eksmisja z lokalu

bognabogna Użytkownik
edytowano września 2016 w Zarządzanie Nieruchomościami
Lokator z sąsiedniego budynku został wyesmitowany podczas nieobecnosci w mieszkaniu.Wyniesiono mu wszystkie rzeczy przed budynek. Po dwóch dniach nieobecnosci powrócił do domu i zobaczył tylko część wyposażenia lokalu przed budynkiem. Ludzie pomysleli,ze to tzw "wystawka" i zabierali to co im sie podobało.
Czy mozna tak eksmitowac lokatora?

Komentarze

  • Opcje
    EgzoEgzo Użytkownik
    edytowano września 2016
    "Tak eksmitować", to znaczy jak? Pod nieobecność lokatora? Jak najbardziej można. Wystawić rzeczy na ulicę? To skrajny przypadek, ale czysto teoretycznie można, o ile rzeczy zostaną zabezpieczone przed zniszczeniem, i jednocześnie zostanie przez komornika wyznaczona osoba dozorująca te rzeczy. W praktyce nigdy tak się nie robi, bo żeby skutecznie zabezpieczyć rzeczy wyniesione na ulicę, to trzeba by tam zbudować wiatę, a dozorujący musiałby tam warować dzień i noc :confused:. Najczęściej rzeczy są przenoszone do jakiegoś magazynu, składziku, na koszt osoby eksmitowanej. Dlatego zastanawiam się, czy aby na pewno to była eksmisja w sensie prawnym, czyli eksmisja dokonana przez komornika? Może po prostu sam właściciel lokalu wyrzucił rzeczy lokatora, co byłoby bezprawne. Eksmisja może się odbyć wyłącznie na podstawie wyroku sądowego, a jeżeli lokator nie chciał dobrowolnie podporządkować się wyrokowi eksmisyjnemu, to właściciel sam nie może go wykonać, eksmisji dokonuje komornik.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] bogna:[/cite]Lokator z sąsiedniego budynku został wyesmitowany
    a kto te eksmisje wykonywał ? komornik ze wschodu ?

    Przy legalnej eksmisji graty są wywożone do magazynu .
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano września 2016
    [cite] bogna:[/cite]Lokator z sąsiedniego budynku został wyesmitowany podczas nieobecnosci w mieszkaniu.
    Jeśli nie został powiadomiony o terminie przymusowej eksmisji to... tak być nie powinno.
    Wcześniej powinien otrzymać nakaz eksmisji i mieć wyznaczony termin do opuszczenia swojego mieszkania dobrowolnie.
    [cite] bogna:[/cite]Czy mozna tak eksmitowac lokatora?
    Pewnie można... Niekoniecznie w zgodzie z prawem, ale za to skutecznie. Gdy człowiek jest biedny to nie ma środków by mógł się bronić i dochodzić swoich praw. Dlatego bezprawie jest tym bardziej możliwe.
    Praktyka dowodzi, że wcale nie jest to takie sporadycznie w naszym kraju, np. głośna sprawa Krystiana Brolla:
    http://natemat.pl/132196,nieslusznie-przesiedzial-8-lat-w-psychiatryku-sad-najwyzszy-dokonal-kasacji-wyrokow-zniszczyli-mnie
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    A może ten lokator się wyprowadził i zostawił swoje rzeczy?

    W takim przypadku również obowiązują przepisy, nie można rzeczy wyrzucać na ulicę. Właściciel powinien zapłacić odszkodowanie.

    Co tam się tak naprawdę stało?
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    wp44wp44 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zarządca: A może ten lokator się wyprowadził i zostawił swoje rzeczy?...Co tam się tak naprawdę stało?
    bogna: Po dwóch dniach nieobecnosci powrócił do domu i zobaczył tylko część wyposażenia lokalu przed budynkiem.
    :confused:
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Jeżeli najem został rozwiązany, to i tak wynajmujący nie mógł tych rzeczy wyrzucić, o ile najemca nie pozostawił ich w lokalu z zamiarem porzucenia.
    Przedmioty te należało traktować jak rzeczy zgubione, dlatego wynajmujący winien powiadomić o fakcie porzucenia rzeczy starostę wykonującego zadania z zakresu administracji rządowej. Gdyby znajdowały się wśród nich pieniądze, kosztowności, papiery wartościowe, rzeczy mające wartość naukową lub artystyczną - wynajmujący winien je staroście przekazać a pozostałe wydać na żądanie organu.
    Oczywiście te wszystkie formalności przy założeniu, że brak z najemcą kontaktu, jeżeli ten kontakt jest - wynajmujący winien wystosować żądanie opróżnienia lokalu.


    Właściciel lokalu wyrzucając rzeczy bez dopełnienia formalności i wobec braku dowodów na okoliczność ich porzucenia odpowiada wobec najemcy za szkodę.
    Ponadto, doszło w takim przypadku do naruszenia dóbr osobistych najemcy, dlatego może być również mowa o zadośćuczynieniu.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.