Monitoring części wspólnych

szymonkot1szymonkot1 Użytkownik
Witam serdecznie!
Kupiłem mieszkanie już ponad rok temu w budynku wielorodzinnym w którym zamontowany jest monitoring w częściach wspólnych (garaż podziemny oraz widok na drzwi do klatek).
Monitoring założony został przez dewelopera w momencie budowy budynku kilka lat wcześniej, jego serwisowanie jest opłacane ze składek na eksploatacje budynków- czyli z czynszu mieszkańców (w zestawieniu kosztów rocznych zarządcy nieruchomości istnieją koszty eksploatacji/ serwisowania monitoringu z pieniędzy zebranych przez wspólnotę).
Czy mam prawo ubiegać się uzyskanie dostępu on-line do tych kamer oraz ich archiwów z mojego budynku skoro za jego założenie zapłaciłem płacąc za mieszkanie, a za jego funkcjonowanie płacę w czynszu?
Dzięki za odpowiedź!

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2017
    [cite] szymonkot1:[/cite]
    Czy mam prawo ubiegać się uzyskanie dostępu on-line do tych kamer oraz ich archiwów z mojego budynku skoro za jego założenie zapłaciłem płacąc za mieszkanie, a za jego funkcjonowanie płacę w czynszu [zaliczce na pokrycie kosztów utrzymania nieruchomości] ?
    i znowu wraca myślenie korzystam / nie korzystam...

    W sprawach ważnych, jak napad , uszkodzenie mienia, ect. masz prawo na swój koszt żądać udostępnienia materiału nagranego / archiwizowanego . W wielu wspólnotach takie archiwa obejmują od 7 dni do 30 dni nagrań ,

    Co do dostępu on-line... to wspólnota musiałaby mieć wykupione przyłącze internetowe , a tego pewnie nie ma, bo to kolejny koszt ok 60 zł / m-c .
  • Opcje
    blazejhblazejh Użytkownik
    edytowano listopada -1
    On-line monitoringu to tylko udogodnienie, często uważane za fanaberię.
    I bez wpływu na bezpieczeństwo.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.