pomieszczenia gospodarcze pomiedzy pietrami - dawne wsypy na smieci

piasek00222piasek00222 Użytkownik
edytowano listopada 2016 w Zarządzanie Nieruchomościami
mam pytanie czy pomieszczenie gospodarcze pomiedzy pietrami ( dawne zsypy na smieci) tez sa czescia wspolna i naleza one do wszystkich lokatorow w budynku i kto powinien za to placic.czy naleza one do wszystkich mieszkancow danego pietra,czy tez do tego kto pierwszy sobie ja zarezerwuje.pozdrawiam

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] piasek00222:[/cite]mam pytanie czy pomieszczenie gospodarcze pomiedzy pietrami ( dawne zsypy na smieci) tez sa czescia wspolna i naleza one do wszystkich lokatorow w budynku i kto powinien za to placic.
    Pomieszczeniach po wsypach to część wspólna należą do ogółu właścicieli lokali ( nie mylić z lokatorami, mieszkańcami) i to oni utrzymują je.
    [cite] piasek00222:[/cite] czy naleza one do wszystkich mieszkancow danego pietra,czy tez do tego kto pierwszy sobie ja zarezerwuje.
    te sprawy powinny być uregulowane w uchwale podjętej przez właścicieli lokali jako Regulamin użytkowania części wspólnej.
  • Opcje
    piasek00222piasek00222 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    wiec takie pomieszczenia powinny uzytkowac wszyscy wspolnie a nie np jedna z osob ktora sobie zarezerwowala taki pomieszczenienie, a wjednym przypadku jeden mieszkaniec ma dwa pomieszczenia bo tez wczesniej je zarezerwowal a wspolnota( zarzad )stwierdza ze niestety nie ma juz wolnych pomieszczen,wedlug mnie powinno byc to pomieszczenie wspolne dla 3 mieszkancow ( bo tylu jest na pietrze)
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada 2016
    [b]te sprawy powinny być uregulowane w uchwale podjętej przez właścicieli lokali jako [color=#f00]Regulamin użytkowania części wspólnej[/color].[/b]
    
    [cite] piasek00222:[/cite]wiec takie pomieszczenia powinny uzytkowac wszyscy wspolnie a nie np jedna z osob ktora sobie zarezerwowala taki pomieszczenienie,
    jeśli nie ma rozstrzygnięcia, że to pomieszczenie może wykorzystywać na swoje potrzeby jeden właściciel ( nie mylić z mieszkańcem ) , to prawo do korzystania mają wszyscy. Nawet ci z parteru, choć pomieszczenie jest na ostatniej kondygnacji.

    Czy wspólnota pobiera opłaty ( tzw POŻYTKI) za wynajem tych pomieszczeń konkretnym właścicielom lokali?
    [cite] piasek00222:[/cite]a w jednym przypadku jeden mieszkaniec ma dwa pomieszczenia bo tez wczesniej je zarezerwował a wspólnota( zarząd )stwierdza ze niestety nie ma juz wolnych pomieszczeń, według mnie powinno byc to pomieszczenie wspolne dla 3 mieszkańców właścicieli lokali ( bo tylu jest na pietrze)
    nieruchomość wspólna nie może być ograniczona do ilości właścicieli z danego piętra.

    Prawo do korzystania z tego pomieszczenia , jak nie ma innych uwarunkowań. mają wszyscy właściciele lokali..
    Nie mozna ograniczać dostępu przez jego zamykanie na trwale , klucz do wejścia do budynku, powinien pasować do drzwi pomieszczenia po zsypie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.