Nielegalna.kamera w garazu

szkrabekszkrabek Użytkownik
edytowano listopada 2016 w Zarządzanie Nieruchomościami
Czy wspolwlasciele garazu moga zamontowac kamere bez zgody wszystkich wlascicieli garazu?

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] mamba231:[/cite]Czy wspolwlasciele garazu moga zamontowac kamere bez zgody wszystkich wlascicieli garazu?
    Mogą .
    Nie mogą tylko rozpowszechnić nagrań.
  • Opcje
    szkrabekszkrabek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ale mnie nikt o to pytal.Ja np.nie zycze sobie byc nagrywana i co wtedy?
  • Opcje
    tradertrader Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy kamera jest zasilana z energii wspólnej garażu ?
  • Opcje
    kasanderkasander Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ale mnie nikt o to pytal.Ja np.nie zycze sobie byc nagrywana i co wtedy?
    Możesz oczywiście sobie nie życzyć ale jako właścicielka we wspólnocie powinnaś wiedzieć, że obowiązują trochę inne zasady niż liberum veto.
    Zawsze masz prawo "oprotestować" decyzję innych właścicieli do sądu, że narusza Twoje prawa.
  • Opcje
    szkrabekszkrabek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tak
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada 2016
    [cite] mamba231:[/cite]Ale mnie nikt o to pytal.
    Ja np.nie zycze sobie byc nagrywana i co wtedy?
    przecie żyjesz w kloszu notorycznej "inwigilacji" : a to kamery miejskie , w autobusach, a to kamery w sklepach, a to kamery w samochodach parkujące w garażu, itd...
    i co? to tobie nie przeszkadza? , dawałaś na to zgodę / przyzwolenie na nagrywanie twojego wizerunku ?
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    szkrabekszkrabek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A czy nie powinna być jakaś informacja, ze obiekt jest monitorowany?
    Kamera jest zasilana z energii wspólnej-placa za nia wszyscy, a nie tylko wlasciciele garażu; czy to jest zgodne z prawem?
    Własciciele, którzy nie posiadaja m-ca garażowego, powinni o tym chyba wiedzieć?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] mamba231:[/cite]A czy nie powinna być jakaś informacja, ze obiekt jest monitorowany?
    a co to zmieni w twoim przypadku ? czy będzie tabliczka czy nie , ta informacja tylko potrzebna jest dla złodzieja oraz osoby, która ma niecne zamiary wobec pozostawionego mienia w garażu.

    [cite] mamba231:[/cite]Kamera jest zasilana z energii wspólnej-placa za nia wszyscy, a nie tylko wlasciciele garażu; czy to jest zgodne z prawem?
    Własciciele, którzy nie posiadaja m-ca garażowego, powinni o tym chyba wiedzieć?
    wiedzieć powinni , najlepiej zapytać członków Zarządu WM / Administratora,
    a co zarząd WM na to ?
    a czy ty wiesz ile tego prądu zżera taka kamera?
  • Opcje
    szkrabekszkrabek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP skoro jestem wlascicielem garażu to mam prawo wiedzieć, że została zamontowana w nim kamera.
    Zarzad nie może podejmowac decyzcji co do garazu bo to nie jego wlasnosc, wiec powie ze nic na ten temat nie wie.
    Kilka osob pewnie się zlozylo, zakupilo kamere być może ze swoich srodkow, ale prad czerpią z części wspólnej i pytanie, czy ADM może na to wyrazić zgode?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada 2016
    [cite] mamba231:[/cite]KubaP skoro jestem wlascicielem garażu to mam prawo wiedzieć, że została zamontowana w nim kamera.
    To pytaj Zarzad WM , Administratora ale nie na forum bo małe szanse, że znajdziesz tu kogoś ze swej wspólnoty , która cię oświeci, jak to z tą kamerką jest .
    [cite] mamba231:[/cite]Zarzad nie może podejmowac decyzcji co do garazu bo to nie jego wlasnosc, wiec powie ze nic na ten temat nie wie.
    Kilka osob pewnie się zlozylo, zakupilo kamere być może ze swoich srodkow, ale prad czerpią z części wspólnej i pytanie, czy ADM może na to wyrazić zgode?
    rozumiem twoje sfrustrowanie, ale ...pozostali właściciele MP są nastawieni odwrotnie do twoich oczekiwań.
    Montujący tę kamerę może nawet nie pytali nikogo, bo uważają, że nie muszą skoro są współwłaścicielami garażu wielostanowiskowego, a Zarządowi WM nic do tego.
    [cite] mamba231:[/cite]ale prad czerpią z części wspólnej i pytanie, czy ADM może na to wyrazić zgode?
    Zasilanie jest z oświetlenia garażu wielostanowiskowego, a za ten prąd płacą ( przynajmniej tak powinno być) właściciele MP.

    Prawo masz do wszystkiego , ale nie zawsze warto z tego prawa korzystać, bo można stracić więcej niż nam się wydaje. Tak uważam.
  • Opcje
    kasanderkasander Użytkownik
    edytowano listopada 2016
    mamba231: czy ADM może na to wyrazić zgode?
    Żaden ADM w tej kwestii jak i w innych nie ma nic do gadania we wspólnocie.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] kasander:[/cite]
    mamba231: czy ADM może na to wyrazić zgode?
    Żaden ADM w tej kwestii jak i w innych nie ma nic do gadania we wspólnocie.
    jak nie reprezentuje współwłaściciela czy grupy współwłaścicieli MP
  • Opcje
    kasanderkasander Użytkownik
    edytowano listopada -1
    ...prad czerpią z części wspólnej i pytanie, czy ADM może na to wyrazić zgode?
    Powtarzam - żaden ADM (nie wiem zresztą czy takie twory, relikty komuny jeszcze istnieją) nie ma nic do gadania a tym bardziej do wyrażania zgody na cokolwiek we wspólnocie.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada 2016
    ADM ( Administracja Domów Mieszkalnych) to tylko nazwa, a nie relikt . Ta nazwa w komunikowaniu się jest bardzo przydatna.

    Podobnie jak: "przystanek" a nie "peron przystankowy"
  • Opcje
    kasanderkasander Użytkownik
    edytowano listopada 2016
    Powtarzam - żaden ADM, będący tylko nazwą czy też reliktem komuny - nie ma nic do gadania a tym bardziej wyrażania zgody na cokolwiek we wspólnocie.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    czy ADM może na to wyrazić zgode?
    Co ADM ma wspólnego z twoją wspólnotą?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    czyż
    ADM = Zarząd / Administrator Wspólnoty
    nie może być ? to jest tylko nazwa potoczna ...
  • Opcje
    blazejhblazejh Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Może ADM ma osobowość prawną i współwłaściciele garażu powierzyli temu podmiotowi czynności zarządu dla hali garażowej? :devil:

    :devil::devil: Taki żart, chyba nie na miejscu.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada 2016
    Może ? wszystko jest możliwe i nie ma za co przepraszać ...
    jak już na:
    przestanek tramwajowy każą mówić "peron przystankowy komunikacji miejskiej"

    sztuczny zbiornik wodny był "zalewem" teraz jest "jeziorem" ... ? :shocked:
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Mamba231: (...) Czy ADM może na to wyrazić zgodę ?
    ADM - to u ciebie Administrator Domu Mieszkalnego ? Tak ?
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Może, może - gdybanie. Ja nie wiem, dlatego pytam założyciela wątku.
    Dajmy mu szansę na wyjaśnienie
  • Opcje
    szkrabekszkrabek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ale żeście się uczepili:)
    ADM to u mnie administracja.
    Obiecuje, że już więcej tego skrotu nie uzyje.
    Dzieki za odpowiedzi,
    pozdrawiam
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.