Współwłasność 50%-50% a podejmowanie decyzji

Agent_J23Agent_J23 Użytkownik
edytowano listopada 2016 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam,
Sytuacja nie całkiem oderwana od rzeczywistości.
Jak spowodować by współwłaściciel posiadajacy 50% udziału w prawie własności nieruchomości (nieruchomość która ma potencjał aby stać się dużą wspólnotą) uczestniczył w procesie decyzyjnym.
Sytuacja ano taka nie odpowiadają mu terminy zebrań, nie podpisuje żadnych dokumentów, nie chce nie ma go mieszka ... nie płaci bo to jego 50%.
Nie ma prawdziwego adminitratora czy zarządcy bo nie ma zgody na firmę zewnętrzną.
Jeśli ma dojść do zniesienie współwłasności to ... nie ma też współdziałania w podstawowych czynnościach z tym związanych.
Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją ?
Jak można podjąć jakąkolwiek uchwałę skoro zawsze 50% jest nieobecne (nawet regulaminu nie można uchwalić) ?
Pozdrawiam
Hans

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada 2016
    Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją ?
    tak , ja. i zrobiłem tak
    [b]Art. 23.[/b] 1. Uchwały właścicieli lokali są podejmowane bądź na zebraniu, bądź w drodze indywidualnego zbierania głosów przez zarząd; uchwała może być wynikiem głosów oddanych częściowo na zebraniu, częściowo w drodze indywidualnego ich zbierania.
    
    2. Uchwały zapadają większością głosów właścicieli lokali, liczoną według wielkości udziałów, chyba że w umowie lub w uchwale podjętej w tym trybie postanowiono, że w określonej sprawie na każdego właściciela przypada jeden głos.
    
    2a. Jeżeli suma udziałów w nieruchomości wspólnej nie jest równa 1 albo większość udziałów należy do jednego właściciela bądź gdy obydwa te warunki spełnione są łącznie, głosowanie według zasady, że[color=#00f] na każdego właściciela przypada jeden głos,[/color][b] wprowadza się na każde żądanie właścicieli lokali posiadających łącznie co najmniej 1/5 udziałów w nieruchomości wspólnej[/b].
    
    Jak można podjąć jakąkolwiek uchwałę skoro zawsze 50% jest nieobecne
    na to też jest sposób
    Art. 24. [b]W razie braku zgody wymaganej większości właścicieli lokali[/b] zarząd lub zarządca, któremu zarząd nieruchomością wspólną powierzono w sposób określony w art. 18 ust. 1, [b]może żądać rozstrzygnięcia przez sąd[/b], który orzeknie mając na względzie cel zamierzonej czynności oraz interesy wszystkich właścicieli. Sprawę sąd rozpoznaje w postępowaniu nieprocesowym
    
    [b]Art. 26[/b]. 1. Jeżeli zarząd nie został powołany lub pomimo powołania nie wypełnia swoich obowiązków albo narusza zasady prawidłowej gospodarki, [b]każdy właściciel lokalu może żądać ustanowienia zarządcy przymusowego przez sąd[/b], który określi zakres jego uprawnień oraz należne mu wynagrodzenie. [u]Sąd odwoła zarządcę, gdy ustaną przyczyny jego powołania[/u]
    
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.