Kuchnia w przedpokoju

AmtrakAmtrak Użytkownik
edytowano kwietnia 2017 w Zarządzanie Nieruchomościami
Mieszkanie jest dwupokojowe, zamierzam przerobić kuchnię z oknem na pokój, aby zyskać trzeci pokój.
Kuchnia ma zostać przeniesiona do przedpokoju, więc będzie bez okna.
Czy mogę tak zrobić ? Czy muszę komuś zgłaszać taką zmianę w swoim mieszkaniu.
W przedpokoju znajduje się dojście do kanałów wentylacyjnych.

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano kwietnia 2017
    [cite] Amtrak:[/cite]Mieszkanie jest dwupokojowe, zamierzam przerobić kuchnię z oknem na pokój, aby zyskać trzeci pokój.
    Kuchnia ma zostać przeniesiona do przedpokoju, więc będzie bez okna.
    Czy mogę tak zrobić ? Czy muszę komuś zgłaszać taką zmianę w swoim mieszkaniu.
    A co z wentylacją grawitacyjną?
    Lepiej uzgodni ten projekt z działem technicznym Administratora.
    W przedpokoju znajduje się dojście do kanałów wentylacyjnych.
    to są "twoje" przewody wentylacyjne czy "sąsiada"?
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Amtrak - w realu przerabiasz własne mieszkanie jak chcesz.
    Kłopot będziesz miał tylko wtedy, gdy twoja przeróbka coś zmieni w innych mieszkaniach lub gdy zostanie zakwestionowane podczas przeglądu.
    Kuchnia w przedpokoju - sąsiad będzie się skarżył na smród na klatce schodowej, przegląd wentylacji wykaże jej brak?
    Ta kuchenka w przedpokoju ma być gazowa czy elektryczna?
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Zgodnie z § 93 rozporządzenia w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z dnia 12 kwietnia 2002 r. (Dz. U. z dnia 15 czerwca 2002 r.):



    § 93. 1. Pomieszczenie mieszkalne i kuchenne powinno mieć bezpośrednie oświetlenie światłem dziennym.

    2. W mieszkaniu jednopokojowym dopuszcza się pomieszczenie kuchenne bez okien lub wnękę kuchenną połączoną z przedpokojem, pod warunkiem zastosowania co najmniej wentylacji:

    1) grawitacyjnej - w przypadku kuchni elektrycznej,

    2) mechanicznej wywiewnej - w przypadku kuchni gazowej.

    3. W mieszkaniu wielopokojowym kuchnia może stanowić część pokoju przeznaczonego na pobyt dzienny, pod warunkiem zastosowania w tym pomieszczeniu wentylacji grawitacyjnej lub mechanicznej z podłączeniem do niej okapu wywiewnego nad trzonem kuchennym, a także z zapewnieniem odprowadzenia powietrza z pomieszczenia dodatkowym otworem wywiewnym, usytuowanym nie więcej niż 0,15 m poniżej płaszczyzny sufitu.

    W opisanym przypadku mieszkanie jest wielopokojowe, zatem pomieszczenie kuchenne winno być oświetlone światłem dziennym - w przypadku zmiany układu pomieszczeń będziemy mieli do czynienia z samowolą budowlaną.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    AmtrakAmtrak Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP: wentylacja zostanie ta sama, z przedpokoju ma być dojście kanałem pod sufitem do tego samego odejścia wentylacji,

    koziorozka: kuchenka elektryczna, zapachy będą, tego nie da się ukryć, mogę jedynie przeprosić sąsiadów, przegląd to jedyny minus,

    Zarządca: postawienie ścianki działowej w moim mieszkaniu chyba nie będzie samowolą? Oświetlenie światłem dziennym, to jest problem, ale jakoś to będzie.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano kwietnia 2017
    [cite] Amtrak:[/cite]KubaP: wentylacja zostanie ta sama, z przedpokoju ma być dojście kanałem pod sufitem do tego samego odejścia wentylacji,
    ale na podłączenie wentylacji musisz mieć opinie kominiarską. .... inaczej mogą być poważne kłopoty
  • Opcje
    sumpdovesumpdove Użytkownik
    edytowano listopada -1
    No właśnie :P Niby możesz zrobić samowolkę, ale pozwolenie od kominiarza musisz koniecznie dostać bo grożą Ci wtedy poważne kary finansowe.
  • Opcje
    AmtrakAmtrak Użytkownik
    edytowano listopada -1
    będę rozmawiał z kominiarzem, o jakich karach finansowych piszesz i kto je miałby wymierzyć ?
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Kary finansowe? Nie słyszałam.
    Czarny scenariusz: przegląd instalacji, w protokole opis nieprawidłowości, dostajesz wezwanie do usunięcia wady/usterki/nieprawidłowości.
    Koniec. Dalszych konsekwencji nie widzę. Jakieś jeszcze mogą być?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.