Nadwyżka C.O

drag123drag123 Użytkownik
Ponad dwa lata temu jako administrator Małej Wspólnoty zwróciłem się do zarządu o podwyżkę stawki na utrzymanie części wspólnej (Fundusz Remontowy),Zarząd zdecydował o obniżeniu stawki na C.O.o 1,3 zł/m pow. użytkowej mieszkania i o taką kwotę podnieść F.R. Ponad to wszelkie nadwyżki z C.O. mają zasilić Fundusz Remontowy.Nowej właścicielce to się nie podoba czy może doprowadzić do zmiany decyzji.Jeżeli jeden z właścicieli się na to nie zgodzi.

Komentarze

  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Drag123: wszelkie nadwyżki z c.o. mają zasilić Fundusz Remontowy.
    Wszelakie nadwyżki z c.o. powinny proporcjonalnie zasilić kieszenie właścicieli lokali.
  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano listopada -1
    jako administrator Małej Wspólnoty zwróciłem się do zarządu o...
    Już w tym zdaniu tkwi odpowiedź dlaczego są problemy i dlaczego będą.
    Zarząd w małej wspólnocie to przerost formy nad treścią, g_upota wręcz, bo w małej wspólnocie wszyscy właściciele sprawują zarząd rzeczą wspólną.
    Nawet administrator jest przesadą, ale jak mają za dużo pieniędzy właściciele to niech płacą.
    Zarząd zdecydował...
    Nie miał prawa tym bardziej że jest prawdopodobnie "nielegalnym zarządem". Ustalanie kosztów, opłat itd to są czynności przekraczające zarząd zwykły a więc w małej wspólnocie takie decyzje podejmują wszyscy właściciele jednogłośnie a nie jakiś samowolny zarząd.
    nadwyżki z C.O. mają zasilić Fundusz Remontowy.
    To jest też niezgodne z prawem - to właściciel decyduje na co przeznaczy nadwyżkę z opłat za media dostarczone do lokalu - wspólnocie tego robić nie wolno.
    Nowej właścicielce to się nie podoba
    Prawidłowo - przynajmniej jedna rozsądna i nie chce być owieczką do strzyżenia.
  • Opcje
    drag123drag123 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Może nie wyraziłem się precyzyjnie, to było blisko 2- lata temu właściciele lokali tak zdecydowali. Czy teraz jedna właścicielka może to zmienić?
  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy teraz jedna właścicielka może to zmienić?
    Oczywiście i należy jej życzyć jak najlepiej.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Drag123: Czy teraz jedna właścicielka może to zmienić ?
    A ile was w tej małej wspólnocie... ? :bigsmile:
  • Opcje
    drag123drag123 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    5- rodzin - to była uchwała

    Nowy doklejony: 29.07.16 13:31
    My mamy własną kotłownię- jedynie zatrudniamy palacza
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano lipca 2016
    Drag123: 5 rodzin - to była uchwała
    Nie dało się - mając własną kotłownię - uchwalić 8 rodzin... !? :bigsmile:
  • Opcje
    drag123drag123 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy w Małych Wspólnotach uchwały są zakazane? Ja chciałem w tamtym okresie bardziej uwierzytelnić nasze postanowienie. Nie oczekuję uszczypliwości tylko rady
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] drag123:[/cite]Ponad dwa lata temu jako administrator Małej Wspólnoty zwróciłem się do zarządu o podwyżkę stawki na utrzymanie części wspólnej (Fundusz Remontowy),Zarząd zdecydował o obniżeniu stawki na C.O.o 1,3 zł/m pow. użytkowej mieszkania i o taką kwotę podnieść F.R. Ponad to wszelkie nadwyżki z C.O. mają zasilić Fundusz Remontowy.Nowej właścicielce to się nie podoba czy może doprowadzić do zmiany decyzji.Jeżeli jeden z właścicieli się na to nie zgodzi.

    Jeżeli już jest jakaś umowa między właścicielami, np. co do wysokości opłat i wszyscy się na to zgodzili, to zmiana wymaga zgody wszystkich, ponieważ czynność przekracza zarząd zwykły.

    Czy zarząd "zdecydował" działając na podstawie zgody wszystkich współwłaścicieli?
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie są zakazane ale są bez sensu.
    No sam pomyśl.
    Uchwały podejmuje się w dużych wspólnotach aby uzyskać większość dla spraw przekraczających zarząd zwykły.
    W malej musi być zgoda wszystkich w takich sprawach.
    Natomiast bez sensu jest podejmowanie uchwał w sprawach zwykłych, codziennych w małej wspólnocie bo sama jej procedura i papierkowość jest tutaj zbędna, zwłaszcza w tak małej wspólnocie. I koniecznie trzeba zlikwidować ten zarząd bo to więcej szkód niż pożytku.
  • Opcje
    drag123drag123 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wybacz ja w tej konkretnej sprawie jestem deczko odmiennego zdania, blisko 2-lata temu wniosłem by to była uchwała by w przyszłości zanim nie wyjdziemy z kolein finansowych nie chciał tego zmienić, i chyba miałem rację , bo teraz jeżeli ktoś będzie wnioskował o rozliczenie indywidualne - powiem obowiązuje uchwała , a ja jako właściciel nie zgodzę się na to. Są tak pilne wydatki finansowe, że zostalibyśmy bez grosza przy duszy. Też jako właściciel chciałbym mniej płacić , ale jako administrator widzę potrzeby finansowe -a akurat jedna osoba- powie na złość mamie odmrożę sobie uszy.Powiedz czy mam rację i czy jestem w stanie w/g aktualnych przepisów powstrzymać ten chocholi taniec
  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano listopada -1
    wszelkie nadwyżki z C.O. mają zasilić Fundusz Remontowy
    Powiedz czy mam rację i czy jestem w stanie w/g aktualnych przepisów powstrzymać ten chocholi taniec
    Nie masz racji bo tak przewiduje ustawa a przepisu ustawy nie zmienisz chciejstwem. Takie wydawanie pieniędzy właścicieli bez ich zgody czy też za zgodą tylko większości w małej wspólnocie będzie zawsze niezgodne z prawem.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.