głosowanie

janjan Użytkownik
edytowano lutego 2017 w Wolne tematy
2b/jeżeli lokal jest przedmiotem współwłasności w częściach ułamkowych współwłaściciele celem oddania głosu przysługującego na ich lokal w głosowaniu prowadzonym w/g zasady ,ze na każdego właściciela przypada jeden głos, obowiązani są ustanowić w formie pisemnej pełnomocnika.Ustanowienia pełnomocnika współwłaściciele lokalu dokonują większością głosów liczono w/g wielkości udziałów we współwłasności lokalu. TO JEST ART.23.1 2b. U O WŁ. LOKALI. JAK TO ROZUMIEĆ NA CHŁOPSKI ROZUM POZDRAWIAM.

Komentarze

  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano lutego 2017
    Udział w nieruchomości wspólnej jest niepodzielny, dlatego też przy obliczaniu wyników głosowania nad uchwałami wspólnoty mieszkaniowej, niedopuszczalne jest uwzględnianie głosów oddanych przez współwłaścicieli lokalu, jeżeli nie uzgodnili jednolitego stanowiska. Więcej, patrz: http://www.zarzadca.pl/komentarze/1517-glosowanie-we-wspolnocie-mieszkaniowej-wspolwlasciciele-garazu-musza-uzgodnic-stanowisko i jeszcze: http://www.administrator24.info/artykul/id5272,wspolwlasnosc-lokalu-a-prawo-glosu
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano lutego 2017
    [cite] jan:[/cite] JAK TO ROZUMIEĆ NA CHŁOPSKI ROZUM POZDRAWIAM.
    (...)

    jak lokal, z którym jest związany udział np 10 % i ma trzech współwłaścicieli, gdzie pierwszy ma 50 % udział we współwłasności , drugi 20 % , a trzeci 30% , to przy wyborze pełnomocnika, do głosowania, głosują tymi udziałami we współwłasności. Jak go nie wybiorą to ich głos nie jest liczony.
    Komentarz edytowany admin
  • Opcje
    janjan Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jak mam udzial np.52 do 1000 mieszkanie jest moje i zony .jestesmy oboje na zebraniu.jest glosowanie dotychczas bylo 1 glos a teraz ja mam glosowac i zona ?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano lutego 2017
    [cite] jan:[/cite]Jak mam udzial np.52 do 1000 mieszkanie jest moje i zony .
    jestesmy oboje na zebraniu. jest glosowanie dotychczas bylo 1 glos a teraz ja mam glosowac i zona ?
    macie rozdzielczość majątkową ?
  • Opcje
    janjan Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W akcie notarialnym jest np.JAN I JANINA KOWALSCY
  • Opcje
    kasanderkasander Użytkownik
    edytowano lutego 2017
    W akcie notarialnym jest np.JAN I JANINA KOWALSCY
    Czyli jesteście właścicielami lokalu nie w częściach ułamkowych ale jako małżeństwo jesteście właścicielami łącznymi.
    Zawsze w głosowaniu Wasz udział jest taki sam (łączny, obojętnie czy głosuje mąż czy żona czy nawet razem) i w głosowaniu 1/1 też liczy się tylko jeden głos ponieważ ustawodawca słusznie stanął na stanowisku, że w małżeństwie winna być jedność i powinno ono "jechać w jednym kierunku".
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] jan:[/cite]W akcie notarialnym jest np.JAN I JANINA KOWALSCY
    to nie ma rozdzielczości majątkowej niezależnie kto głosuje, głosuje za oboje .

    A tak na marginesie dlaczego u was głosowanie odbywa sie 1 właściciel = 1 głos? Taka metoda głosowania jest stosowana w wyjątkowych sytuacjach i powinna być głosowana udziałami .
    [b]Art. 23[/b]. 1. Uchwały właścicieli lokali są podejmowane bądź na zebraniu, bądź w drodze indywidualnego zbierania głosów przez zarząd; uchwała może być wynikiem głosów oddanych częściowo na zebraniu, częściowo w drodze indywidualnego ich zbierania.
    
    2. [b]Uchwały zapadają większością głosów właścicieli lokali, liczoną według wielkości udziałów, chyba że w umowie lub w uchwale podjętej w tym trybie postanowiono, że w określonej sprawie na każdego właściciela przypada jeden głos.
    [/b]
    2a. Jeżeli suma udziałów w nieruchomości wspólnej nie jest równa 1 albo większość udziałów należy do jednego właściciela bądź gdy obydwa te warunki spełnione są łącznie, głosowanie według zasady, że na każdego właściciela przypada jeden głos, wprowadza się na każde żądanie właścicieli lokali posiadających łącznie co najmniej 1/5 udziałów w nieruchomości wspólnej.
    
    2b. Jeżeli lokal jest przedmiotem współwłasności w częściach ułamkowych, współwłaściciele celem oddania głosu przypadającego na ich lokal w głosowaniu prowadzonym według zasady, że na każdego właściciela przypada jeden głos, obowiązani są ustanowić w formie pisemnej pełnomocnika. Ustanowienia pełnomocnika współwłaściciele lokalu dokonują większością głosów liczoną według wielkości udziałów we współwłasności lokalu.
    
  • Opcje
    janjan Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Glosowanie udziałami u nas jest niekorzystne bo: jest 10 wlascicieli .gmina ma 475/1000 a 9 włascicieli ma 525/1000 czyli większość.ale wszyscy muszą być na zebraniu zeby przegłosować gmine.nie zawsze stanowisko gminy jest korzystne dla wspolnoty. W naszym przypadku glosujemy częściowo na zebraniu oraz w drodze indywidualnego zbierania głosów.wtedy docieramy do wszystkich wlascicieli Sprawa druga.dajcie przyklad współwłasności ułamkowej.pozdrawiam.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] jan:[/cite]Glosowanie udziałami u nas jest niekorzystne bo: jest 10 wlascicieli .gmina ma 475/1000 a 9 włascicieli ma 525/1000 czyli większość.
    czyli łamane jest u was prawo dotyczące głosowań ar.23 UoWL (bardziej z wygodnictwa niż strachu przed gminą), że też Gmina z tego użytku do tej pory nie zrobiła to dziw.

    ale wszyscy muszą być na zebraniu zeby przegłosować gmine.
    nie muszą być wszyscy... wystarczy, że nieobecni dadzą pełnomocnictwo do głosowania tym, co przyjdą na zebranie .

    Znany mi jest przypadek gdzie jeden z właścicieli lokali posiadał pełnomocnictwa na sumę ok 45% i wraz z drugim właścicielem ( 7% ) przegłosowywali Gminę . Trzeba sie tylko dobrze zorganizować we wspólnocie.
    nie zawsze stanowisko gminy jest korzystne dla wspolnoty. W naszym przypadku glosujemy częściowo na zebraniu oraz w drodze indywidualnego zbierania głosów.wtedy docieramy do wszystkich wlascicieli
    to tym bardziej łamiecie prawo jak głosy są zbierane indywidualnie ...
    Sprawa druga.dajcie przykład współwłasności ułamkowej.
    np garaż wielostanowiskowy, podziemny z 30 MP z którym to związany jest udział 11,10% , Każdy właściciele MP ma 1/30 X11,10 % = 0,37 %.
    I takim udziałem głosuje właściciel MP.
  • Opcje
    autograf78autograf78 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dlaczego lamiemy prawo glosując na zebraniu i w drodze indyw. zbierania głosów , przecieź ustawa o wl.lokali na to zezwala?(KubaP)
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano lutego 2017
    Dlaczego łamiemy prawo glosując na zebraniu i w drodze indywidualnego zbierania głosów , przecieź ustawa o własności lokali na to zezwala ?
    Głosować można na trzy sposoby: na zebraniu, po "kolędzie" i systemem mieszanym.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano lutego 2017
    [cite] autograf78:[/cite]Dlaczego lamiemy prawo glosując na zebraniu i w drodze indyw. zbierania głosów , przecieź ustawa o wl.lokali na to zezwala?(KubaP)
    Bo nie głosujecie udziałami.... tylko we wszystkich sprawach 1=1
    [b]Art. 23. 2.[/b] [b]Uchwały zapadają większością głosów właścicieli lokali,[color=#f00] liczoną według wielkości udziałów[/color],[/b] chyba że w umowie lub w uchwale podjętej w tym trybie postanowiono, że w określonej sprawie na każdego właściciela przypada jeden głos.
    
  • Opcje
    autograf78autograf78 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Art.23 posiada punkty 1, 2 i 2a oraz 3
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano lutego 2017
    [cite] autograf78:[/cite]Art.23 posiada punkty 1, 2 i 2a oraz 3
    posiada ... no i ... co? niby z tego ma wynikać na twoją "obronę" ? głosowania we wszystkim 1=1 ?.
    Który, z wymienionych przez ciebie, na takie głosowanie "wszystkiego" zezwala ?
    Komentarz edytowany KubaP
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.