zmiana wyglądu okien

szkrabekszkrabek Użytkownik
edytowano listopada 2016 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam,
czy właściciel lokalu może bez zgody administracji przemalować futryny okienne?(np.na neonowy kolor)
Czy może także na balkonie wywiesić banery reklamowe?

Komentarze

  • Opcje
    czekalczekal Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jeżeli chodzi o banery reklamowe to wydaję mi się że właściciel lokalu ma takie prawo
  • Opcje
    tradertrader Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Na zmianę koloru ram okiennych potrzebna będzie zgoda architekta budynku i konserwatora zabytków jak budynek jest zabytkiem lub znajduje się na terenie objętym ochroną konserwatora zabytków.

    Dalej potrzebne jest zgłoszenie zamiaru wykonania robót budowlanych właściwemu organowi,
    przy zmianie np. podziału ram okiennych lub ich kolorystyki należy dostarczyć projekt całej elewacji budynku.

    Wieszanie banerów reklamowych na balkonie to rodzaj "zaśmiecania ulic".
    Samorządy mogą uchwalać lokalne kodeksy reklamowe w oparciu o uchwaloną rok temu Ustawę Krajobrazową.
    W praktyce poza Łodzią niewiele się dzieje w innych miastach, aby przeciwdziałać reklamowemu śmieceniu.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zgoda administratora na pomalowanie futryn? A co on ma do moich okien?

    Ludzie czasem wstawiają nowe plastykowe okna z brązowymi futrynami, choć w całym budynku są białe. Nie powinni tego robić, ale w praktyce są bezkarni.
    Tylko w budynkach objętych ochroną konserwatorską można liczyć na interwencję urzędu. Czasem przy traktach turystycznych miasto wprowadza pewne zasady i ich pilnuje. Zgłoś neonowe futryny do wydziału architektury, ale czy urząd jakoś zareaguje? Nie dowiesz się, póki nie sprawdzisz.

    Na balkonie mogę wieszać nawet brudne gacie, administracji nie ma prawa to interesować. Reklamy, wygląd elewacji to sprawa ustawy krajobrazowej (jak napisał trader) i straży miejskiej, nie administracji.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada 2016
    [cite] koziorozka:[/cite] Na balkonie mogę wieszać nawet brudne gacie, administracji nie ma prawa to interesować. Reklamy, wygląd elewacji to sprawa ustawy krajobrazowej (jak napisał trader) i straży miejskiej, nie administracji.
    na tak ale do wysokości barierek, reklamy na zewnątrz ... hmm to zależy od Rady Gminy jaki jest regulamin umieszczania reklam na terenie gminy.
    W otworze okiennym możesz sobie powiesić .
  • Opcje
    vrudlorvrudlor Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W otworze okiennym, no ale na barierkach balkonu raczej też, o ile nie wychodzą poza barierki i na elewację
  • Opcje
    amulukamuluk Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ja niestety mieszkam w takiej okolicy, że nie można było zamontować brązowych futryn, chociaż bardzo chciałam takie. Co dopiero mówić o neonowym kolorze! Banerów reklamowych jeszcze nie próbowałam wywieszać, ale sądzę że skończyłoby się podobnie...
  • Opcje
    vrudlorvrudlor Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jaki był powód zakazu? Mysłałem, ze to moja sprawa
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.