kopia rachunku za energię elektryczną - część wspólna

felusfelus Użytkownik
edytowano września 2016 w Zarządzanie Nieruchomościami
Pomoże ktoś?
Od 4 lat zarząd dużej wspólnoty mieszkaniowej (12 właścicieli) odmawia dostępu do dokumentów, a jest co kontrolować. Jestem notarialnym pełnomocnikiem właściciela i w oparciu o to samo pełnomocnictwo enea zawarła ze mną umowę na dostawę energii przed 5 laty po zakupie mieszkania.
Do tej pory przynajmniej mogłem kontrolować zgodność wysokości kosztów za energię elektryczną (Enea) z kosztami z tego tytułu wykazanymi w rocznym sprawozdaniu finansowym. Są spore różnice między fakturami, a sprawozdaniem. Kopie faktur uzyskiwałem na wniosek bezpośrednio z Enei. W tym roku mój wniosek enea rozpatrzyła jedynie częściowo, odmawiając wydania trzech kopii faktur, cyt: ze względu na ochronę danych osobowych i konieczność zachowania tajemnicy handlowej w zakresie zawieranych umów czy też umów sprzedaży energii elektrycznej z naszymi klientami, nie udzielamy informacji dot. realizacji w/w umów osobom trzecim. Dołączone dokumenty do spraw w postaci udzielonego pełnomocnictwa nie upoważnia nas do prowadzenia korespondencji z osobami trzecimi.
Wnioski do zarządu wspólnoty są bezcelowe, bo nawet wyroku sądu ich dot. nie respektują.
Ma ktoś pomysł dla enea, jakaś podstawa prawna?
Proszę.

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano września 2016
    [cite] felus:[/cite]. W tym roku mój wniosek enea rozpatrzyła jedynie częściowo, odmawiając wydania trzech kopii faktur, cyt: ze względu na ochronę danych osobowych i konieczność zachowania tajemnicy handlowej w zakresie zawieranych umów czy też umów sprzedaży energii elektrycznej z naszymi klientami, nie udzielamy informacji dot. realizacji w/w umów osobom trzecim.
    Dziwne, że w ogóle Enea dawała Tobie jakiekolwiek faktury.

    Masz pełnomocnictwo rodzajowe ? czy ogólne ?
    czy wynika z tego, że masz prawo do dysponowaniem lokalem?
  • Opcje
    felusfelus Użytkownik
    edytowano września 2016
    Masz pełnomocnictwo rodzajowe ? czy ogólne ?
    czy wynika z tego, że masz prawo do dysponowaniem lokalem?

    Pełnomocnictwo wyszczególnia min.: sądy, urzędy, energetyka, itd i mam prawo do dysponowania lokalem. Mogę min. pozywać, zawierać umowy, mogę sprzedać, wynająć itd. Jeżeli enea zawarła umowę o dostawę energii dla mieszkania, którą ja podpisywałem, bez obecności właściciela, to znaczy, że pełnomocnictwo spełnia warunki.
    Odmowa wykonania CAŁOŚCI wniosku nie podaje podstawy prawnej.
    I jeszcze jedno: jeżeli faktura dot. opłaty za energię elektryczną części wspólnych danej wspólnoty mieszkaniowej, a właściciel jest członkiem tej wspólnoty, to czy jest osobą trzecią?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano września 2016
    [cite] felus:[/cite]
    Masz pełnomocnictwo rodzajowe ? czy ogólne ?
    czy wynika z tego, że masz prawo do dysponowaniem lokalem?
    

    Pełnomocnictwo wyszczególnia min.: sądy, urzędy, energetyka, itd i mam prawo do dysponowania lokalem. Mogę min. pozywać, zawierać umowy, mogę sprzedać, wynająć itd. Jeżeli enea zawarła umowę o dostawę energii dla mieszkania, którą ja podpisywałem, bez obecności właściciela, to znaczy, że pełnomocnictwo spełnia warunki.
    Odmowa wykonania CAŁOŚCI wniosku nie podaje podstawy prawnej.
    ale nie masz prawa występowania w imieniu wspólnoty mieszkaniowej , nie masz takiego pełnomocnictwa(?) .
    Ktoś obudził się w Enea, i skumał ,że udziela informacji nie tej osobie co powinien. Dlatego dostałeś odmowę.

    Czy Zarząd WM ma prawo wystąpić o Twoje rachunki do Enea, pod pretekstem sprawdzenia, czy nie korzystasz z EE administracyjnej ? jak uważasz ?
    I jeszcze jedno: jeżeli faktura dot. opłaty za energię elektryczną części wspólnych danej wspólnoty mieszkaniowej, a właściciel jest członkiem tej wspólnoty, to czy jest osobą trzecią?
    Uważam, że bez pełnomocnictwa Zarządu WM jesteś dla dostawców usług dla Wspólnoty osobą trzecią.
    Art. 21. 1. Zarząd kieruje sprawami wspólnoty mieszkaniowej i [b]reprezentuje ją na zewnątrz[/b] oraz w stosunkach między wspólnotą a poszczególnymi właścicielami lokali.
    2. Gdy zarząd jest kilkuosobowy, oświadczenia woli za wspólnotę mieszkaniową składają przynajmniej dwaj jego członkowie.
    
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Na zewnątrz wspólnotę reprezentuje jej organ(zarząd) lub zarządca sprawujący zarząd powierzony. Dla dostawcy członek wspólnoty nie jest stroną, to wspólnota powinna dokumenty udostępnić, w razie odmowy można zwrócić się do sadu o wydanie nakazu w tym zakresie.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    felusfelus Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Zarządca:[/cite]Na zewnątrz wspólnotę reprezentuje jej organ(zarząd) lub zarządca sprawujący zarząd powierzony. Dla dostawcy członek wspólnoty nie jest stroną, to wspólnota powinna dokumenty udostępnić, w razie odmowy można zwrócić się do sadu o wydanie nakazu w tym zakresie.

    DZIĘKUJĘ
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.