Parkowanie przed garażem na chodniku bez strefy zamieszkania

hedkohedko Użytkownik
Chciałem zasięgnąć porady na temat legalności parkowania przed garażem.
Sytuacja na osiedlu.
- osiedle zamknięte
- Pierwsze piętro w bloku to garaże
- Wokół bloku pas o szerokości ok5m przed garażem to chodnik. Jest dosyć szeroki jak na chodnik.
- Dalej za chodnikiem wokół bloku do droga
- nie ma znaku Strefa Ruchu ani Strefa Zamieszkania
- wzdłuż drogi stoi znak informujący, że jest to droga przeciwpożarowa oraz zakaz parkowania.

Mam następujące pytania:
1. Czy Straż Miejska może ukarać mnie za parkowanie przed garażem? Jest to chodnik, ale zostawiłbym za autem 1,5m wolnego chodnika. Spokojnie można przejść.
2. Czy Straż Miejska może ukarać auta stojąca wzdłuż bloku na drodze przeciwpożarowej?
3. Czy postawienie znaku przy wjeździe na osiedlu 'Strefa Zamieszkania' zmieni odpowiedzi na pytanie 1) oraz 2)?

Załączam poglodowy obrazek osiedla.

c782bdc6790496ce.png

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zapytaj straży miejskiej
  • Opcje
    hedkohedko Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Z tego co mi mówił sąsiad to SM była ostatnio na osiedlu i ponoć mogą wystawiać mandaty w przypadku 1) i 2).

    Problem w tym, że na moim poprzednim osiedlu SM różnie interpretowała parkowanie. Zależy kto przyjechał ze SM...

    Chciałbym więc wiedzieć czy mają prawo mi wystawić mandat za parkowanie przed moim garażem, skoro zostawiam 1,5m przejsćia na chodniku.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano marca 2017
    To pytaj w SM . SM rzdzą się swoim prawem wewnętrznym, które mają spisane w regulaminach . Pisałaś
    nie ma znaku Strefa Ruchu ani Strefa Zamieszkania 
    -[b] wzdłuż drogi stoi znak informujący, że [color=#f00]jest to droga przeciwpożarowa oraz zakaz parkowania[/color].[/b]
    
    to właściciel terenu ustala zasady i rozstrzyga spory .
    [b]Wokół bloku pas o szerokości ok 5m[/b] przed garażem to chodnik. Jest dosyć szeroki jak na chodnik.
    
    Pewnie jest tak szeroko, aby straż pożarna mogła swobodnie dojechać z drabiną
  • Opcje
    hedkohedko Użytkownik
    edytowano listopada -1
    male sprostowanie. Przez SM miałem na myśli Straż Miejska, a nie Spółdzielnie Mieszk.
  • Opcje
    kasanderkasander Użytkownik
    edytowano marca 2017
    osiedle zamknięte
    Wystarczy dodać znak informacyjny "Teren prywatny" i żaden strażnik ani policjant nie będzie interweniował w sprawie przestrzegania przepisów kodeksu drogowego bo wtedy kodeks nie obowiązuje na takim terenie.
    Natomiast w sytuacji oznakowania prywatnego terenu jako strefy zamieszkania lub ruchu, kodeks obowiązuje - niestety na własne życzenie właścicieli, lubiących płacić mandaty.
    Komentarz edytowany kasander
  • Opcje
    hedkohedko Użytkownik
    edytowano marca 2017
    Znaku Teren Prywatny nie ma i nie będzie.
  • Opcje
    kasanderkasander Użytkownik
    edytowano listopada -1
    nie ma i nie będzie.
    Dziwne trochę, na Waszym własnym prywatnym terenie?
    No to niech Wam się szwendają strażnicy z bloczkiem.
  • Opcje
    orgorg Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zarządca terenów na osiedlu sam ustala zasady parkowania i jeżeli ktoś je łamie, to ma prawo nawet odholować pojazd. Wzywa wtedy straż miejską lub policję.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.