strych połączony z mieszkaniem

wd1wd1 Użytkownik
edytowano sierpnia 2016 w Zarządzanie Nieruchomościami
w naszej wspólnocie piwnice ,strych,klatki schodowe stanowią część wspólną. Mieszkam na ostatniej kondygnacji wejście do jednej z części strychu jest tylko przez mój lokal czy mogę bez zgody wspólnoty zagospodarować je na garderobę lub sypialnie czy potrzebna jest uchwała.

Komentarze

  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Jeżeli wejście zostanie zabudowane, to strych będzie niedostępny? A może chodzi o przyłączenie strychu do lokalu?

    Takie kwestie należy ustalić ze wspólnotą mieszkaniową, ponieważ to część wspólna, ponadto z treści pytania nie wynika na czym to zagospodarowanie miałoby polegać, najprawdopodobniej wymaga dopełnienie formalności architektoniczno - budowlanych, co kolei wiąże się z koniecznością złożenia w organie oświadczenia o prawie do dysponowania nieruchomością wspólną nieruchomością.


    "Zabudowanie korytarza stanowiącego nieruchomość wspólną i przyłączenie do mieszkania stanowi zmianę sposobu jego użytkowania, wymaga zatem dokonania zgłoszenia , do którego należy dołączyć między innymi oświadczenie o prawie do dysponowanie nieruchomością na cele budowlane. Zdarza się jednak, że właściciele zajmują części wspólne bez dopełnienia formalności urzędowych, ale również nie pytają o zgodę pozostałych członków wspólnoty."

    Więcej na ten temat w artykule: "Przyłączenie korytarza wymaga zgody wspólnoty"

    na stronie czasopisma Zarządca Portal Informacyjny:

    http://www.zarzadca.pl/wzory-uchwal-i-umow/umowy/2806-przylaczenie-korytarza-wymaga-zgody-wspolnoty
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    wejście do jednej z części strychu jest tylko przez mój lokal
    Jakaś awaria, może duży grad i trzeba naprawić dach.
    Czy przeprowadzenie prac będzie możliwe, gdy zagospodarujesz tę "jedną część" strychu?
    Czy ktoś ze wspólnoty kiedykolwiek korzystał z tego wejścia w celach "wspólnotowych?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano sierpnia 2016
    [cite] wd1:[/cite]w naszej wspólnocie piwnice ,strych,klatki schodowe stanowią część wspólną. Mieszkam na ostatniej kondygnacji wejście do jednej z części strychu jest tylko przez mój lokal ,
    czy mogę bez zgody wspólnoty zagospodarować je na garderobę lub sypialnie czy potrzebna jest uchwała.
    Czy nie można zmienić wejścia na strych np. z drugiej części lub w inny sposób tak, aby nie przechodzić przez twój lokal?

    Jeżeli nie, to potrzebna jest uchwała właścicieli lokali na wydzierżawienie tego pomieszczenia.
    [cite] koziorozka[/cite]Czy przeprowadzenie prac będzie możliwe, gdy zagospodarujesz tę "jedną część" strychu?
    Uważam, że tu nie chodzi o zagospodarowanie strychu , ale miejsca w lokalu (np.w przedpokoju) skąd jest wejście na "drugą część strychu"
  • Opcje
    wd1wd1 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W naszym budynku mieszkania na ostatniej kondygnacji mają połączenia ze stryszkami ,tylko i wyłącznie dostęp do tych stryszków jest przez lokal
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano sierpnia 2016
    [cite] wd1:[/cite]W naszym budynku mieszkania na ostatniej kondygnacji mają połączenia ze stryszkami ,
    tylko i wyłącznie dostęp do tych stryszków jest przez lokal
    to wiemy , ale jak to technicznie jest rozwiązane : są drzwi z pokoju/ kuchni/ przedpokoju , jest właz w suficie na ten strych , ect. Jak?
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    wd1 - zadałam ci 2 pytania. Odpowiesz?
  • Opcje
    wd1wd1 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    są drzwi strych jest na tym samym poziomie.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] wd1:[/cite]są drzwi strych jest na tym samym poziomie.
    zapytam jeszcze raz ...

    Czy są drzwi z pokoju/ kuchni/ przedpokoju , jest właz w suficie na ten strych , ect. Jak? opisz dokładnie.
  • Opcje
    wd1wd1 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Z jednego z pokoi są drzwi na strych.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] wd1:[/cite]Z jednego z pokoi są drzwi na strych.
    no, teraz wszystko już wiadomo
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.