Areszt za nieudostępnienie lokalu
Gość Zarzadca.pl
Użytkownik
Kiedyś mieli coś zmienić w ustawie o własności lokali w temacie obowiązku udostępnienia lokalu, była chyba nawet taki projekt, myślę, że uprawnienia zarządcy powinny być większe.<br />Nie obejmują sytuacji związanej z przeglądem technicznym. Pozostaje chyba sąd.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Komentarze
Główna przyczyna problemów z udostępnieniem lokalu, to niejasno określone przepisy prawne, określające odpowiedzialność za zniszczenie np. glazury, terakoty, boazerii, itp. w lokalu, w celu dotarcia do miejsca awarii.
Kto dostep do czesci wspolnych ( zazwyczaj rur) zasłania na stałe np. glazurą, terakotą, boazerią, itp. , to nich się liczy z konsenkwecjami .
Widział co kupuje i w jakim stanie , ale hardość właścicielska nie zna granic , nie liczy się z interesem ogólu właścicieli lokali.
Nawet nie zapyta, czy mu takie coś wolno zrobić .? jakie z tego mogą wynika konsekwencje. To tak jakby zamurować dostęp do cudzej własności.
"Kupą, mości panowie!"
"Hej, szable w dłoń!"
Dokładnie te same pytania można zadawać i identyczne wnioski wyciągać w przypadku, gdy zarząd/zarządca/administrator nie udostępnia właścicielom lokali dokumentacji, informacji i rozliczeń finansowych dotyczących wspólnoty mieszkaniowej.
W odniesieniu i analogii do opublikowanego na portalu zarządca.pl artykułu, zalinkowanego w pierwszym wpisie tego wątku, proponuję rozważenie możliwości aresztu za nieudostępnianie dokumentacji, informacji i rozliczeń finansowych, o które zwracają się właściciele lokali.
Może przydałaby się jakaś dokuczliwa sankcja prawna np. areszt, zmuszająca delikwentów od zarządzania do przestrzegania zapisów ustawy - art.29.1, art.29.1a, art.29.3. ?
Niektórzy właściciele lokali potrafią być nadzwyczaj cwani i świetnie oszukiwać i głupka ze wszystkich naokoło robić; widać to w szczególności na corocznym zebraniu właścicieli lokali tworzących wspólnotę.