pełnomocnictwo procesowe

quberraquberra Użytkownik
edytowano września 2016 w Zarządzanie Nieruchomościami
Czy do udzielenia pełnomocnictwa procesowego, gdy zarząd jest kilkuosobowy, wystarczy podpis jednego z nich ?

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] quberra:[/cite]Czy do udzielenia pełnomocnictwa procesowego, gdy zarząd jest kilkuosobowy, wystarczy podpis jednego z nich ?
    NIE.
    Oświadczenia woli składają co najmniej dwaj członkowie zarządu

    Z ustawy o własności l;okali
    [b]Art.21.2. [/b]Gdy zarząd jest kilkuosobowy, oświadczenia woli za wspólnotę mieszkaniową składają przynajmniej dwaj jego członkowie.
    
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] KubaP:[/cite]
    [cite] quberra:[/cite]Czy do udzielenia pełnomocnictwa procesowego, gdy zarząd jest kilkuosobowy, wystarczy podpis jednego z nich ?
    NIE.
    Oświadczenia woli składają co najmniej dwaj członkowie zarządu

    Z ustawy o własności l;okali
    [b]Art.21.2. [/b]Gdy zarząd jest kilkuosobowy, oświadczenia woli za wspólnotę mieszkaniową składają przynajmniej dwaj jego członkowie.
    
    I to jest profesjonalna odpowiedź.
    Zacytowanie podstawy prawnej, Krótko i nie ma dyskusji.
    A ja od 3 lat czekam na odpowiedź : Kto udziela pełnomocnictwa procesowego gdy zarząd jest powierzsony na podstawie art18.1 i nie mogę doczakać sie takiej prostej jasnej odpowiedzi z podaniem podstawy prawnej.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano września 2016
    [cite] tajfun:[/cite]A ja od 3 lat czekam na odpowiedź : Kto udziela pełnomocnictwa procesowego gdy zarząd jest powierzsony na podstawie art18.1
    i nie mogę doczakać sie takiej prostej jasnej odpowiedzi z podaniem podstawy prawnej.
    spróbuje ...
    Osoba sprawująca Zarząd ... na podstawie umowy o zaradzanie nieruchomością. Jak jej nie ma ( bo i takie sytuacje się zdarzają niestety) to na podstawie stosownej uchwały właścicieli lokali.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] tajfun:[/cite]
    [cite] KubaP:[/cite]
    [cite] quberra:[/cite]Czy do udzielenia pełnomocnictwa procesowego, gdy zarząd jest kilkuosobowy, wystarczy podpis jednego z nich ?
    NIE.
    Oświadczenia woli składają co najmniej dwaj członkowie zarządu

    Z ustawy o własności l;okali
    [b]Art.21.2. [/b]Gdy zarząd jest kilkuosobowy, oświadczenia woli za wspólnotę mieszkaniową składają przynajmniej dwaj jego członkowie.
    
    I to jest profesjonalna odpowiedź.
    Zacytowanie podstawy prawnej, Krótko i nie ma dyskusji.
    A ja od 3 lat czekam na odpowiedź : Kto udziela pełnomocnictwa procesowego gdy zarząd jest powierzsony na podstawie art18.1 i nie mogę doczakać sie takiej prostej jasnej odpowiedzi z podaniem podstawy prawnej.

    Ten zarządca, o ile sam został umocowany do reprezentacji.Nie jest bowiem organem wspólnoty, dlatego też nie ma upoważnienia wynikającego z mocy prawa.

    Moim zdaniem taki zarządca udziela pełnomocnictwa dalej - substytucja.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Zarządca:[/cite]Ten zarządca, o ile sam został umocowany do reprezentacji.
    Nie jest bowiem organem wspólnoty, dlatego też nie ma upoważnienia wynikającego z mocy prawa.
    a umowa zawarta ze Wspólnotą ; (reprezentowane przez pełnomocników właścicieli lokali) na zarządzanie nieruchomością to nie prawo?
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] KubaP:[/cite]
    [cite] Zarządca:[/cite]Ten zarządca, o ile sam został umocowany do reprezentacji.
    Nie jest bowiem organem wspólnoty, dlatego też nie ma upoważnienia wynikającego z mocy prawa.
    a umowa zawarta ze Wspólnotą ; (reprezentowane przez pełnomocników właścicieli lokali) na zarządzanie nieruchomością to nie prawo?


    Pisząc "o ile nie został umocowany do reprezentacji" mam na myśli m.in. umowę.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano września 2016
    [cite] Zarządca:[/cite]Pisząc "o ile nie został umocowany do reprezentacji" mam na myśli m.in. umowę.
    OK . trzeba, do nas "amatorów" od zarządzania nieruchomością wspólną ,
    pisać "pełnym tekstem", a nie "skrótami" (co by to nie oznaczało :wink: )
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Sprawa została rozwiązana w 2002, póżniej w 2003 , póżniej w 2009 , póżniej w 2017. Panowie z SN raz byli trzeźwi , raz pijani, raz myśleli, raz marzyli. Ciekawe co zrobią ... jak zaczna maprawdę myśleć?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.