Chodnik

drag123drag123 Użytkownik
Kilkanaście lat temu wystąpiłem z wnioskiem do Opieki Społecznej o pomoc finansową na budowę chodnika (jestem osobą niepełnosprawną poruszającą się na wózku) przyznaną dotację przekazałem zgodnie z ustaleniami Zakładowi Gospodarki komunalnej. Pod moją nieobecność ZGKiM, wybudował chodnik przylegający do szczytu budynku, ja za własne pieniądze zagospodarowałem przylegający do chodnika teren.Wtedy jeszcze Naszym budynkiem administrował ZGKiM. W 2013r były Administrator ,,rzucił,, nam papiery na stół( zadłużenie W.M) i zaczęliśmy się rządzić sami z b. dobrym skutkiem jednak by nam pokazać , kto jest władcą absolutnym przegrodził płotkiem podwórko i okazało się że ów chodnik znajduje się na terenie sąsiedniej wspólnoty. Doszły mnie informacje , że zamierzają przedłużyć ogrodzenie a tym samym odciąć mnie całkowicie od korzystania z chodnika.Jest inna droga wjazdowa ale jest nie utwardzona - w tej chwili nie można nawet przejść a co dopiero przejechać wózkiem.PROSZĘ O RADĘ.

Komentarze

  • Opcje
    wp44wp44 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Może powinieneś wystąpić do sądu o ustanowienie służebności przejazdu tym chodnikiem dla Ciebie? Przy czym najlepiej nieodpłatnej. Masz mocne argumenty, ponieważ chodnik powstał z Twojej inicjatywy i za Twoje pieniądze, dotychczas z niego korzystałeś i nie było problemu, a w dodatku jesteś niepełnosprawny, więc korzystanie z alternatywnej, nieutwardzonej drogi dojazdowej jest dla Ciebie utrudnione. To jest inaczej, niż w przypadku osoby pełnosprawnej. Tak na szybko tylko to przychodzi mi do głowy.

    Równolegle do zadziałania w sprawie o ustanowienie służebność spróbuj też wystąpić o zabezpieczenie Twojego prawa przejazdu do czasu rozstrzygnięcia sprawy, tak na wszelki wypadek, gdyby chcieli zagrodzić ten chodnik np. jutro rano, albo za tydzień.
  • Opcje
    drag123drag123 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zapomniałem dodać , żę w tamtej wspólnocie pakiet większościowy posiada Gmina (podobno decyzję podjęli na zebraniu wspólnoty)
    Jakie koszty sądowe ? (wpisowe), musiałbym wynająć prawnika. Znasz może orientacyjne stawki.
  • Opcje
    wp44wp44 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ja nie znam, ale tu zaglądają fachowcy od tych spraw, więc może podadzą. Ja tylko wiem z własnego doświadczenia, że można zadziałać w tym kierunku. Możesz też zadzwonić do sądu i zapytać. Prawdopodobnie podadzą Ci informacje.
  • Opcje
    Do-daDo-da Użytkownik
    edytowano listopada -1
    (...) Możesz też zadzwonić do sądu i zapytać
    (...) musiałbym wynająć prawnika
    Moim zdaniem zadzwonić do sądu nie zaszkodzi a co do prawnika w Twoim przypadku Sąd przyzna prawnika z urzędu (jeśli wystąpisz o przyznanie) lecz równocześnie szukaj kontaktu z instytucjami bardziej z organizacjami pozarządowymi zajmującymi się problematyką osób niepełnosprawnych.
    Przyznaną dotację dostałeś z Opieki Społecznej czy z PEFRON-u to tam szukaj też rozwiązania i jak sądzę powinna być jeszcze adnotacja kto "wyłożył" pieniądze na ten chodnik i komu miał służyć.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.