głosowanie
jan
Użytkownik
2b/jeżeli lokal jest przedmiotem współwłasności w częściach ułamkowych współwłaściciele celem oddania głosu przysługującego na ich lokal w głosowaniu prowadzonym w/g zasady ,ze na każdego właściciela przypada jeden głos, obowiązani są ustanowić w formie pisemnej pełnomocnika.Ustanowienia pełnomocnika współwłaściciele lokalu dokonują większością głosów liczono w/g wielkości udziałów we współwłasności lokalu. TO JEST ART.23.1 2b. U O WŁ. LOKALI. JAK TO ROZUMIEĆ NA CHŁOPSKI ROZUM POZDRAWIAM.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Komentarze
jak lokal, z którym jest związany udział np 10 % i ma trzech współwłaścicieli, gdzie pierwszy ma 50 % udział we współwłasności , drugi 20 % , a trzeci 30% , to przy wyborze pełnomocnika, do głosowania, głosują tymi udziałami we współwłasności. Jak go nie wybiorą to ich głos nie jest liczony.
Zawsze w głosowaniu Wasz udział jest taki sam (łączny, obojętnie czy głosuje mąż czy żona czy nawet razem) i w głosowaniu 1/1 też liczy się tylko jeden głos ponieważ ustawodawca słusznie stanął na stanowisku, że w małżeństwie winna być jedność i powinno ono "jechać w jednym kierunku".
A tak na marginesie dlaczego u was głosowanie odbywa sie 1 właściciel = 1 głos? Taka metoda głosowania jest stosowana w wyjątkowych sytuacjach i powinna być głosowana udziałami .
nie muszą być wszyscy... wystarczy, że nieobecni dadzą pełnomocnictwo do głosowania tym, co przyjdą na zebranie .
Znany mi jest przypadek gdzie jeden z właścicieli lokali posiadał pełnomocnictwa na sumę ok 45% i wraz z drugim właścicielem ( 7% ) przegłosowywali Gminę . Trzeba sie tylko dobrze zorganizować we wspólnocie.
to tym bardziej łamiecie prawo jak głosy są zbierane indywidualnie ...
np garaż wielostanowiskowy, podziemny z 30 MP z którym to związany jest udział 11,10% , Każdy właściciele MP ma 1/30 X11,10 % = 0,37 %.
I takim udziałem głosuje właściciel MP.
Który, z wymienionych przez ciebie, na takie głosowanie "wszystkiego" zezwala ?