały konkuręcij i strasz nas ze osoby trzecie miały wgłąd i nam pomagały czyli konkuręcja. Pytanie moje czy adres zamieszkania i udziały lokatorów jest jedno znaczne z udostępnieniem danych osobowych

    Niezależnie od uchwały właścicieli lokali skuteczne wypowiedzenie umowy wymaga złożenia oświadczenia przez zarząd wspólnoty.


    "Wypowiedzenie umowy o administrowanie może złożyć wyłącznie zarząd wspólnoty mieszkaniowej, uchwała właścicieli lokali wyrażająca zgodę na rozwiązanie kontraktu z zarządcą nie wystarczy wynika z wyroku wrocławskiego Sądu Okręgowego (wyrok Sądu Okręgowego we Wrocławiu, Wydział Cywilny Odwoławczy z dnia 4 lutego 2015 roku, sygn. akt: II Ca 1385/14)."

    Więcej na ten temat w artykule: "Uchwała nie zastąpi wypowiedzenia" dostępnego na stronie czasopisma Zarządca Portal Informacyjny:

    http://www.zarzadca.pl/wzory-uchwal-i-umow/umowy/2680-uchwala-nie-zastapi-wypowiedzenia
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano września 2016
    [cite] Zarządca:[/cite]
    [cite] Perez:[/cite]Wypowiadamy umowę zarządzcy umowęoadmistrowanie i sami sporządziliśmy uchwałe ale teraz adnistrator twierdzi z uchwał jest podobna do uchwały konkuręcij i strasz nas ze osoby trzecie miały wgłąd i nam pomagały czyli konkuręcja. Pytanie moje czy adres zamieszkania i udziały lokatorów jest jedno znaczne z udostępnieniem danych osobowych

    Niezależnie od uchwały właścicieli lokali skuteczne wypowiedzenie umowy wymaga złożenia oświadczenia przez zarząd wspólnoty.
    przecież to jest logiczne ,

    Zarząd WM wykonuje wolę właścicieli lokali wyrażoną w uchwałach, jako ich przedstawiciel .
    Komentarz edytowany KubaP
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.