Mieszkanie w piwnicy

romusromus Użytkownik
Chciałbym zrobić mieszkanie w piwnicy, chciałbym aby wszystko było zgodnie z prawem.
Pomieszczenia są po byłych biurach i przynależą do mieszkania.
Wysokość ok 2.6m ok 35m2. Są tam okna, kanalizacja, ogrzewanie itp. Tak jak w normalnym mieszkaniu. Mieszkanie chce dać pod wynajem.
Czy muszę to przekształcać? Jakie warunki muszę spełnić?
Wiem, że sąsiedzi z parterów po przekuwali się i mają piętrowe, ale wiem, że działają na własną rękę nie informując wspólnoty o remontach. (generalnie nie obchodzi co kto robi u siebie, ale ja bym chciał, aby u mnie wszystko było na pozwoleniach i legalnie).
Do kogo powinienem się udać o fachową pomoc.

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jaka duża to Wspólnota ?
    Macie może "swojego" Administratora?
  • Opcje
    romusromus Użytkownik
    edytowano maja 2017
    11 mieszkań, mamy swojego Administratora

    Tylko nie pisz mi, że do Administratora, bo on nie jest albo kompetentny, albo skory do pomocy.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] romus:[/cite]Tylko nie pisz mi, że do Administratora, bo on nie jest albo kompetentny, albo skory do pomocy.
    idź po poradę prawną, są takie darmowe
    sąsiedzi z parterów po przekuwali się i mają piętrowe, ale wiem, że działają na własną rękę nie informując wspólnoty o remontach.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Romus: Pomieszczenia są po byłych biurach i przynależą do mieszkania
    A w jaki sposób przynależą do mieszkania ? Jaki jest zapis w aktach notarialnych ?
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy muszę to przekształcać?
    Z czego na co?
    Jaki jest status tych pomieszczeń?
    Są twoje? Co jest w akcie notarialnym?
  • Opcje
    romusromus Użytkownik
    edytowano maja 2017
    idź po poradę prawną, są takie darmowe
    Nawet nie musi być darmowa, bo za dobrą poradę i poprowadzenie trzeba zapłacić.
    A w jaki sposób przynależą do mieszkania ? Jaki jest zapis w aktach notarialnych ?
    Zapis jest taki w AN, pomieszczenia użytkowe 60m2 wraz z pomieszczeniami przynależnymi w piwnicy 35m2.

    Z czego na co?
    Jaki jest status tych pomieszczeń?
    Są twoje? Co jest w akcie notarialnym?
    W akcie jest 60m2 pomieszczenia użytkowe wraz pomieszczeniami przynależnymi w piwnicy 35m2.
    Złożyłem wniosek o przekształcenie o przekształcenie pomieszczeń użytkowych wraz z przynależną piwnicą i taką zgodę otrzymałem. Mieszkanie Wyremontowane, teraz chcę to samo zrobić w piwnicy.

    Nie wiem czy to ważne, ale kiedyś w tych pomieszczeniach piwnicznych były biura szkolne.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Czyli
    [cite] romus:[/cite]Chciałbym zrobić mieszkanie w piwnicy, chciałbym aby wszystko było zgodnie z prawem.
    Pomieszczenia są po byłych biurach i przynależą do mieszkania.
    Wysokość ok 2.6m ok 35m2. Są tam okna, kanalizacja, ogrzewanie itp. Tak jak w normalnym mieszkaniu. Mieszkanie chce dać pod wynajem.
    Czy muszę to przekształcać? Jakie warunki muszę spełnić?
    Wiem, że sąsiedzi z parterów po przekuwali się i mają piętrowe, ale wiem, że działają na własną rękę nie informując wspólnoty o remontach. (generalnie nie obchodzi co kto robi u siebie, ale ja bym chciał, aby u mnie wszystko było na pozwoleniach i legalnie).
    Do kogo powinienem się udać o fachową pomoc.

    Konieczna jest zgoda wspólnoty, mimo że piwnica jako pomieszczenie przynależne do lokalu stanowi przedmiot odrębnej własności. Jeżeli adaptacja będzie polegała na przekuciu się przez strop, to jest to ingerencja w nieruchomość wspólną - w takim przypadku należy wystąpić o pozwolenie na budowę, po jej zakończeniu zmieni się powierzchnia lokalu, jego układ, należy zatem uzyskać nowe zaświadczenie o samodzielności.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.